خبر خوان تخصصی بین الملل
زلنسکی گفت: اگر پوتین واقعیت را درک کند، امکان یافتن راه دیپلماتیک برای خروج از مناقشه وجود دارد و پایان این جنگ به ویژه به تمایل کشورهای غربی برای ارائه حمایت‌های دفاعی بستگی دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «ولودیمیر زلنسکی»، در جریان سخنانی ویدئویی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: «اگر پوتین واقعیت را درک کند، امکان یافتن راه دیپلماتیک برای خروج از مناقشه وجود دارد.»
رئیس جمهور اوکراین همچنین افزود: «اولین گام برای آغاز گفتگوها با روسیه بازگشت نیروهای روس به خطوط مرزی قبل از شروع تهاجم به اوکراین است.»
زلنسکی در ادامه گفت: «امروز جنگ برای استقلال و آزادی اوکراین ادامه دارد و پایان این جنگ به ویژه به تمایل کشورهای غربی برای ارائه حمایت‌های دفاعی و مالی لازم به کشورمان بستگی دارد.»
ولودیمیر زلنسکی از کشورهای غربی خواست که از مخالفت با روسیه در این جنگ ترکیبی نترسند، زیرا شهروندان آنها در حال حاضر ناچار به شرکت در این جنگ نیستند.
رئیس دولت اوکراین تاکید کرد که رئیس جمهور فعلی روسیه به طور کامل از تصویر واقعی رویدادهای اوکراین و جهان آگاه نیست و تنها زمانی که رهبر روسیه ابعاد فاجعه ناشی از جنگ را درک کند، زمینه برای مذاکرات دیپلماتیک وجود خواهد داشت.
ولودیمیر زلنسکی گفت: «در عین حال، با هر روز جنگ، با هر جنایت جنگی جدید سربازان روسی، تمایل به مذاکره در جامعه اوکراین کاهش می‌یابد.»
با این حال، او تاکید کرد که در صورتی که روسیه تعهد خود را به راه‌حل دیپلماتیک نشان دهد، مرحله داغ جنگ می‌تواند به سمت مذاکرات حرکت خواهد کرد. زلنسکی گفت: زمانی می‌توانیم به این مرحله برویم که بفهمیم حداقل طرف روسی تمایل دارد از مرحله جنگ به سمت دیپلماسی حرکت کند.
به گفته رئیس جمهور اوکراین، چنین اقدامی می‌تواند عقب نشینی نیروهای روسیه به مواضعی باشد که قبل از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ وجود داشت، اما تا کنون، او هیچ علاقه‌ای به مذاکره از طرف فدراسیون روسیه نمی بیند.
به گفته زلنسکی، وحدت جامعه اوکراین به دولت این امکان را داده است که در برابر تهاجم دومین ارتش جهان مقاومت کند، بنابراین هم اوکراین و هم کشورهای غربی امروز به اعتماد به نفس و اتحاد به ویژه در تأمین تسلیحات به اوکراین و اعمال تحریم‌ها علیه روسیه نیاز دارند.
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید 
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری
تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari