مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
Nirmala Sitharaman | وزیر دارایی | تورم هند
گزارشگر BS
https://mybs.in/2avYA0k

دولت روز دوشنبه گزارش هایی مبنی بر ادعای وزارت دارایی مبنی بر اینکه تورم به ثروتمندان بیشتر از فقرا آسیب می زند، رد کرد.
توییتی با تصویر اتحادیه @nsitharaman در حال پخش است که مدعی است وزارت دارایی اعلام کرده است که تورم در سال 2022 بر ثروتمندان بیش از فقیر تأثیر خواهد گذاشت. ادعا جعلی است FinMinIndia@ چنین بیانیه‌ای نداده است.

بررسی اقتصادی ماهانه ماه آوریل که توسط وزارت دارایی هفته گذشته منتشر شد، می‌گوید: «در افق زمانی طولانی‌تر، تورم در اقتصاد هند آنقدر که از تغییرات ماه به ماه احساس می‌شود، چالش‌برانگیز نبوده است. تورم CPI در طول سال مالی 22-2021 به طور متوسط 5.5 درصد، 50 واحد پایه کمتر از حد بالای باند تورم RBI MPC، و کمتر از 6.2 درصد برای سال مالی 2020-21 بود. در حالی که انتظار می‌رود تورم در سال‌های 2022-23 افزایش یابد، اقدامات کاهش‌دهنده دولت و RBI ممکن است مدت آن را کاهش دهد. شواهد در مورد الگوهای مصرف بیشتر نشان می دهد که تورم در هند تأثیر کمتری بر اقشار کم درآمد نسبت به گروه های پردرآمد دارد.
درخواستی که برای سخنگوی وزارت دارایی ارسال شد تا زمان انتشار هیچ پاسخی را در پی نداشت.
بر اساس مکانیسم فعلی، توسط دولت موظف شده است که تورم خرده فروشی را در 4 درصد با حاشیه 2 درصد در هر طرف حفظ کند.
این ادعا و ادعای متقابل در مورد تورم در زمانی مطرح می‌شود که تورم خرده‌فروشی در آوریل به بالاترین حد در هشت سال گذشته رسید و به 7.8 درصد رسید، حتی با وجود تزلزل رشد صنعتی در بحبوحه خطرات فزاینده ناشی از جنگ روسیه و اوکراین.
داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار نشان می دهد که نرخ تورم مواد غذایی در ماه آوریل به 8.38 درصد رسیده است زیرا قیمت روغن خوراکی و سبزیجات به ترتیب 17.3 درصد و 15.4 درصد افزایش یافته است. تورم سوخت نیز به دلیل افزایش قیمت‌های خرده‌فروشی بنزین، گازوئیل و گاز پخت و پز حتی با کاهش قیمت نفت خام نسبت به ماه مارس، از مرز دو رقمی 10.8 درصد در آوریل عبور کرد.
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهادات ما تنها عزم و تعهد ما را نسبت به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که با تأثیر اقتصادی همه‌گیری مبارزه می‌کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای باکیفیت‌تر به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک‌های بیشتر می‌تواند به ما در تمرین روزنامه‌نگاری که به آن متعهد هستیم کمک کند.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقاء به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری آرم فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما آورده شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari