نمونه‌ای از پردازنده‌های سری Cannon Lake که تاکنون هرگز مشاهده نشده بود، رؤیت شده است. ظاهراً این تراشه سه چیپلت مجزا دارد.
یکی از افشاگران برای اولین بار تصویر «نمونه‌ای ویژه» از پردازنده‌های سری Cannon Lake را که به بازار عرضه نشده، فاش کرده است. به‌نظر می‌رسد این پردازنده متعلق‌ به خانواده‌ی Cannon Lake-Y است و در مقایسه‌ با Core i3-8121U پردازنده‌ی کوچک‌تری محسوب می‌شود. Core i3-8121U تنها پردازنده‌ی عرضه‌شده از خانواده‌ی Cannon Lake است.
اینتل Cannon Lake را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد و دو سال بعد شاهد پایان فعالیت آن بودیم. تاکنون عمر هیچ‌یک از معماری‌های اینتل تا این حد کوتاه نبوده است.
نمونه ویژه پردازنده Intel Cannon Lake از نمای نزدیک
نکته‌ی جالب‌توجه این است که پردازنده‌ی موردبحث سری Cannon Lake از طراحی MCM استفاده می‌کند و سه چیپلت مجزا دارد. این در حالی است که پردازنده‌ی Core i3-8121U از دو چیپلت استفاده می‌کند. براساس اطلاعات فاش‌شده، چیپلت سوم McIVR نام دارد و مساحتش به ۱۳٫۷۲ میلی‌مترمربع می‌رسد.
مشخصات فنی پردازنده Intel Cannon Lake
به گزارش ویدیوکاردز، با وجود استفاده از عبارت «نمونه‌ی ویژه»، مشخص نیست که چه نکته‌ی ویژه‌ای درباره‌ی پردازنده‌ی مذکور وجود دارد. ظاهراً این CPU با هدف آزمودن توان و گرما مجهز به ترموکوپل بوده است.
پردازنده‌های سری Cannon Lake مجهز به تنها دو هسته‌ی Palm Cove بودند و به‌صورت انحصاری برای کامپیوتر Crimson Canyon NUC معرفی شدند. مدتی بعد شاهد حضور این پردازنده‌ها در لپ تاپ های پایین‌رده بودیم.
بورد مهندسی اینتل Intel
پشتیبانی از پردازنده‌های سری Cannon Lake به پایان رسیده است. سال گذشته حتی شاهد پایان پشتیبانی درایور گرافیکی اینتل از Cannon Lake بودیم.
لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.
داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز
کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟
سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari