دنیای متفاوت نکنولوژی
بویینگ بالاخره توانست در سومین تلاش خود فضاپیمای استارلاینر را با موفقیت به فضا پرتاب کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کپسول بدون خدمه بویینک از ایستگاه کیپ کارناوال در فلوریدا و با کمک موشک اطلس v به فضا پرتاب شد. پیش از این استارلاینر در دو پرتاب گذشته دچار شکست شده […]
بویینگ بالاخره توانست در سومین تلاش خود فضاپیمای استارلاینر را با موفقیت به فضا پرتاب کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کپسول بدون خدمه بویینک از ایستگاه کیپ کارناوال در فلوریدا و با کمک موشک اطلس v به فضا پرتاب شد. پیش از این استارلاینر در دو پرتاب گذشته دچار شکست شده بود.
 یکی از آنها در سال ۲۰۱۹ و به دلیل نقص نرم افزاری اتفاق افتاده بود که در آن کپسول به یک مدار اشتباه ارسال شد. دومین شکست نیز در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاد و معیوب بودن دریچه هایی در فضاپیما و تعمیرات اساسی آن باعث لغو پرتاب شد. این پرواز اخیر نیز بدون خدمه انجام گرفت. اما احتمالاً پرواز های بعدی همراه با فضانوردان خواهد بود که طی آن استارلاینر علاوه بر خدمه محموله ای را نیز از خاک آمریکا به مدار پایین زمین حمل خواهد کرد.
در حال حاضر در این پرواز تنها یک مانکن با لباس فضایی بویینگ به عنوان مسافر در فضاپیما حضور دارد. موشک اطلس v توانست به همراه یک جفت تقویت کننده موشک پرتاب امروز را بدون تاخیر انجام دهد. همچنین استارلاینر در این مأموریت مجموعه از ماموریت های مداری را انجام خواهد داد که طی آن ۲۲۶ کیلوگرم غذا و آذوقه حمل و حدود ۲۴ ساعت دیگر با ایستگاه فضایی بین‌المللی ملاقات خواهد کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت نکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari