خبر خوان حرفه ای
رئیس جریان الحکمه عراق تأکید کرد که بحران سیاسی کنونی عراق حل شدنی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از فرات نیوز، عمار الحکیم، رئیس جریان الحکمه عراق در دیدار با باربارا لیف، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک با حضور سفیر آمریکا در بغداد درباره پرونده‌های مشترک و روابط دوجانبه و تحولات سیاسی عراق و منطقه گفتگو کرد.
وی بر اهمیت تقویت همکاری میان عراق و آمریکا در زمینه ارتقای زیرساخت و بازسازی و همکاری برای حفظ منافع همگان و حاکمیت عراق تأکید کرد.
الحکیم گفت: اگر همگان از اراده برخوردار باشند و به خاطر منافع کشور کوتاه بیایند بحران سیاسی در عراق حل شدنی است. شراکت در تصمیم گیری در عراق اهمیت دارد و این شراکت نباید مشروط به مشارکت در دولت باشد.
وی بر احترام به نهادهای قانون اساسی عراق تأکید کرد و گفت: اصلاحات از اصلاح نهادها شروع می‌شود. این اقدام دموکراتیک نتیجه فداکاری‌های عظیمی است که عراق در مقابله با دیکتاتوری و تروریسم انجام می‌دهد.
الحکیم درباره مسائل منطقه گفت: هرگونه مذاکره‌ای که با هدف آرام کردن فضا بین گروه‌های منطقه باشد به نفع عراق و همگان است. عراق نقشی را در نزدیک کردن دیدگاه‌ها ایفا کرده است مبنی بر اینکه مذاکره بهترین راه حل است و اختلافات حل شدنی است.
انتهای پیام
source

شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

توسط salamatikhabari