ایسنا/سمنان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از بهبود نسبی شرایط کرونا در روزهای اخیر و عدم افزایش مبتلایان و موارد فوتی در کشور خبر داد و ضمن هشدار در خصوص احتمال افزایش بیماری در فصل پیش رو گفت: با توجه به نزدیک بودن پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در اواخر شهریور و اوایل مهر انمتظتار می‌رود برای جلوگیری از یک پیک دیگر سطح رعایت پروتکل‌ها افزایش یابد.
بهرام عین‌اللهی در حاشیه سفر به استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت کووید۱۹ در دو سه هفته اخیر تقریبا ثابت مانده و چه در مبتلایان و چه در موارد فوتی با  افزایش جدی مواجه نبودیم.
این عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه شیوع این بیماری در برگیرنده سه موج ابتلا، بستری و مرگ‌ومیر است ادامه داد: در این پیک تاکنون دو موج یا مرحله را پشت سرگذاشتیم.
وی با بیان اینکه آمار مرگ و میرها در این مقطع پایین است اضافه کرد: برآورد ما از رفتار ویروس این است که در فصل سرما با خطر بیشتری روبرو است و لذا با توجه به در پیش بودن فصل سرما و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های توصیه می‌شود که شهروندان برای کنترل بیماری نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ااز شهروندان کشور خواست:و چنانچه ۶ ماه از تزریق آخرین واکسن آنها گذشته است دز یادآور خود را تزریق کنند.
وی عملکرد دولت در مقابله با کرونا را موفق خواند و تصریح کرد: دولت در حوزه واکسیناسیون عملکرد بسیار خوبی داشته است.
دکتر عین‌اللهی تاکید کرد: عموم مردم و خصوصا افراد سالمند ، شهروندان دارای بیماری زمینه‌ای و آن دسته از شهروندان که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند که حتما نسبت به تزریق دزها یادآور اقدام کنند.
وزیر بهداشت از خرید ۷۷ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس خبر داد و گفت: این تعداد خرید آمبولانس و اتوبوس آمبولانس روز گذشته تحویل ستاد اربعین شد و قرار است که بعد از ایام اربعین در سطح کشور و در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شوند.
وی از اجرای طرح دارویار به عنوان یکی از اقدامات مهم دولت آیت الله رییسی نام برد و گفت: کرد و گفت: این طرح در راستای حمایت از صنایع و تولید داخلی و همچنین با هدف کاهش هزینه های مردم اجرایی شده است..
وزیر بهداشت افزود: با اجرای طرح دارویار مردم هیچ افزایش قیمتی را در حوزه داروها پرداخت نمی کنند چرا که در قالب این طرح ، هزینه های بیشتر از طریق بیمه ها پرداخت می‌شود.
این عضو کابینه همچنین با حضور در منزل شهید صحافی گفت: از اینکه در هفته دولت در محضر خانواده شهید صحافی هستیم، خرسندیم.
وی با بیان اینکه حضرت آیت الله رئیسی همواره تاکید بر حضور در بین خانواده معزز شهدا دارند و امروز نیز بنده حامل سلام گرم ریاست جمهور هستم افزود:  سرمایه اصلی ما در دولت و کشور شهدا هستند.
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: خون شهدا باعث شد ما در برابر تهاجم دشمنان و هجمه هایی که در طول این ۴۳ سال ادامه دارد بایستیم.
عین الهی با بیان اینکه امروز نیز کشور با تحریم ناجوانمردانه دشمن مواجه است ودشمن قصد دارد مانع پیشرفت کشور شود اظهار کرد: شهدا، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران ما امروز کشور را به این توفیقات رساندند.
به گزارش ایسنا-افتتاح دبستان دخترانه ۱۲ کلاسه مهرعظام سمنان، دیدار با خانواده شهدا و حضور در مزار شهدای گمنام، شورای اداری استان و شهرستان سمنان ، همراه با آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۳ پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان سمنان، بازدید از واحد رویان‌دارو و…از برنامه های صبح امروز وزیر بهداشت در سمنان بود.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari