دنیای متفاوت تکنولوژی
طبق اعلان شرکت بوئینگ پرواز آزمایشی کپسول استارلاینر که قرار بود در ابتدای سال جدید انجام گیرد تا ماه فوریه انجام نخواهد شد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت بوئینگ قصد داشت در ابتدای سال ۲۰۳۰ کپسول سرنشین دار استارلاینر را بصورت آزمایشی به فضا ارسال کند. اما اکنون بنابر اعلام مقامات […]
طبق اعلان شرکت بوئینگ پرواز آزمایشی کپسول استارلاینر که قرار بود در ابتدای سال جدید انجام گیرد تا ماه فوریه انجام نخواهد شد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت بوئینگ قصد داشت در ابتدای سال ۲۰۳۰ کپسول سرنشین دار استارلاینر را بصورت آزمایشی به فضا ارسال کند. اما اکنون بنابر اعلام مقامات این شرکت و همچنین ناسا این پرواز آزمایشی به تاخیر افتاده است. این پرواز پس از تاخیر چندساله و همچنین چندین ماموریت آزمایشی بدون سرنشین انجام می‌گیرد. بوئینگ قصد دارد با کمک این کپسول فضانوردان ناسا را به فضا بفرستد. این تاخیر به دلیل برنامه شلوغ رفت و آمد به ایستگاه فضایی بین‌المللی ۵ هفته به تاخیر افتاد. البته این زمان کمک میکند تا پردازش بیشتری برای رفع مشکلات احتمالی در رانش گرهای فضاپیما که پیش از این در آزمایش پرواز مداری بدون سرنشین ایجاد شده بود انجام  گیرد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
مارک ناپی مدیر این ماموریت پیش از این اعلام کرده بود زباله های فضایی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای رانش گرها شود. وی پیش از این از آمادگی کامل این فضاپیما برای ماموریت خود خبر داده بود. بنابر اعلام بوئینگ این کپسول در ماه نوامبر در کارخانه بوئینگ و در مرکز فضایی کندی با اتصال به ماژول خود برای پرتاب آماده می شود. به گفته ناسا در ۶ هفته اول سال میلادی جدید پروازهای سرنشین دار زیادی به ایستگاه فضایی انجام خواهد شد. به همین دلیل  ماموریت استارلاینر به عنوان ماموریت کوتاه مدت برنامه ریزی شده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari