فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی از توقیف ۵ هزار دستگاه فلزیاب خبر داد و گفت: قوانین تنها به ما اجازه توقیف و برخورد با خرید و فروش این دستگاهها را می دهد.
سردار حسن مهری فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی در پاسخ به خبرنگار مهر درباره رواج تبلیغ فلزیاب‌ها در بناها و محوطه‌های تاریخی و باستانی گفت: در حال حاضر خرید و فروش فلزیاب ممنوع است اگر کسی را ببینیم که این دستگاه‌ها را عرضه می‌کند حتماً با او برخورد می‌شود ولی قانون گذار تنها ضبط و توقیف را مجاز دانسته است. با این وجود می‌توانیم در زمان توقیف، تا سه برابر قیمتی که آن دستگاه دارد؛ جریمه در نظر بگیریم.
وی گفت: تا کنون ۵ هزار فقره فلزیاب توقیف شده و در اختیار یگان حفاظت از میراث فرهنگی قرار گرفته است. تعدادی از دارندگان این افراد نیز دستگیر شده اند.
سردار مهری درباره اینکه با وجود قوانین چرا باز هم شاهد تبلیغ برای این دستگاه‌ها در بناهای تاریخی هستیم گفت: شاید این موضوع به شرایط اقتصادی کشور برمی گردد. برخی از افراد تصور می‌کنند از این راه می‌توانند معیشت خود را تأمین کنند به همین سراغ اشیای عتیقه می‌روند. آنها هیچ وقت ساکت نیستند به همین دلیل برای برخورد با این رفتارها قوانین به بازنگری بیشتری نیاز دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
موکت
جهان خبری
ورزشی خبری
سلامتی خبری
سرگرمی خبری
تکنولوژی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
اتو خبری

ورزشی خبری
اقتصادی خبری
سرگرمی خبری
علمی خبری
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari