خرم‌آباد- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر رصد و مراقبت مرزی برای مقابله با «آبله میمون» گفت: مشکلی در تشخیص این بیماری نداریم و مطالعات خوبی در این حوزه انجام شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، پدرام پاک آئین عصر امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، با بیان اینکه همانطور که چند روز پیش اعلام کردم اولین مورد آبله میمونی در اهواز مشاهده شد، اظهار داشت: این مبتلا هم یک بانوی ۳۴ ساله بودند که با همکاری خودشان و خانواده ایشان ابتلای به آبله میمونی تشخیص داده شد و الان در قرنطینه هستند و در حال طی دوره بیماری هستند.
وی با بیان اینکه این بیماری کشندگی بالایی ندارد و ابتلای به آن هم سریع نیست و نباید آن را با کرونا مقایسه کرد، تصریح کرد: جای نگرانی نیست، مردم توصیه‌های بهداشتی که از سوی همکاران ما ارائه می‌شود را رعایت کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام برنامه‌های رصد و مراقبت‌های مرزی برای کنترل این بیماری خبر داد و اظهار داشت: در حوزه تحقیقاتی و علمی کارهای خیلی خوبی در انستیتو پاستور شده است.
پاک آئین یادآور شد: مطالعات خیلی خوبی برای تشخیص آبله میمون شده و مشکلی از جهت تشخیص وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه درمان هم داروهای مشخص وجود دارد و اقدامات تشخیصی و درمانی در مورد این مورد ابتلای شناسایی شده هم صورت گرفته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari