یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
copy
بلک آدام (Black Adam) بدون شک یکی از  قوی‌ترین شخصیت‌های دنیای دی‌سی است، اما این کاراکتر در برابر واندروومن (Wonder Woman) شانسی برای پیروزی دارد یا خیر، آیا تا به حال به برنده نبرد بلک آدام و واندرومن فکر کرده‌‌اید ؟ 
صنعت کمیک در سال ۱۹۳۹ و با انتشار جلد اول مجموعه Action Comic وارد دوران طلایی خود شد. در این دوران که تا اواسط سال ۱۹۵۰ ادامه داشت، کمیک بوک‌ها و مفهوم ابرقهرمان در بین فرهنگ مردم جا افتاده و به یکی از علاقه‌مندی‌های آن‌ها برای سپری کردن اوقات فراغت تبدیل شده بود. شخصیت‌های بلک آدام و واندروومن نیز در همین عصر طلایی کمیک‌ها داستان ابرقهرمانی خودشان را آغاز کردند و واندروومن در بین دوست‌داران کمیک یکی از سه قهرمان اصلی دی‌سی (DC) شناخته می‌شد، در حالی که بلک آدام تا دهه‌های اخیر به‌عنوان بزرگ‌ترین دشمن شزم (Shazam) تلقی می‌شد. در داستان‌های مدرن و جدید دی‌سی، بلک آدام را به‌جای این‌که به‌صورت تبهکاری نشان دهند، او را ضد ابرقهرمانی توصیف می‌کنند. این کاراکتر سیاه‌پوش علاوه بر این‌که با شزم و سوپرمن (Superman) مبارزات پیاپی را انجام داده، با واندروومن نیز روبرو شده است و دی‌سی به‌طور کامل در کمیک متعلق به خود نتیجه مبارزه این دو شخصیت را نشان می‌دهد.
قدرت‌های بلک آدام تقریبا شبیه بیلی باستون (Billy Batson) یا همان شزم است. به‌علاوه او از قدرت‌های استقامت خدای شو، سرعت و چابکی خدای حوروس، قدرت آمون، دانش و خرد تحوت، نیروی آتون و شجاعت مهن، که به‌عنوان ۶ ایزد مصری شناخته می‌شود بهره می‌برد. در طی سال‌ها، گذشته و پس‌زمینه شخصیت بلک آدام معلوم شد که نام او پیش از این‌که با لقب بلک آدام شناخته شود، تث آدام (Teth-Adam) بود. گذشته بلک آدام به‌طور غم‌انگیزی و احساسی روایت می‌شود که او در مصر باستان به بردگی گرفته می‌شد و به‌دنبال انتقام از مقتول خانواده‌اش بود. پس‌زمینه تاریک این شخصیت سبب تبدیل او به کاراکتری خاکستری در کمیک‌های دی‌سی شد. قدرت و چابکی بلک آدام بیش از آن است که با توانایی‌های اکثر اعضای لیگ عدالت (Justice League) مقایسه شود و حتی ممکن است به‌تنهایی همه آن‌ها را شکست دهد. اما بلک آدام در برابر واندروومن، دختر هیپولیتا (Hippolyta) و زئوس (Zeus) برنده خواهد شد؟
شرکت دی‌سی کامیکس در شماره ۵ کتاب مصور Dark Nights: Metal اثر اسکات اسنایدر (Scott Snyder) و گرگ کاپولو (Greg Capullo) به این سوال مهم پاسخ می‌دهد و مبارزه بین واندروومن و بلک آدام را به‌تصویر می‌کشد. روند مبارزه بین این دو به‌سرعت به پایان می‌رسد. این دو کاراکتر از لحاظ قدرت و مقاوت در سطح یکسانی قرار دارند و بلک آدام به‌وضوع نشان می‌دهد که هیچ محدودیتی در مقابل حریفش ندارد و قادر است بی‌نهایت از قدرت‌های خود استفاده کند. اما در مقابل واندروومن، مبارزی باهوش‌تر به‌نظر می‌رسد و به واسطه توانایی گرز هاوکمن (Hawkman’s Mace) قدرت نامحدود بلک آدام را جذب و با ضربه‌ای مهلکی او را بی‌هوش می‌کند. واندروومن حتی بدون استفاده از گرز هاوکمن جنگجویی برتر است، اگرچه بلک آدام او را در برخی از سناریوهای دی‌سی شکست می‌دهد. اما احتمال این‌که واندروومن در مبارزه‌ای تن به تن بلک آدام را شکست دهد وجود دارد. مهارت‌های مبارزه‌ای و ذهن استراتژیک واندروومن، پیروزی در مقابل بلک آدام را برای او آسان خواهد کرد.
بلک آدام هیچ ابایی از استفاده کامل قدرت خود در برابر حریفش ندارد. بلک آدام یکی از قوی‌ترین ضدقهرمان‌های موجود در مجموعه کمیک‌های دی‌سی است و برای مقابله با دشمن خود به‌ویژه واندروومن دلیلی برای عقب‌نشینی پیدا نمی‌کند. این شخصیت به قدرت بی‌نهایت‌اش ایمان کامل دارد و می‌داند که به‌راحتی می‌تواند واندروومن را نابود کند. اگر بلک آدام در مبارزه با واندروومن یا دیگر اعضای قدرتمند جاستس لیگ مانند شزم یا سوپرمن به اندازه کافی تهاجمی عمل کند، می‌تواند آن‌ها را غافلگیر کند و موجب شکست‌شان شود.
اصلی‌ترین نقطه ضعف بلک آدام این است که با گفتن کلمه شزم قدرت‌های او از بین می‌رود و او را به تث آدام سابق بازمی‌گرداند. واندروومن می‌تواند از این ضعف بلک آدام استفاده کند و تث آدام را با تله‌ای گیر بیندازد و به‌راحتی به او ضربات کشنده‌ای وارد کند. اما بلک آدام حتی لحظه‌ای که به تث آدام تبدیل می‌شود، حقه‌ای در آستین خود دارد که شکست دادن او را مشکل می‌کند. بلک آدام استاد هنر رزمی Dhritishastra است که به‌دست واندال سوج (Vandal Savage)، یکی از شخصیت‌های ویلن دی‌سی ساخته شده است و طبق گفته تالیا الغول (Talia al Ghul)، شخصیتی در کمیک‌های بتمن و دختر راس الغول، یادگیری آن هزاران سال طول می‌کشد. با توجه به این‌که بلک آدام ۳۰۰۰ سال سن دارد، بنابراین زمان کافی در اختیار داشت تا بر فرم و مهارت‌های این هنر رزمی مسلط شود که سبب شکست ناپذیری او در حالت تث آدام شود. همچنین او در حالت تث آدام در مبارزه‌ای با بتمن (Batman) از هنر رزمی Dhritishastra استفاده کرد و بتمن را شکست داد.
نظر شما درباره شکست بلک آدام از واندروومن چیست؟ آیا از تریلر جدید فیلم این کاراکتر راضی بودید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
source

ورزشی خبری
علمی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari