خبر خوان حرفه ای
ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از صدور بیش از ۶۷ هزار گذرنامه بین‌المللی از ابتدای سال‌جاری تاکنون در گیلان خبر داد و گفت: امکان دریافت گذرنامه ویژه اربعین از امروز در مراکز پلیس + ۱۰ استان فراهم شده است.
سردار عزیزاله ملکی امروز در جمع خبرنگاران به صدور بیش از ۶۷ هزار گذرنامه بین‌المللی از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش ۳۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان اشاره و اظهار کرد: طی ۴۰ روز گذشته برای مراسم اربعین، ۱۷ هزار گذرنامه صادر شده است.
وی با اعلام اینکه علاوه‌بر مرکز استان در شهرستان‌های انزلی، لاهیجان، آستارا امکان صدور گذرنامه وجود دارد، افزود: در صورت افزایش مراجعات مردمی برای دریافت گذرنامه، امکان ارائه خدمات در دو شیفت کاری وجود دارد.
فرمانده انتظامی استان گیلان از صدور گذرنامه ویژه اربعین با پرداخت ۳۰۰ هزار ریال از امروز در مراکز پلیس + ۱۰ خبر داد.
این مقام ارشد انتظامی با تشریح نحوه و چگونگی تمدید گذرنامه‌های زائرین جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی گفت: گذرنامه‌های منقضی شده و کمتر از ۶ ماه اعتبار، در اداره‌های مهاجرت و گذرنامه سراسراستان‌ از پنجم شهریور ماه جاری جمع‌آوری شده و پس از انتقال به مرکز استان با درج برچسب، ممهورشدن و ثبت در سامانه صدور، تمدید شده تا برای خروج زوار به مقصد عراق با حداقل ایستایی توسط افسران کنترل گذرنامه بررسی و مهر خروج درج شود.
سردار ملکی با اعلام اینکه درج برچسب تمدید اعتبار فقط برای زوار عتبات عالیات و در بازه زمانی زیارت اربعین صورت می‌پذیرد، گفت: کشور عراق حداقل مدت اعتبار گذرنامه برای ورود به آن کشور را ۶ ماه اعلام کرده که بر همین اساس برچسب تمدید گذرنامه از یکم شهریو تا ۲۹ اسفند ماه امسال به مدت ۶ ماه در گذرنامه درج می‌شود.
وی با بیان اینکه گذرنامه‌های صادره از یکم شهریورماه ۱۳۹۱ به بعد که فاقد اعتبار هستند یا در هنگام خروج از کشور کمتر از ۶ ماه اعتبار دارند، مشمول این طرح هستند، افزود: فرآیند تمدید گذرنامه در اداره‌های گذرنامه سراسر کشور با ورود به سامانه صدور جدید، قسمت درخواست تمدید گذرنامه صورت می‌پذیرد.
فرمانده انتظامی استان گیلان در خصوص تمدید گذرنامه‌ها در شهرستان‌های ۱۷ گانه استان تصریح کرد: در شهرستان‌ها پس از ثبت تمدید اعتبار در سامانه صدور، گذرنامه‌ها روزانه جمع‌آوری و به اداره مهاجرت و گذرنامه مرکز استان‌ انتقال و پس از درج برچسب تمدید و ممهورشدن مجددا به شهر مورد نظر منتقل و به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به این نکته که برای تمدید اعتبار گذرنامه ثبت تمامی مهرهای تردد ملاک عمل نیست و به گذرنامه‌های مخدوش و دارای آب خوردگی، پارگی و غیره و گذرنامه‌های مفقودی، خدمات تمدید ارائه نمی‌شود، گفت: برای زنان متاهل و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز اخذ اجازه خروج کتبی همسر و پدر در محل اداره مهاجرت و گذرنامه پس از احراز هویت الزامی است.
انتهای پیام
source

شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

توسط salamatikhabari