رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، موضوع تمدید پروانه مطب‌ها به شرط قرارداد با بیمه‌ها را دارای اشکالات زیرساختی دانست که باید حل و فصل شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رئیس‌زاده گفت: وظیفه قانونی که مجلس در بودجه ۱۴۰۱ در زمینه اجرای نسخه الکترونیک برعهده سازمان نظام پزشکی گذاشته است، موضوع امضای الکترونیک بود و تاکنون نزدیک به ۷۰ هزار کارت هوشمند که دارای امضای الکترونیک است، صادر شده است.
وی افزود: هر پزشکی که درخواست کند سازمان نظام پزشکی در کمترین زمان ممکن کارت امضای الکترونیک وی را صادر می‌کند، معطلی و در صف ماندن در این زمینه وجود ندارد.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: کارت امضای الکترونیک به تنهایی مشکل را حل نخواهد کرد، نیازمند سامانه‌های دیگری همچون usb و اپلیکیشن موبایلی هستیم، زیرساخت‌های این موضوع را نیز فراهم کردیم و با سازمان‌های بیمه‌گر هماهنگ کردیم تا این نرم افزارها قابل تطابق باشد و فکر می‌کنم تا پایان خرداد اپلیکیشن موبایلی در اختیار همه اعضای نظام پزشکی قرار بگیرد.
رئیس‌زاده گفت: جامعه پزشکی در موضوع نسخه الکترونیک حداکثر همکاری را داشته و آموزش نسخه نویسی الکترونیک به جامعه پزشکی یکی از اقداماتی بود که سازمان نظام پزشکی در این زمینه انجام داد.
وی افزود: به رغم همکاری خوب جامعه پزشکی، طرح نسخه نویسی الکترونیک مشکلات زیرساختی دارد و انتظار می‌رود با سرعت بیشتری این نواقص رفع شود همکاران ما مشکلات جدی دارند به خصوص در درمانگاه‌هایی که مراجعات زیاد است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی درباره پرداخت آنلاین سازمان‌های بیمه‌گر در زمینه نسخه الکترونیک، گفت: آنطور که در قانون آمده است، اسناد هنگامی که به دست سازمان‌های بیمه‌گر رسید بعد از دو هفته باید ۶۰ درصد علی‌الحساب بدهند و دو ماه بعد همه مطالبات را پرداخت کنند، یا در موضوع نسخه الکترونیک، آنلاین (برخط) باید پرداخت کنند، اما هنوز محقق نشده است. البته باید زمان داد تا سازمان‌های بیمه‌گر ساختارهای خود را به روز کنند.
رئیس‌زاده افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است که سازمان نظام پزشکی در صورتی پروانه مطب‌ها را تمدید کند که آنها با سازمان‌های بیمه‌گر قرارداد ببندند، اما اجرای این قانون نیازمند شیوه نامه، الزامات و راهکارهای اجرایی است، اگر الزامات قانون مطابق با اسناد بالادستی فراهم شود ما این موضوع را اجرا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: نوع قرارداد باید تفاوت کند و مطمئن شویم سازمان‌های بیمه‌گر می‌توانند به همه الزامات این قرارداد عمل کنند، اگر این الزامات محقق شود این قانون قابلیت اجرا دارد، اما اگر سازمان‌های بیمه‌گر نتوانند آن مولفه‌ها و الزامات را رعایت کنند تا یک قرارداد منصفانه بسته شود، امکانپذیر نیست.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: لازم است با سازمان‌های بیمه‌گر جلساتی گذاشته شود که این کار را انجام می‌دهیم تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم تا یک قرارداد منصفانه بسته شود، اما اکنون این الزامات و زیرساخت‌ها در سازمان‌های بیمه‌گر موجود نیست، هفته آینده جلسه‌ای با سازمان‌های بیمه‌گر خواهیم داشت تا این مورد را بررسی کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari