خبر خوان تخصصی بین الملل
روزنامه ینی‌شفق ترکیه گزارش کرده که دولت و نهادهای امنیتی آمریکا، آشکارا بازرگانان و تُجار این کشور را تهدید کردند که با روسیه نباید مراوده تجاری داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه «ینی‌شفق» ترکیه گزارش داد که مقامات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با شیوه‌های مختلف بازرگانان و تجار ترکیه‌ای را تهدید کرده‌اند که هم‌اکنون در حال تجارت با روسیه هستند.
بنا بر گزارش ینی‌شفق، رئیس بخش ترکیه‌ای سازمان سیا، مقامات شرکت‌های ساخت‌وسازی که با خرید خانه توسط نهادها و اشخاص روس در ترکیه در ارتباط هستند، را احضار کرده و آشکارا آنها را تهدید کرده است.
به نوشته این روزنامه، گفته می‌شود این مقام سازمان سیا، تُجار ترکیه‌ای را بازخواست کرده و از آنها پرسیده که چه تعداد خانه به روس‌ها فروخته شده و در تبادلات تجاری و مالی از چه ارزی استفاده کردند.
افزون بر این، ینی‌شفق در همین رابطه، به خبر دیگری نیز اشاره می‌کند که «والی آدیمو»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه نامه‌ای به انجمن صنعت و تجارت ترکیه (TUSIAD) ارسال و مقامات این انجمن که در حال تجارت با روسیه هستند را به اعمال تحریم تهدید کرده است.
ینی‌شفق این اقدام مقام آمریکایی را مصداق بارز دخالت در امور داخلی ترکیه می‌داند.
مقامات دولت آمریکا اخیراً در تماس با مقامات ترکیه گفته بودند نگران این موضوع هستند که افراد و نهادهای روسی از طریق ترکیه، تحریم‌های آمریکا و غرب را دور بزنند.
با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی به منظور توقف پیش‌روی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع سلاح و تسلیحات به ارتش اوکراین، تاکنون در چند دور تحریم‌های شدیدی علیه مسکو اعمال کرده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari