یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان از برگزاری یادواره شهدای دانشجو معلم در استان خبر داد.
علی جودکی آقایی در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در همه دنیا فارغ از هر دین و مذهبی ستودنی است و افرادی که در راه دفاع از وطن جانثاری و کشته می‌شوند مورد تقدیر قرار می‌گیرد، افزود: این درحالیست که در دین مبین اسلام ارزش و اعتبار شهادت و ایثار بیشتر از سایر فرهنگ‌ها و جوامع دیگر است چراکه براساس موازین دینی شهادت مرگ آگاهانه و عاشقانه و عالی‌ترین مقامی است که یک انسان می‌تواند در طول زندگی خود به آن دست یابد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان بیان کرد: شهدا به اقتضای زمان احساس تکلیف کردند و به تمامی مادیات و تعلقات دنیوی پشت پا زدند و با ایثار و از خودگذشتگی حماسه‌ها خلق کردند.
جودکی آقایی با اشاره به اینکه ضرورت دارد این حماسه‌ها، رشادت‌ها و ارزش‌ها به تصویر کشیده و به نسل‌های آینده منتقل کنند، اظهار کرد: شهدا پیام‌رسان ارزش‌های معنوی جامعه هستند و باید پیام آنان را منتقل کنیم.
وی گفت: به واسطه فرهنگ ایثار و شهادت  و ترویج آن می‌توان بسیاری از مسائل، مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه را حل کرد و البته امروز وظیفه‌ای سنگین‌تر دوران هشت سال دفاع مقدس داریم و باید از تجربیان آن دوران برای استفاده در زندگی فردی و اجتماعی بهره ببریم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان لرستان باید با معرفی آثار، زندگی‌نامه و ارائه وصیت‌نامه شهدا شرایطی را مهیا سازیم تا این انسان‌های نیکو الگو و اسوه نسل جدید باشند، خاطرنشان کرد: امینت و آرامش خاطر حاکم بر جامعه مرهون جانثاری و از خودگذشتگی شهداست.
جودکی آقایی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان در کشور ۱۳هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است که سهم لرستان ۳۳ شهید است و به منظور زنده نگه داشتن یاد آنان تصمیم بر آن شده که در ذیل کنگره ۶۵۴۴ شهید لرستان و شهدای دانشجو معلم فرهنگیان یادواره شهدای دانشجو معلم در استان برگزار شود.
وی تصریح کرد: یادواره شهدای دانشجو معلم در لرستان هشتم خرداد ماه با حضور مسئولین در استان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
source

جهان خبری
اتومبیل خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری

ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari