مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
HPCL | بنزین
مطبوعات اعتماد هند | دهلی نو
https://mybs.in/2avZ5tW

شرکت هندوستان پترولیوم با مسئولیت محدود (HPCL) روز پنجشنبه گزارش داد که سود خالص در سه ماهه منتهی به 31 مارس 40 درصد کاهش یافته است زیرا حاشیه های بالاتر پالایشگاه به دلیل زیان های ناشی از فروش سوخت خودرو از بین رفته است.
این شرکت در بایگانی بورس اعلام کرد سود خالص 1795.26 کرور در ژانویه تا مارس در مقایسه با 3017.96 کرور در سال گذشته.
Pushp Kumar Joshi، رئیس و مدیرعامل ، در یک تماس رسانه ای، گفت که این شرکت با تبدیل هر بشکه نفت خام به سوخت در سه ماهه چهارم سال مالی 2021-2022، 12.44 دلار در مقابل حاشیه ناخالص پالایش (GRM) 8.11 دلار درآمد کسب کرده است. در هر بشکه در همان سه ماهه سال گذشته.
پس از حذف افزایش ذخایر ناشی از پردازش نفت خام خریداری شده با نرخ های پایین تر، GRM اصلی در سه ماهه چهارم به 6.42 دلار در هر بشکه رسید.
اما این دستاوردها با زیان ناشی از فروش بنزین، گازوئیل و LPG داخلی از بین رفت.
و سایر نفتی بخش عمومی قیمت و گازوئیل را با وجود افزایش قیمت مواد خام (نفت خام) به بالاترین حد در 14 سال گذشته، برای مدتی رکورد نگه داشتند. آنها فقط از 22 مارس شروع به افزایش قیمت کردند.
حتی پس از افزایش 10 روپیه ای در هر لیتر قیمت و گازوئیل بین 22 مارس تا 6 آوریل، آنها همچنان به ضرر خود ادامه می دهند زیرا قیمت نفت خام بین المللی بالای 100 دلار در هر بشکه باقی مانده است.
مشابه ماجرای گاز ال‌پی‌جی گاز پخت و پز است، جایی که قیمت‌ها در 22 مارس 50 روپیه برای هر سیلندر افزایش یافت، اما این برای پوشش شکاف بین هزینه تولید و قیمت فروش کافی نبود.
افزایش 50 روپیه ای دیگر برای هر سیلندر در 7 می اتفاق افتاد و نرخ ها در روز پنجشنبه 3.50 روپیه افزایش یافت.
راجنیش نارنگ، مدیر (مالی) بدون پرداختن به جزئیات، گفت: نگرانی هایی در مورد قیمت گذاری وجود دارد که بر سود کمتر در سه ماهه چهارم منعکس شده است.
وی گفت: «ما به دنبال انتقال افزایش هزینه (به مصرف‌کنندگان) هستیم، و افزود که افزایش قیمتی که به مصرف‌کنندگان منتقل می‌شود به یک «دیدگاه یکپارچه» پس از بررسی سود حاصل از حاشیه‌های پالایشی و زیان‌های بازاریابی بستگی دارد. .
"در حال حاضر قیمت‌ها بسیار نوسان هستند. دو روز پیش، GRM دیزل 48 دلار بود، دیروز به 37 دلار کاهش یافت. سنبله‌ها بسیار بزرگ هستند، ما باید کمی ثبات را ببینیم… همچنین، باید مدت زمان بیشتری را طی کنیم. نگاه اصطلاحی در مورد قیمت‌گذاری… بیایید ببینیم قیمت‌ها چگونه است." در بلندمدت، شاهد همسویی قیمت سوخت با هزینه خواهیم بود.»
جوشی گفت که این شرکت با درآمدی معادل 3.72 میلیون روپیه در کل مالی (از آوریل 2021 تا مارس 2022) سود خالص 6382.63 کرور روپیه به دست آورده است.
این کمتر از سود خالص 10663.88 کرور روپیه با درآمد 2.69 لک کرور در سال قبل بود.
وی گفت: سال 2021-22 سال قابل توجهی با بهبود اقتصادهای جهان بود. احیای تقاضا همراه با بهبود فعالیت‌های اقتصادی منجر به افزایش تدریجی قیمت‌های نفت خام از 62 تا 65 دلار در هر بشکه در ابتدای سال به 85 دلار در هر بشکه تا اکتبر 2021 شد.


وی افزود: «پس از آن، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی و درگیری روسیه و اوکراین باعث شد که قیمت نفت خام در مارس 2022 به بالاترین حد چند ساله خود یعنی 138 دلار در هر بشکه رسید و سپس در پایان سال مالی 22 به 110 تا 115 دلار در هر بشکه کاهش یافت.»
این شرکت انتظار دارد که نفت در بیشتر سال بالای 100 دلار باقی بماند. پیش‌بینی می‌شود نفت در سه ماهه دوم سال مالی جاری در محدوده 103 تا 111 دلار معامله شود و سپس به 98 تا 109 دلار در سه ماهه سوم و 89 تا 105 دلار در سه ماهه چهارم کاهش یابد.
وی همچنین گفت: فروش داخلی برای ژانویه تا مارس 2022 در مقایسه با فروش 9.83 میلیون تنی در سه ماهه مشابه سال قبل به 10.26 میلیون تن رسید که نشان دهنده رشد بیش از 4 درصدی است.
در طول سال مالی، HPCL به حجم فروش داخلی 37.45 میلیون تن در مقایسه با 35.20 میلیون تن در مدت مشابه سال قبل دست یافت که نشان دهنده رشد بیش از 6 درصدی است.
وی گفت: «در طول سال، این شرکت با افزایش فروش و گازوئیل به ترتیب 10.6 درصد و 5.1 درصد نسبت به سال مالی 21، سهم بازار را برای کل فروش سوخت موتور در میان صنعت افزایش داد.»
HPCL با بالاترین فروش LPG 7.7 میلیون تنی در طول سال مالی 22، همچنان دومین بازاریاب بزرگ LPG هند است و رشد 4.4 درصدی را نسبت به سال مالی 21 ثبت کرده است. با شتاب گرفتن بخش هوانوردی، فروش ATF شاهد رشد 30.7 درصدی نسبت به سال مالی 21 بود.
برای سال 2021-22، HPCL سود نهایی 14 روپیه به ازای هر سهم را پیشنهاد کرده است.
(فقط عنوان و تصویر این گزارش ممکن است توسط کارکنان استاندارد کسب و کار دوباره کار شده باشد؛ بقیه محتوا به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهادات ما تنها عزم و تعهد ما را نسبت به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که با تأثیر اقتصادی همه‌گیری مبارزه می‌کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای باکیفیت‌تر به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک های بیشتر می تواند به ما کمک کند روزنامه نگاری را که به آن متعهد هستیم تمرین کنیم.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقاء به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری آرم فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما ارائه شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari