خبر خوان تخصصی بین الملل
وزیر خارجه آمریکا در دیدار با معاون وزیر دفاع عربستان، درباره طیف گسترده ای از موضوعات از جمله ایران رایزنی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه وزارت خارجه آمریکا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا میزبان «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع پادشاهی عربستان درواشنگتن بود.
بنا به بیانیه خبری وزارت خارجه آمریکا، در این دیدارکه وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا نیز حضور داشت، بلینکن حمایت قاطع واشنگتن از آتش بس مورد مذاکره سازمان ملل در یمن اعلام کرد.
وزیر خارجه آمریکا و معاون وی ضمن بررسی تحولات اخیر در یمن، از جمله از سرگیری پروازهای تجاری از صنعا و واردات منظم سوخت از طریق بندر حدیده، با نماینده پادشاهی عربستان، بر لزوم بهبود هر چه سریعتر دسترسی به تعز تاکید کردند.
تعهد پایدار آمریکا به تقویت دفاعی عربستان، تلاش برای مقابله با تهدیدات ادعایی جمهوری اسلامی و اهمیت حفظ حمایت بین المللی قاطع از اوکراین از دیگر محورهای گفتگوی مقامات آمریکایی و سعودی بود.
وزیر خارجه آمریکا و معاون وزیر دفاع عربستان همچنین درباره مدیریت بحران در بازارهای جهانی انرژی به دلیل حمله روسیه به اوکراین بحث و تبادل نظر کردند و مسائل حقوق بشری و نیز میزان پیشرفت عربستان سعودی در برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ را مورد بررسی قرار دادند.
پیشتر کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد «جیک سالیوان» با «خالد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» دیدار و بر تعهد واشنگتن به حمایت از ریاض تاکید کرد.
دیدار مقامات آمریکایی و سعودی در حالی صورت می گیرد که بنابر گزارش ها، اختلافات ریاض و واشنگتن به خصوص پس از آنکه عربستان با افزایش تولید نفت در بحبوحه جنگ روسیه و اوکراین مخالفت کرد، بیشتر شده است.درگیری مسکو و کی‌یف باعث تیره‌تر شدن روابط آمریکا و عربستان سعودی شد. آمریکا از عربستان خواست برای جلوگیری از افزایش بهای جهانی نفت، تولید نفت را افزایش دهد، اما ریاض این درخواست بایدن را رد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری
تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari