یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
11 ساعت ago دسته‌بندی نشده Leave a comment 1 Views
جان مولر از گوگل نحوه استفاده از داده های ساختاریافته پرسش و پاسخ را در محتوای روزمره که به عنوان پرسش متداول قالب بندی نشده است توضیح می دهد.
جان مولر از گوگل به پرسشی درباره داده های ساختار یافته پرسش و پاسخ پاسخ داد که به طور قابل توجهی انواع محتوایی را که داده های ساختار یافته پرسش و پاسخ می توان روی آن اعمال کرد، که اکنون شامل محتوایی است که حتی در قالب پرسش های متداول هم نیستند را گسترش داد.
پرسش‌های متداول ( پرسش‌های متداول ) نوعی قالب محتوا است که شامل پاسخ‌هایی همراه با سؤال است. این به معنای منبعی برای بازدیدکنندگان سایت است که سؤالاتی دارند.
محتوای پرسش‌های متداول می‌تواند در قالب یک صفحه کامل از پرسش و پاسخ یا بخش کوتاهی از یک صفحه باشد که از قالب پرسش و پاسخ تشکیل شده است.
ناشران معمولاً بخش سؤالات متداول را به یک صفحه وب اضافه می کنند.
یکی از مزایای استفاده از قالب پرسش‌های متداول این است که می‌تواند فضایی را که فهرست نتایج جستجوی شما اشغال می‌کند دو یا حتی سه برابر کند.
این نه تنها حضور جستجو را بیشتر نمایان می کند، بلکه یک یا دو رقیب را از صفحه اول نتایج جستجو نیز حذف می کند.
در نهایت، داده‌های ساختاری پرسش‌های متداول را می‌توان در محتوای انجمن وب استفاده کرد، که می‌تواند منجر به دریافت فهرست پیشرفته‌تر در Google شود.
جان مولر توضیح می دهد که کجا می توان از داده های ساختاریافته پرسش و پاسخ استفاده کرد
تا زمانی که مولر به این سوال پاسخ نداد، این دو سناریو محتوا تنها نوعی بودند که داده‌های ساختاری پرسش‌های متداول قابل اجرا بودند:
سؤال پرسیده شده می‌خواهد بداند که آیا استفاده از داده‌های ساختار یافته سؤالات متداول خارج از قالب محتوای سؤالات متداول سنتی، که در آن بخشی از صفحه برچسب سؤالات متداول و مجموعه‌ای از سؤالات و پاسخ‌ها فهرست شده است، اشکالی ندارد.
این سؤال خوبی است زیرا استفاده از این نوع داده های ساختاریافته خارج از سؤالات متداول و تنظیمات انجمن به هیچ وجه در دستورالعمل های داده های ساختار یافته سؤالات متداول Google مطرح نشده است.
دستورالعمل‌های Google به‌طور خاص این داده‌های ساختاریافته را برای صفحات پرسش‌های متداول توصیه می‌کند:
«صفحه سؤالات متداول (FAQ) حاوی فهرستی از سؤالات و پاسخ‌های مربوط به یک موضوع خاص است. صفحات پرسش‌های متداول که به‌درستی علامت‌گذاری شده‌اند ممکن است برای داشتن یک نتیجه غنی در جستجو واجد شرایط باشند.»
این سوالی است که پرسیده شد:
«آیا استفاده از طرح سؤالات متداول برای علامت‌گذاری سؤالات و پاسخ‌هایی که در بخش‌های مختلف پست وبلاگ ظاهر می‌شوند و به‌عنوان فهرست سؤالات متداول سنتی قالب‌بندی نشده‌اند، اشکالی ندارد؟
به عنوان مثال، یک پست ممکن است دارای ده عنوان برای بخش های مختلف باشد. تعدادی از آن‌ها سؤالاتی هستند که پاسخ دارند.»
جان مولر از گوگل پاسخ داد:
بنابراین من اسناد رسمی را دوباره بررسی کردم، اینجاست که توصیه می‌کنم برای این نوع سؤالات نیز مراجعه کنید، و به نظر می‌رسد که مشکلی نیست.
بخش مهمی که به بخش‌های پرسش‌های متداول و داده‌های ساختاریافته می‌رسد این است که محتوا باید در صفحه قابل مشاهده باشد.
بنابراین واقعاً باید اینطور باشد که وقتی شخصی از آن صفحه بازدید می کند، هم سؤال و هم پاسخ قابل مشاهده باشد، نه اینکه به نوعی در بخشی از صفحه پنهان باشد.
اما اگر سؤالات و پاسخ‌ها در صفحه قابل مشاهده باشند، حتی اگر در مکان‌های مختلف صفحه باشند، کاملاً خوب است.»
در این مرحله، جان مولر می‌توانست میکروفون را رها کند و به سؤال بعدی برود، زیرا پاسخ او به‌طور چشمگیری زمینه‌های استفاده از داده‌های ساختاری پرسش‌های متداول را گسترش می‌دهد.
با این حال او پاسخ خود را ادامه داد تا اطلاعات بیشتری در مورد داده های ساختاریافته به طور کلی ارائه دهد.
مولر ادامه داد:
نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که مانند تمام داده‌های ساختاریافته، قطعات سؤالات متداول تضمین نمی‌شوند که در نتایج جستجو نشان داده شوند.
اساساً شما صفحات خود را واجد شرایط نشان دادن این قطعه سؤالات متداول می کنید.
اما این تضمین نمی کند که آنها نشان داده شوند.
بنابراین، می توانید از ابزار تست استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی اجرا شده است.
و اگر ابزار تست بگوید که اشکالی ندارد، احتمالاً در مسیر درستی هستید.
اما احتمالاً همچنان باید منتظر بمانید و ببینید که چگونه گوگل واقعاً صفحات شما را تفسیر می کند و آنها را پردازش می کند تا ببینید واقعاً چه چیزی در نتایج جستجو نشان داده شده است.
و برای داده‌های ساختاریافته، فکر می‌کنم برای پرسش‌های متداول این مورد است، اما حداقل برای برخی از انواع دیگر، گزارش‌های خاصی در کنسول جستجو نیز وجود دارد که اطلاعاتی در مورد داده‌های ساخت‌یافته یافت شده و داده‌های ساخت‌یافته‌ای که در واقع وجود داشته‌اند را به شما می‌دهد. در نتایج جستجو نشان داده شده است تا بتوانید تقریباً بسنجید که آیا آنطور که شما می خواهید کار می کند یا آنطور که شما می خواهید کار نمی کند.
و برای چیزهایی مانند این، من توصیه می کنم آنها را امتحان کنید و یک صفحه آزمایشی در وب سایت خود ایجاد کنید، به نوعی ببینید که چگونه کارها در نتایج جستجو به پایان می رسند، دوباره بررسی کنید که آیا واقعاً همان کاری است که می خواهید انجام دهید یا خیر، و سپس به سمت واقعی بروید. آن را در بقیه وب سایت خود پیاده سازی کنید."
چیزی که مولر به آن اشاره نکرد اما بدون ذکر است این است که دستورالعمل های کیفی برای داده های ساختاریافته وجود دارد.
قوانین زیادی وجود دارد که باید بدانید تا از دریافت جریمه عمل دستی جلوگیری کنید.
یکی از آنها قانون منع استفاده از محتوایی است که در صفحه وب نیست.
ناشرانی که با درج محتوایی که برای کاربران قابل مشاهده نیست از داده های ساختاریافته سوء استفاده می کنند، می توانند تحت یک اقدام دستی قرار گیرند.
بنابراین هر آنچه در داده های ساختار یافته پرسش و پاسخ قرار می گیرد باید دقیقاً با آنچه در خود صفحه وب است مطابقت داشته باشد.
دستورالعمل های کیفیت داده های ساختاریافته گوگل هشدار می دهد :
"نقض یک دستورالعمل کیفیت می تواند … احتمالاً باعث علامت گذاری آن به عنوان هرزنامه شود.
محتوایی را که برای خوانندگان صفحه قابل مشاهده نیست علامت گذاری نکنید. برای مثال، اگر نشانه‌گذاری JSON-LD یک اجراکننده را توصیف کند، بدنه HTML باید همان اجراکننده را توصیف کند.
سوالات متداول خود را با داده های ساختاریافته علامت گذاری کنید
دستورالعمل های کلی داده های ساختار یافته
پاسخ جان مولر به این سوال را در دقیقه 05:18 تماشا کنید:

خبرنامه روزانه ما را از لورن بیکر بنیانگذار SEJ در مورد آخرین اخبار در صنعت دریافت کنید!
راجر مونتی یک بازاریاب جستجو با بیش از 20 سال تجربه است. ارائه ممیزی سایت، مشاوره تلفنی و محتوا و … [بیو کامل را بخوانید]
برای دریافت آخرین اخبار صنعت در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید.
برای دریافت آخرین اخبار صنعت در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید.
source
سئو سایت
2 ساعت ago
22 ساعت ago
23 ساعت ago
معرفی پادکست شما برای موفقیت آن اساسی است. در اینجا، پادکست‌ها هفت نکته را برای …
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تبلیغات گوگل ادوردز
سئو تخصصی سایت
موتور گوگل
موتور ذره بین
تولید محتوا
گوگل ادوردز
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
موکت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari