محققان دانشگاه رایس و دانشگاه براون طی یافته های اخیر خود مدعی شدند سیگنال های بیسیم شبکه 6G امکان شنود به هکرها را خواهد داد. طبق آزمایشات آنها این فناوری تنها با کمک یک تکه کاغذ و چاپگر جوهر افشان یک فویل فلزی و لمیناتور هک خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
محققان دانشگاه رایس و دانشگاه براون طی یافته های اخیر خود مدعی شدند سیگنال های بیسیم شبکه 6G امکان شنود به هکرها را خواهد داد. طبق آزمایشات آنها این فناوری تنها با کمک یک تکه کاغذ و چاپگر جوهر افشان یک فویل فلزی و لمیناتور هک خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این محققان یافته های خود را به زودی در کنفرانس سالانه امنیت و حریم خصوصی ACM WiSec 2022 به نمایش خواهند گذاشت. ادوارد نایتلی، یکی از محققان اصلی این پژوهش در مورد کشف اخیر خود میگوید: با استفاده از شناسایی این تهدید در آینده می توان به راحتی با آن مقابله کرد. هم اکنون فرکانسهای آسیب پذیر مورد استفاده قرار نگرفته اند و می توان در آینده برای حمله احتمالی آماده بود.
نایتلی بهمراه تیم تحقیقاتی خود به راحتی توانست با کمک یک ورق کاغذ که از نمادهای فویل دوبعدی پوشیده شده است برای تغییر مسیر انتقال داده بین دو کاربر استفاده کند. این فایل های دو بعدی امکان کنترل امواج الکترومغناطیسی یا نور را خواهند داشت. به گفته‌ی نایتلی هکر ها به راحتی می توانند با کمک این اقلام ساده حملات خود را انجام دهند. آسیب‌پذیری مورد نظر در فرکانس ۱۵۰ گیگاهرتزی وجود دارد و در شبکه های 5G یا وای فای کنونی یافت نخواهد شد. راه اندازی فرکانس های ۱۵۰ گیگاهرتزی مانند امواج تراهرتز و امواج میلیمتری در آینده نیز میتواند تهدیدی در این زمینه محسوب شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari