معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان کرد: سیاست‌های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت‌های روز جامعه منطبق باشد و بر آن اساس اقدامات لازم صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، دکتر بهروز رحیمی، در جریان دوره آموزشی مدیران نظام سلامت در جمع معاونین توسعه دانشگاه های علوم پزشکی منتخب سطح کشور، ضمن اشاره به وجود چهره‌های توانمند و با تجربه در بین مدیران نظام سلامت، گفت: باید توجه ویژه‌ای به آموزش و توانمندسازی مدیران نظام سلامت داشته باشیم و از مدیران باتجربه نیز در این مسیر استفاده بهینه را ببریم.
وی با اشاره به تکمیل پروژه ها و تامین منابع به‌ عنوان وظایف ذاتی حوزه معاونت توسعه، تصریح کرد: رسالت اصلی حوزه توسعه، تربیت و آموزش مدیران جوان بر اساس نیازهای کشور است. 
ضرورت آموزش‌های پیوسته برای تربیت مدیران
رحیمی در ادامه انتخاب روش های مناسب آموزشی و آموزش های پیوسته را برای تربیت مدیران ضروری دانست و گفت: تبدیل عزت نفس به اعتماد به نفس باعث ایجاد مسئولیت پذیری مدیریتی و ارزش افزوده اجتماعی می ‌شود.
وی ضمن اشاره به تفاوت میان واقعیت و حقیقت، عنوان کرد: سیاست‌های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت‌های روز جامعه منطبق باشد و بر آن اساس اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت همچنین تغییر مدل حکمرانی سلامت را ضروری عنوان کرد و افزود: رویکرد آزمون های استخدامی باید به سمت ایجاد فرصت جذب برای نیروهای نخبه، متخصص، متدین و کارآمد پیش رود.
وی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری را از بنیان‌های مدیریت دانست و در ادامه خاطرنشان کرد: خودمدیریتی باید در حوزه های مختلف معاونت توسعه وجود داشته باشد تا چابکی در عملکردها ایجاد شود.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در پایان با اشاره به اهمیت عدالت در نظام سلامت تبیین کرد: عادلانه‌ترین کار در حوزه توسعه، شفافیت است.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari