خبرساز | آینه اخبار ایران
امی فاوست لیگایو، 32 ساله، مدیر پروژه تحقیقاتی بازار مستقر در تینلی پارک، ایالت ایالت، مادر یک پسر 7 ماهه، هرگز تصور نمی کرد زندگی ای داشته باشد که بتواند پنج روز در هفته را با او سپری کند. کار تمام وقت اما این قبل از مارس 2020 بود، زمانی که بیماری همه گیر COVID-19 دفاتر سراسر کشور را مجبور کرد به کارمندان خود بگویند از خانه کار کنند.
او قبلاً 20 دلار در روز برای رفت و آمد چهار روز در هفته خرج می کرد و پنجمین روز را از خانه کار می کرد، اما وقتی مدیرش تمام وقت کارمندان را فراخواند، اکنون که واکسن ها به طور گسترده در دسترس هستند و بدترین روزهای جهان است، بسیاری از مشاغل دیگر در حال انجام این حرکت هستند. به نظر می رسد بیماری همه گیر کاهش یافته است، او حاضر نبود تمام آزادی هایی را که کار از راه دور به او داده بود، رها کند.
استعفای بزرگ – که توسط برخی از ناظران بیشتر به عنوان یک مذاکره بزرگ برای دستمزد و شرایط کاری بهتر تلقی می شود – به مقاومت بزرگ منجر شده است، نبرد اراده ها بین مدیریت ارشد و، خوب، همه افراد دیگر. برای کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که گزینه کار از راه دور را دارند، که سایر ارقام آن را 40٪ از نیروی کار می دانند، آنها دست از کار نمی کشند.
فاوست لیگایو خود را در زمره مقاومت بزرگ به حساب می آورد. اگر ساعت 5 بعد از ظهر از دفتر خارج می شد، اغلب تا ساعت 6:30 بعد از ظهر به خانه نمی رسید. او گفت: "من در مورد تمایل خود برای کار کردن هرگز در یک اداره بسیار صریح هستم." کیفیت زندگی زمانی بسیار بهتر می شود که بتوانید این رفت و آمد را قطع کنید یا ناهار خود را با خانواده خود بگذرانید.
اما بسیاری از شرکت ها خواهان بازگشت کارگران هستند. شرکت مادر Google Alphabet GOOGL، +1.99٪ گوگ، +1.74٪ ، اپل، متا FB مادر فیسبوک، +0.70٪ و Microsoft Corp. MSFT، +2.15٪ از کارگران خواسته اند حداقل چند روز در هفته به دفتر بازگردند. گروه مالی جفریز JEF، +1.95٪ , JPMorgan Chase JPM, +5.05٪ و گلدمن ساکس گروه GS، +3.00٪ از جمله موسسات مالی هستند که از کارگران نیز درخواست بازگشت کرده اند.
آن ماه‌های اولیه COVID-19 که میلیون‌ها نفر از خانه کار می‌کردند نیز فرصت نادری برای ارزیابی مجدد نقش کار در زندگی‌شان فراهم کرد. و اکنون آنها اهرمی دارند: بیکاری در حال کاهش است و دستمزدها در حال افزایش است، زیرا شرکت ها برای جذب و حفظ کارگران تلاش می کنند. در واقع، دو فرصت شغلی برای هر آمریکایی بیکار وجود دارد که بالاترین سطح ثبت شده از سال 2001 است.
وقتی فاوست لیگایو خبری دریافت کرد که همه کارمندان قرار است به دفاتر بازگردند، به MarketWatch گفت که ناامید شده است. او به یاد می آورد که فکر می کرد: «آنها به من گوش نداده اند. آنها می دانند که من نمی خواهم به عقب برگردم. بنابراین او موضع گرفت. استخدام‌کنندگان در لینکدین با من تماس گرفتند. تمام مشاغلی که با من تماس گرفتند، کار از خانه بود.
امتناع او از بازگشت به دفتر برد-برد بود: فاوست لیگایو دو ماه پیش شغل جدیدی پیدا کرد که به طور تمام وقت از خانه کار می کرد که پول بیشتری پرداخت می کرد. من از 50000 دلار در سال به 80000 دلار رسیدم. وقتی ساعت 5 بعدازظهر توقف کنم، کارم تمام شده است. من باید آن زمان را با پسرم بگذرانم. زمان به سرعت حرکت می کند. تو این سن خیلی معنی داره داشتن آن دو ساعت اضافی در شب با او بسیار مهم است.»
از آن بهتر، جدایی از کارفرمای سابقش که از سال 2017 تا مارس 2022 در آن کار می کرد، محترمانه و بدون خصومت بود. او در آن شغل قبلی کار کرده بود و این یک تیم کوچک بود. اما بن‌بست بین برخی از کارمندان و شرکت‌هایشان همیشه چندان بی‌درام نبوده است. اپل AAPL، +2.00٪ برای یکی ، حداقل یک بار استعفای برجسته را متحمل شده است.
گروهی به نام «Apple Together» نامه سرگشاده ای را به غول فناوری امضا کردند که در آن بیش از 3000 امضا از کارگران درخواست شد، مدل کاری ترکیبی را رد کرد و از شرکت خواست تا به آنها اجازه دهد تا خودشان تصمیم بگیرند. آنها نوشتند: "با ما مانند بچه های مدرسه ای رفتار نکنید که باید به آنها گفته شود که چه زمانی باید کجا و چه تکالیفی انجام دهند." (اپل به درخواست نظر پاسخ نداد.)
« استعفای بزرگ به مقاومت بزرگ منجر شده است، نبرد اراده‌ها بین مدیریت ارشد و، خوب، همه افراد دیگر.
ونسا بوربانو، دانشیار بازرگانی در مدرسه بازرگانی کلمبیا در نیویورک، گفت: «مطمئناً در میان کارمندان در برابر مفهوم کار حضوری، تمام هفته، یک احساس مقاومت وجود دارد. کار از راه دور درجه‌ای از انعطاف‌پذیری را در روز امکان‌پذیر می‌کند که بازآفرینی آن در یک فضای فیزیکی کار مشترک عملاً غیرممکن است.
تا کنون، کارگران با موفقیت پاهای خود را در مبل های خود فرو کرده اند. بر اساس نظرسنجی ADP، ارائه‌دهنده نرم‌افزار و خدمات مدیریت منابع انسانی، حدود 64 درصد گفتند که در صورت نیاز به بازگشت تمام وقت به دفتر کار، به دنبال شغل جدیدی هستند. افراد جوان (18 تا 24 ساله) بیشترین تمایل (71%) را برای بازگشت تمام وقت به محل کار ندارند.
در این گزارش آمده است: "این تغییر از مدل سنتی 9 به 5، مبتنی بر دفتر قابل بازگرداندن نیست و پیامدهای بلندمدتی برای بازار کار دارد." همانطور که شرکت ها – و کارمندان – رویکرد خود را به نیروی کار ارزیابی می کنند، واضح است که داشتن یک رویکرد انعطاف پذیر کلیدی است، زیرا مزایا و معایبی برای هر دو به طور انحصاری وجود دارد، چه کاملاً از راه دور یا کاملاً در دفتر کار.
ماه گذشته، Airbnb اذعان کرد که دوران کار تمام وقت یا حتی پاره وقت در دفتر به پایان رسیده است، و به کارگران گفت که اگر بخواهند می توانند از خانه یا محل کار کار کنند و می توانند از هر نقطه ای از ایالات متحده بدون تغییر در دستمزد کار کنند. . از ماه سپتامبر، آنها همچنین می توانند در بیش از 170 کشور تا 90 روز در سال در هر مکان زندگی و کار کنند.
کریس هرد، مدیرعامل Firstbase، که به شرکت ها کمک می کند تا از راه دور بروند، گفت چیزی به نام ناهار رایگان وجود ندارد. کارگران اسباب بازی یا غذای مجانی نمی خواهند، آنها کیفیت زندگی بالاتری می خواهند. مجبور کردن مردم به رفت و آمد دو ساعت در روز – جایی که لپ‌تاپ‌ها را به دفتر می‌برند تا هشت ساعت روی یک صندلی بنشینند و سپس Slack یا Zoom ZM، -2.51٪ افرادی که تمام روز در دفتر نیستند، روش‌های شکسته‌ای برای زندگی ایجاد کرده است.»
او گفت که استعفای بزرگ نشان دهنده ناامیدی مردم برای تعادل بهتر بین کار و زندگی است و معتقد است که دادن اولتیماتوم منجر به "آرماگدون" در داخل شرکت ها می شود. او گفت: «در طول دو سال گذشته، شرکت‌ها دریافته‌اند که افراد برای ادامه کار بزرگ نیازی به حضور در دفتر ندارند. اکنون، شرکت‌ها برای بازگشت دوباره کارمندان به دفتر فشار می‌آورند.»
نیکلاس بلوم، استاد دپارتمان اقتصاد دانشگاه استنفورد، گفت که نه تکان دادن سخت و نه نرم کارساز نخواهد بود. نظرسنجی خود او از 3000 نفر نشان داد که بازگرداندن مردم وظیفه "بسیار سخت" برای مدیران است. او گفت: "هیچ کس برای یک نان شیرینی یا جعبه رایگان یا استفاده از میز پینگ پنگ به مدت یک ساعت رفت و آمد نمی کند." آنها می‌آیند تا با دوستانشان آشنا شوند و شخصاً کار کنند.»
" اگر مجبورید کسی را مجبور کنید که به دفتر بیاید، به نفع او نیست که وارد شود."
او به MarketWatch گفت، در واقع، برخی از شرکت‌های دره سیلیکون همه راه‌ها را برای جلب نظر مردم و تقویت حس اجتماعی انجام دادند. گوگل آنقدر ناامید شد که لیزو را برای برگزاری یک کنسرت استخدام کرد که برای یک روز عالی است، اما مگر اینکه بخواهید بعد از آن کیتی پری، تیلور سویفت و سپس جاستین بیبر را انتخاب کنید، این یک راه حل دائمی نیست. (گوگل به درخواست نظر پاسخ نداد.)
بلوم گفت: «مقاومت زمانی وجود دارد که کارمندان هدفی از ورود پیدا نکنند. "اگر مجبورید کسی را مجبور کنید که به دفتر بیاید، به نفع او نیست که وارد دفتر شود. برای جلوگیری از اجبار افراد باید کاری کنید که به نفع آنها بیایند. این به این معنی است که معمولاً دو یا سه روز در هفته دفتر کار ایجاد کنید. زمانی در روزهای لنگر که همه وارد می‌شوند.»
او گفت که ایجاد یک محیط ترکیبی که در آن اعضای تیم در همان روز ظاهر می شوند به جای اجرای یک هفته پنج روزه و شکست، منطقی تر است. "بنابراین من مقاومت در برابر بازگشت به دفتر را نشانه ای از برنامه های بیش از حد جاه طلبانه بازگشت به دفتر می دانم. برنامه‌های واقع‌بینانه حول محور روزهای لنگر، احتمالاً دو روز برای شروع، می‌توانند به خوبی کار کنند و شرکت‌ها می‌توانند بر این اساس کار کنند.»
برای کسانی که می توانند از خانه کار کنند، این ممکن است یک مشکل لوکس باشد. وزارت کار می گوید تنها 7.7 درصد از کارمندان در ماه آوریل از راه دور کار کرده اند. میلیون ها شغل نیاز به تعاملات حضوری دارند. کارگران خرده‌فروشی، تولید و خدمات ضروری مانند کارکنان سوپرمارکت‌ها و بیمارستان‌ها و کارکنان حمل‌ونقل عمومی جان خود را در طول همه‌گیری به خطر می‌اندازند.
همانطور که مدیران با کارکنان اداری مذاکره می کنند، شرکت ها در حال مذاکره با صاحبخانه در مورد اجاره دفتر خود هستند. کولیرز گفت ، در منهتن، فعالیت اجاره ماهیانه با 11.5 درصد کاهش ماهانه به 2.7 میلیون فوت مربع در ماه آوریل رسید. با این حال، به نظر می رسد شرکت ها روی نوعی بازگشت به زندگی اداری شرط بندی می کنند: تقاضا در سال نسبت به سال بیش از دو برابر شده است.
هرد، با این حال، گفت که مدیران به زودی مزیت کار از راه دور را خواهند دید. او گفت: «تجارت الکترونیک فروشگاه‌های فیزیکی را نابود کرد، زیرا مردم ترجیح می‌دهند آنلاین خرید کنند، به آنها حق انتخاب بیشتری داد، کارآمدتر بود و هزینه کمتری داشت. شرکت‌های الکترونیکی شرکت‌های اداری را می‌کشند، زیرا کارگران ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین کار کنند، انتخاب بیشتری به آنها می‌دهد، کارآمدتر است و هزینه کمتری دارد.
بدیهی است که این یک سوال برای همه نیست، حتی برای کسانی که لوکس کار کردن در خانه را داشته اند. کن استاینباخ، مشاور مستقر در پورتلند، می گوید: «برای من، در زمینه مشاوره سلامت روان، می توانم هر دو طرف را ببینم. زمانی که ما در یک فضا رو در رو با هم هستیم یک ارتباط ویژه وجود دارد و من دوست دارم بتوانم دوباره از این طریق ارتباط برقرار کنم."
Steinbach به MarketWatch گفت: «واقعیت این است که بسیاری از مشتریان من اگر مجبور شوند زمان رفتن به مطب را مسدود کنند، ممکن است نتوانند تحت درمان قرار گیرند. "کار کردن به صورت مجازی خدمات من را برای بسیاری از افراد بسیار قابل دسترسی تر کرده است و من نمی توانم این تغییر را ببینم. بنابراین، بله، من عاشق حضور شخصی هستم، اما شاید این دنیایی نباشد که ما در آن زندگی می کنیم.»
پیتر گری، پروفسور بازرگانی در دانشگاه ویرجینیا، گفت که کارگران انگیزه عاطفی، اجتماعی و فکری ناشی از بودن در کنار دیگران را از دست می دهند. به همین دلیل، او یک مدل کار ترکیبی را ترجیح می دهد. او گفت: «مقاومت کارمندان برای من کاملاً طبیعی است، زمانی که مردم باور داشته باشند که می توانند در خانه به همان اندازه در دفتر کار مؤثر باشند.
اما صرف این همه زمان برای کار روی مبل یا میز آشپزخانه یا – اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید – یک دفتر کار خانگی ممکن است مبادله گران‌تری برای کارمندان و مدیریت نسبت به آنچه آنها پیش‌بینی می‌کنند باشد. گری گفت: "چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که شبکه های آنها به آرامی با سپری کردن زمان بیشتری در خانه کوچک می شود و این می تواند اثربخشی آنها را در درازمدت مختل کند."
او افزود: «وقتی متوجه می‌شوند که برخی از تعاملات غنی که قبلاً در دفتر داشتند از بین رفته است، شروع به فکر کردن می‌کنند که آیا ممکن است چیزی مهم را از دست بدهند. و همانطور که شبکه‌های گسترده‌تر آنها کوچک می‌شود – شبکه‌هایی که آنها را در معرض روش‌های خلاقانه جدید تفکر خارج از جریان اصلی کارشان قرار می‌دهند – عملکرد آنها ممکن است آسیب ببیند.
مانع دیگر: یک دفتر خالی یا نیمه خالی به کارمندان جدید یا کارآموزانی که برای ارتقای مهارت های خود به آن تعاملات چهره به چهره تکیه می کنند کمک نمی کند و به طور بحرانی، شبکه ای حرفه ای ایجاد می کنند تا بتوانند از نردبان شرکت بالا بروند و/ یا نام آنها را برای ارتقاء در کلاه قرار دهید. برای هر کارمند باتجربه ای که طناب ها را می شناسد، افراد دیگری هستند که باید به آنها کمک شود.
شکاکان همچنین نگران هستند که برخی از افراد ممکن است وسوسه شوند که از کار از راه دور استفاده کنند، یک یا دو ساعت را صرف تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود کنند، در حالی که مراقب ایمیل های کاری خود هستند، یا – بدتر از آن – تمام روز را مرخصی بگیرند و بروند. به ساحل، در حالی که به پیام اسلک گهگاهی از زیر چتر پاسخ می‌دهید. در واقع، از هر 10 کارگر، 8 نفر به بیکاری اعتراف کرده اند.
بوربانو، استاد مدرسه بازرگانی کلمبیا، از چنین نظرسنجی‌هایی شگفت‌زده نیست. همانطور که تحقیقات من نشان داده است ، کار از راه دور با افزایش فرصت‌ها برای بدرفتاری کارگران، طفره رفتن و تلاش کمتر است، که احتمالاً بخشی از دلیل تمایل کارفرمایان به بازگرداندن افراد به دفتر فیزیکی است.
رسانه‌های اجتماعی مملو از افرادی است که ادعا می‌کنند از رفت‌وآمد دوباره خودداری می‌کنند. یک نفر اخیراً در توییتر TWTR نوشت: «من با این قیمت‌های بنزین به دفتر برنمی‌گردم. -1.88٪ . «افراد بنزین و صاحبان املاک تجاری فقط باید بین خودشان با آن مبارزه کنند.» یکی دیگر به صراحت اضافه کرد: "حال و حوصله کار کردن یا بودن در کنار مردم را ندارم."
تحقیقات اخیر نشان می دهد که چنین مقاومتی در حال پیروزی است. هیئت کنفرانس، یک سازمان غیرانتفاعی، می‌گوید که تنها 4 درصد از شرکت‌ها از کارکنان می‌خواهند که به طور تمام وقت به سر کار بازگردند و تنها 45 درصد از آنها می‌خواهند پنج روز در هفته از محل کار کار کنند – حتی اگر چند روز در هفته بیش از حد به نظر برسد. برای برخی از کارمندان و کارگران اپل مانند امی فاوست لیگایو.
فاوست لیگایو به طور کامل استدلال طوفان فکری با آب خنک کننده را نمی پذیرد. «در کار قبلی‌ام، هر روز صبح جلسه‌ای داشتیم تا بار کاری روز را مرور کنیم. آن جلسه گاهی یک ساعت طول می‌کشید، زیرا ما فقط در مورد همه چیز صحبت می‌کردیم. اما اگر به اندازه کافی تماس داشته باشید که بتوانید خودجوش باشید و یک تیم خوب که به خوبی با هم کار می کنند، همچنان می توانید آن محیط را داشته باشید."
و حالا؟ او از شغل جدید کاملاً از راه دور و با درآمد بهتر بسیار خوشحالتر است. او گفت: "من به یاد می آورم که مردم چه کاری انجام می دهند و از آنها در مورد برنامه هایشان برای آخر هفته برای حفظ آن جامعه سوال می کنم." "عاشقشم. من رسما یکی از اتاق خواب های اضافیمان را تبدیل به دفتر کردم. ناهارم را با پسرم صرف می کنم، وقتی گرسنه است به او غذا بدهم. انعطاف پذیری باورنکردنی است.»
ما متعجب و وحشت زده شدیم. وقتی اسپنسر را برای دوره او ثبت نام کردیم، هرگز به این موضوع اشاره نکردند.
کوئنتین فوترل مدیر مسئول ویراستار امور مالی شخصی مارکت واچ و ستون نویس The Moneyist است. می توانید او را در توییتر @quantanamo دنبال کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari