مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه پوشش فراگیر و همگانی بیمه سلامت از سال قبل شروع شده و در سال ۱۴۰۱ بیمه رایگان اقشار کم درآمد و دهک‌های پایین انجام شد، گفت: در حال حاضر همه ایرانیان و هر فردی که بخواهد، بیمه است، البته حدود یک تا ۱.۵ میلیون نفر هنوز مراجعه نکردند.
به گزارش ایسنا، محمد مهدی ناصحی، با اشاره به اینکه دهک‌های پایین به ویژه ۳ دهک اول جامعه بیمه رایگان شدند، افزود: این یک نوید خوبی است به جهت اینکه یک پوشش فراگیر بیمه‌ای در کشور ایجاد شده است، بیمه سلامت با توجه به اینکه بزرگترین بیمه درمانی کشور است باید در کنار وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام دهد.
او تاکید کرد: در روستا و شهرها گام‌های موثری در بحث خدمات‌دهی در دولت سیزدهم برداشته شده است، ضمن اینکه براساس تاکیدات رییس جمهور که پرداختی از جیب مردم باید کاهش پیدا کند؛ قدم‌های مناسبی توسط بیمه سلامت برداشته شده است.
ناصحی اظهار کرد: ۳ دهک پایین جامعه به صورت خودکار و بدون حضور بیمه شدند، اما برای سایر دهک‌ها تخفیف ویژه‌ای درخصوص حق بیمه در نظرگرفته شده است، همچنین ۳ ماه بیمه رایگان برای تمامی مردم تمدید شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با بیان اینکه شرایط حال حاضر برای بیمه شدن مردم در کشور به جهت هزینه‌ها امنیت ایجاد کرده است، گفت:  پوشش حداکثری در بخش دولتی بوده و این مراکز از آمادگی لازم برای خدمات دهی برخوردار هستند، خوشبختانه خدمات بیمه سلامت در حوزه دارو نیز بوده و سال گذشته نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان در این حوزه پرداخت شده است.
وی درخصوص پرداختی‌های سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: خوشبختانه بیش از یکسال است که پرداختی‌های ما به موسسات به روز است، در حال حاضر نیز تا پایان تیرماه عمده هزینه‌ها را پرداخت کردیم.
ناصحی تصریح کرد: عمده خرید خدمات ما از بخش های دانشگاهی و دولتی است، اما در برخی صندوق‌ها از جمله کارکنان دولت از بخش خصوصی نیز خرید خدمت می‌کنیم؛ البته در صندوق بیمه روستایی و بیمه همگانی طبق قانون خرید خدمت از بخش دولتی باید انجام گیرد؛ امیدواریم بتوانیم عمق پوشش گستره آن را در آینده افزایش دهیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari