دنیای متفاوت تکنولوژیاگر از اسپاتیفای پریمیوم استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید هر آهنگ، پلی‌لیست و آلبومی را از این اپلیکیشن دانلود کرده و به صورت آفلاین به آن‌ها گوش دهید.
ما در این مقاله به نحوه دانلود از اسپاتیفای روی هر دو پلتفرم موبایل و دسکتاپ خواهیم پرداخت. همان‌طور که گفتیم بعد از دانلود هر آهنگ حتی بدون وجود اتصال اینترنت می‌توانید به آن‌ها گوش دهید.
اسپاتیفای به شما اجازه می‌دهد که آهنگ‌ها را تقریباً در هر قسمتی از اپلیکیشن موبایل دانلود کنید. بنابراین تا زمانی که اشتراک پریمیوم دارید، می‌توانید به دانلود آهنگ‌های مورد علاقه خود بپردازید.
ما از آشکارترین گزینه شروع می‌کنیم. اپلیکیشن اسپاتیفای را روی آیفون، آیپد یا اندروید باز کرده و به زبانه Your Library مراجعه کنید. از بخش Music > Playlists روی گزینه Liked Songs ضربه بزنید تا آهنگ‌هایی که قبلاً لایک کرده‌اید، نمایش داده شوند.
شما حالا یک گزینه Download بزرگ می‌بینید. سوییچ جلوی آن را فعال کنید و سپس این گزینه را لمس نمایید. به این ترتیب از این پس هر آهنگی را که دانلود کنید، خودکار به کتابخانه شما اضافه می‌شود اسپاتیفای آن را روی دستگاه شما دانلود می‌کند. گفتنی است که این ویژگی روی هر پلی‌لیستی در کتابخانه شما پاسخگو است.
با این حال اگر شما بخواهید آلبومی خاص شاید هم بدون دانلود آهنگ‌های لایک شده را دریافت نمایید، چطور؟ به آلبوم یا پلی‌لیست مورد نظر خود مراجعه کرده و گزینه Download موجود در بخش توضیحات را لمس کنید. به این شکل، آهنگ مورد نظر به کتابخانه شما اضافه می‌شود (بدون اضافه شدن آهنگ‌هایی که لایک کرده‌اید) و اسپاتیفای تا زمانی که به یک اتصال وای‌فای متصل هستید، دانلود آن‌ها را تا زمان به اتمام رسیدن، ادامه می‌دهد.
اگر می‌خواهید دانلود از طریق داده موبایل را فعال کنید، به Settings > Music Quality > Download Using Cellular مراجعه کرده و گزینه مربوطه را فعال کنید. از این به بعد شما می‌توانید آهنگ‌ها را دانلود کرده و به صورت آفلاین به آن‌ها گوش کنید البته به این شرط که هر ۳۰ روز، یک بار به اینترنت متصل شوید.
در سمت مقابل شما نمی‌توانید آهنگ‌ها را به شکل مجزا دانلود کنید. در عوض شما می‌توانید آن‌ها را از طریق قسمت Liked Songs دریافت نمایید. برای این کار ابتدا آیکون قلب کنار آهنگ مورد علاقه خود را لمس کنید تا لایک شود. اگر پیش‌تر گزینه دانلود خودکار آهنگ‌های لایک شده را فعال کرده باشید، آهنگ مذکور به صورت خودکار دانلود خواهد شد.
وقتی حرف از دانلود می‌شود، نسخه رایانه‌های شخصی اسپاتیفای به شدت محدود است. شما در این نسخه تنها می‌توانید آهنگ‌ها یا پلی‌لیست‌هایی را که لایک کرده‌اید دانلود کنید. بنابراین امکان دانلود مجزای آهنگ‌ها یا آلبوم‌ها در این نسخه وجود ندارد.
برای دانلود آهنگ‌هایی که لایک کرده‌اید روی رایانه یا دقیق‌تر، یکی از سیستم عامل‌های ویندوز، مک یا لینوکس، اپ اسپاتیفای را باز کنید و به قسمت Liked Songs در سایدبار بخش Your Library مراجعه کنید. در این بخش روی گزینه Download کلیک نمایید تا تمام آهنگ‌هایی که لایک کرده‌اید، دانلود شوند.
برای دانلود یک پلی‌لیست، ابتدا اپلیکیشن اسپاتیفای را باز کرده و سپس روی گزینه «سه نقطه» کلیک کنید تا منو باز شود. از این‌جا گزینه Download نمایش داده می‌شود.
برخلاف اپل موزیک، اسپاتیفای بخش مجزا و مستقلی برای آهنگ‌های دانلود شده ندارد. در عوض این اپلیکیشن یک حالت آفلاین را ارائه می‌کند. با فعال کردن این حالت، اسپاتیفای حتی در صورت اتصال به اینترنت، از حالت استریم خارج می‌شود.
در این حالت شما می‌توانید کاتالوگ موسیقی اسپاتیفای را کاوش کنید اما تا زمانی که دوباره حالت آنلاین را فعال کنید، قادر به پخش آن‌ها نخواهید بود. حالت آفلاین تمام موسیقی‌های دانلود شده را در صفحه اصلی نمایش می‌دهد و شما می‌توانید با مراجعه به کتابخانه خود، آلبوم‌ها و پلی‌لیست‌های دانلود شده را به شکل دقیق و مجزا مشاهده کنید. اگر آهنگی به رنگ خاکستری نمایش داده نشود، به این معنی است که پیش‌تر دانلود شده و حالا می‌توانید آن را پخش کنید.
اما چطور حالت آفلاین را فعال کنیم؟ برای فعال‌سازی این حالت، روی گزینه Settings در قسمت بالایی صفحه خانه کلیک کنید. این گزینه با یک آیکون چرخ دنده مشخص شده است.
حالا در بخش Settings روی گزینه Playback کلیک کنید. در نهایت اکنون با گزینه Offline Mode مواجه می‌شود. آن را سوییچ کنید تا حالت مذکور فعال شود. برای بازگشتن به حالت آنلاین، به همین قسمت مراجعه کرده و حالت آفلاین را غیرفعال کنید.
منبع: How to Geek
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari