یک مسئله ریاضی که به مدت چهار ماه تیمی متشکل از شش دکترای ریاضی را به خود مشغول کرده بود توسط یک نابغه ریاضی چینی تنها در یک روز حل شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از ریاضیدانان در چین ساخت یک مدل ریاضی را طی چند ماه آغاز کردند و […]
یک مسئله ریاضی که به مدت چهار ماه تیمی متشکل از شش دکترای ریاضی را به خود مشغول کرده بود توسط یک نابغه ریاضی چینی تنها در یک روز حل شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گروهی از ریاضیدانان در چین ساخت یک مدل ریاضی را طی چند ماه آغاز کردند و در نهایت ساخت آن توسط وی دونگی استادیار ۳۰ ساله ریاضیات دانشگاه پکن به اتمام رسید. این ریاضی دانان پس از آزمایش های خود متوجه شدند معادلات مطرح شده توسط این نابغه چینی با موفقیت کار میکند. پس از حل این مشکل این نابغه چینی پیشنهاد دریافت مبلغ از این دانشمندان را رد کرده و گفته است چنین مسئله آسانی نیاز به پرداخت پاداش ندارد.
وی دونگی، استادیار دانشگاه ریاضیات دانشگاه پکن به دلیل موفقیت در زمینه ریاضی و همچنین سبک زندگی ساده خود در چین معروف است. وی در حل مسائل ریاضی از مهارت ها و توانایی های منحصر به فرد خود استفاده می‌کند که تحت عنوان روش وی شناخته می شود.
چن دایو، رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه پکن در مورد نابغه ریاضی چینی گفته است: حل معما های عجیب یا نادر توسط وی برای ما چندان عجیب نیست. زیرا او با هوش زیاد توانسته تمرکز زیادی روی مسائل ریاضی داشته باشد.
نشریه چینی که چنین گزارشی را منتشر کرده است میگوید وی پیش از این پیشنهادی از دانشگاه هاروارد برای تحصیل به عنوان کاندیدای دکترا داشته که آن را رد کرده است. وی تاکنون موفق به دریافت دو طلای متوالی در المپیاد بین المللی ریاضی شده است همچنین بدون آزمون ورودی کالج توانست در این کشور در دانشگاه پکن پذیرفته شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari