خبر خوان تخصصی بین الملل
وزیر توسعه اقتصادی روسیه امروز (یکشنبه) گفت، وزرای تجارت سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه (اپک) به سبب تلاش‌های برخی کشورها برای سیاسی کردن نشست‌های وزیران سازمان اپک در به تصویب رساندن یک بیانیه مشترک باز ماندند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه در مقام سرپرستی هیات اعزامی این کشور به اجلاس وزیران اپک به شهر بانکوک، پایتخت تایلند و محل برگزاری این اجلاس سفر کرده است.
یک عضو هیات روسیه اوایل امروز به خبرنگاران گفت که این وزیران در تصویب یک بیانیه مشترک برای این اجلاس شکست خوردند.
بر اساس اعلام وزارت توسعه اقتصادی روسیه، رشتنیکوف در بیانیه‌ای عنوان کرد:‌ ما تلاش‌های تایلند با هدف دستیابی به یک اتفاق نظر و ایجاد یک توازن میان مواضع متفاوت را تحسین می‌کنیم. تایلند به عنوان یک کشور میزبان به اظهار یک روح متعالی همکاری پرداخته است. این مهم است که از ۲۴ بند بیانیه ۲۳ تا مورد توافق قرار گرفتند. این معنی‌اش این است که سازمان اپک همچنان قادر به پیشبرد دستورکار اقتصادی است.
او اضافه کرد: تنها دلیل شکست ما در دستیابی به یک اتفاق‌نظر تلاش برخی اقتصادها برای سیاسی کردن این اجلاس بود.
این وزیر متذکر شد که نشست‌های سازمان اپک باید “متمرکز بر یافتن یک زمینه مشترک به جای برانگیختن مناقشات باشد” تا همچنان به عنوان یک مکانیسم موثر برای توسعه پایدار و موفق منطقه آسیا-اقیانوسیه باقی بماند.
این وزارتخانه بیان داشت که هیات روسیه در زمان گزارش دادن کاترین تای، نماینده تجاری آمریکا در این اجلاس محل اجلاس را ترک کرده است. پیش از آن هم هیات‌های استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزیلند و آمریکا در زمان اظهار گزارش رشتنیکوف محل اجلاس را ترک کرده بودند.
انتهای پیام
source

اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری
تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari