متخصصان دانشگاه کوئینزلند استرالیا (UQ) نظرسنجی گسترده‌ای را در مورد تأثیرات ماندگار همه‌گیری کووید-۱۹ انجام داده‌اند و داده‌های آن نشان می‌دهد که زنان در این کشور از این نظر بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.
به گزارش ایسنا، داده های این مطالعه نشان داد که در طول همه‌گیری، اشتغال زنان، ساعات کار، وظایف خانگی، سلامت روان و رفاه آنها همگی نسبت همتایان مردشان در این کشور بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است.
“تری فیتزسیمونز”، محقق ارشد این مطالعه گفت: زنان احتمالاً کارکنان عادی، پاره وقت یا قراردادی هستند و جزو اولین کسانی بودند که در پی پاندمی کووید۱۹ شغل خود را از دست داده اند.
این یافته ها از یک نظرسنجی سراسری از ۱۹۳۱ مرد و ۱۶۹۱ زن شاغل در صنایع مختلف به دست آمده و بین نوامبر ۲۰۲۱ و مارس ۲۰۲۲ انجام شده است.
از میان مردان مورد بررسی در این مطالعه ۸۴ درصد کار تمام وقت داشته اند و این در حالی است که این آمار برای زنان ۷۲ درصد بوده است و این بدین معناست که زنان با اعمال محدودیت‌های کرونایی، احتمال بیشتری برای از دست دادن شغل یا درآمد خود داشتند.
همچنین زنان ساعات بیشتری را برای کار و نظافت خانه و تربیت کودک سپری کردند و فرصت های شغلی جدید یا فرصت های پیشرفت حرفه ای خود را از دست دادند.
“فیتزسیمونز” گفت: تأثیر این از دست دادن شغل، کاهش درآمد و فشار کار خانه منجر شده که زنان به خستگی، استرس، اضطراب و افسردگی مبتلا شوند.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، متخصصان این مطالعه همچنین تاکید کردند: داده های این بررسی نشان می دهد که نیاز است تا اقدامات بیشتری برای بهبود سلامت روان زنان و حمایت از آن ها صورت گیرد.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari