خبر خوان حرفه ای
کارشناسان می‌گویند: هیچ سقفی را نمی‌توان برای قیمت گاز در شرایط کنونی تعیین کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از تاس، اطلاعات بورس انرژی لندن حاکی از آن است که قیمت گاز در اروپا به حدود 3400 دلار به ازای هر هزار مترمکعب رسیده است.
‌این اطلاعات نشان می‌دهد برای نخستین بار در 6 ماه گذشته و به خاطر توقف برنامه‌ریزی‌شده سه روزه صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورداستریم‌‌‌‌‌‌‌‌، قیمت گاز در سطح اتحادیه اروپا از 3300 دلار به ازای هر هزار مترمکعب عبور کرده است.
قرار است از روز 31 آگوست به مدت سه روز و برای انجام عملیات تعمیرات یک کمپرسور تقویت فشار، صادرات گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله نورداستریم 1 متوقف شود.
شرکت گازپروم هم موضوع رسیدن قیمت گاز به 4 هزار دلار در زمستان پیش رو در اتحادیه اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رد نکرده است.
کارشناسان می‌گویند: در صورتی که زمستان پیش رو سردتر از حد معمول باشد و شاهد پایین آمدن حجم ذخایر گازی اتحادیه اروپا باشیم، قیمت گاز در این اتحادیه رکورد 5 هزار دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواهد شکست.
از روز 27 جولای هم خط لوله نورداستریم 2 فقط با 20 درصد ظرفیت خود در حال صادرات گاز به اروپاست و دلیل این مسئله خارج شدن تعداد زیادی از توربین‌های تقویت فشار از مدار این خط لوله بوده است.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
source

شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

توسط salamatikhabari