دنیای متفاوت تکنولوژی
مطالعات اخیر نشان می‌دهد در شرایط خاص تشخیص اولیه حمله قلبی توسط اپل واچ انجام خواهد گرفت. بدین ترتیب این ساعت هوشمند می تواند با تشخیص اولیه به فرد کمک کند تا زودتر به بیمارستان برسد و همچنین احتمال نجات فرد نیز افزایش خواهد یافت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موسسه قلب […]
مطالعات اخیر نشان می‌دهد در شرایط خاص تشخیص اولیه حمله قلبی توسط اپل واچ انجام خواهد گرفت. بدین ترتیب این ساعت هوشمند می تواند با تشخیص اولیه به فرد کمک کند تا زودتر به بیمارستان برسد و همچنین احتمال نجات فرد نیز افزایش خواهد یافت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موسسه قلب تگزاس اخیراً مقاله ای را در مورد مزایای سیستم ثبت نوار قلب در اپل واچ منتشر کرده است. پژوهشگران این موسسه معتقدند حسگرهای این ساعت هوشمند می تواند در تشخیص زودهنگام حمله قلبی کمک کند. افراد پس از بروز حمله قلبی باید سریعاً به بیمارستان منتقل شوند و در صورت انتقال سریع تر و زمان کمتر شانس فرد برای حفظ سلامت نیز افزایش می یابد. به همین دلیل درمان های اولیه و نتایج بهتر بسیار مهم است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در حال حاضر در علم پزشکی برای تشخیص سکته قلبی به یک دستگاه پیشرفته نوار قلب نیاز است. این دستگاه ها دارای ۱۲ لید هستند که به بدن متصل میشود. پژوهشگران معتقدند اپل واچ امکان تقلید از چنین دستگاه های پیشرفته پزشکی را دارا است. طبق گزارش اپل اینسایدر پژوهشگران برای بررسی این موضوع این ساعت هوشمند را روی بخش های مختلفی از بدن قرار دادند. آنها متوجه شدند که از طریق این ساعت میتوان به علائم وقوع حمله قلبی دست پیدا کرد.
تاکنون مطالعات بسیار کمی در مورد توانایی اپل واچ و تشخیص آن در زمینه حمله قلبی انجام شده است. همچنین باید در نظر داشت دستگاهی که تنها به دور مچ بسته می شود نمی تواند کاربردی شبیه به دستگاه های پیشرفته پزشکی داشته باشد. زیرا یک دستگاه تک لید محسوب می‌شود در حالی که دستگاه‌های پزشکی دارای ۱۲ لید هستند که می توانند موارد مختلفی از بدن را زیر نظر بگیرند. به گفته پژوهشگران ساعت هوشمند اپل تنها می تواند برای تشخیص زودهنگام سیستمی را برای آموزش به کاربر اعمال کند. زیرا بدون این آگاهی توسط کاربر استفاده از اپل واچ در تشخیص حمله قلبی مفید نخواهد بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari