وزیر بهداشت از استقرار هشت بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی افزود: هفت فروند بالگرد اورژانس،   ۲۰۰ دستگاه آمبولانس، ۳۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰ دستگاه موتورلانس و همچنین هشت بیمارستان و درمانگاه صحرایی برای مراقبت های بهداشتی و درمانی از زائران اربعین در بخش های مختلف مرزها مستقر شده اند.  
وی از آماده‌باش و تامین تجهیزات کاروان بهداشتی و درمانی اربعین برای رسیدگی به راهپیمایان اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: رسیدگی بهداشتی و درمانی در داخل کشور با وزارت بهداشت و در خارج از مرزها با هلال احمر است.  
وزیر بهداشت گفت: سه فروند هواپیمای بال ثابت در فرودگاه‌های جیرفت و تهران برای انتقال بیماران احتمالی اربعین در نظر گرفته شده است و این هواپیماها ظرفیت ۵۰ تا ۱۰۰ تخت را دارد.  
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عین‌اللهی با بیان این که کاروان بهداشت ودرمان اربعین حسینی از ۱۲ شهریور به مرزهای هشتگانه کشور اعزام شده اند، افزود: این کاروان شامل هزار تکنسین فوریت های پزشکی و ۲ هزار تیم  بهداشتی است که علاوه بر خدمت رسانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین تا مرزهای کشور بر بهداشت محیط، سلامت آب و غذای زائران نظارت می کنند.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari