یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بومی‌سازی ساخت لوله مغزی سیار، دستاورد شاخص جهاد دانشگاهی تهران است که در نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص پژوهش، فناوری و نوآوری جهاد دانشگاهی، معرفی شده است.
به گزارش ایسنا، دکتر مسعود کمبرانی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران، از انعقاد قرارداد بومی‌سازی دانش فنی و ساخت لوله مغزی سیار بین شرکت ملی نفت (مدیریت پشتیبانی ساخت و تأمین کالا) و سازمان جهاد دانشگاهی تهران خبر داد و گفت: در قالب این قرارداد، پس از تدوین دانش فنی و راه‌اندازی خط تولید، تعداد ۵۹ حلقه لوله مغزی سیار با قطر ۵/۱ اینچ تولید خواهد شد.
وی با اشاره به پیچیدگی‌­های موجود در تولید این تجهیز، تولید آلیاژ، تولید تسمه طویل به طول ۶۰۰۰ متر و تبدیل تسمه به لوله را از فناوری­‌های موجود در مسیر تولید این لوله برشمرد و افزود: در اجرای این پروژه علاوه‌ بر حضور اساتید دانشگاه و متخصصان صنعت، یک شرکت معتبر لوله‌سازی نیز به‌عنوان همکار حضور دارد و امید می‌رود در مدت کمتر از ۳ سال تولید صنعتی این لوله در کشور عملیاتی شود.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران یادآور شد: لوله مغزی سیار از تجهیزات مصرفی در صنعت نفت است که به‌وسیله آن عملیات درون‌چاهی در عمق زیاد انجام می‌شود.
به‌مناسبت هفته دولت، نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص پژوهش، فن‌آوری و نوآوری جهاد دانشگاهی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۸ و ۹ شهریورماه ۱۴۰۱ ساعت ۹ تا ۱۷ به میزبانی سازمان برنامه‌ و بودجه کشور برگزار می‌شود.
انتهای پیام
source

ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari