خبرساز | آینه اخبار ایران
نویسنده مقاله:
ورشو – جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده از رهبران لهستان برای میزبانی از میلیون‌ها پناهجوی جنگی اوکراینی در روز دوشنبه تشکر کرد، اما آنها را تحت فشار قرار داد تا از طرح‌های اتحادیه اروپا برای اجرای حداقل مالیات جهانی ۱۵ درصدی حمایت کنند.
لهستان تنها مانع در طرح اجرای اتحادیه اروپا است، که مصالحه را در آوریل برای راه اندازی توافق 137 کشوری که در اکتبر گذشته با هدف پایان دادن به مارپیچ نزولی رقابتی در نرخ های مالیات شرکت ها منعقد شد، وتو کرد. .
وزیر دارایی جدید لهستان، Magdalena Rzeczkowska، به دنبال یک پیوند "قانونی الزام آور" بین حداقل مالیات جهانی و ستون دیگر مذاکرات مالیاتی – تخصیص مجدد برخی از حقوق مالیاتی برای شرکت های چندملیتی بزرگ و بسیار سودآور به "کشورهای بازاری" است که خدمات آنها و محصولات فروخته می شود.
برای برخی از کشورهای شرکت کننده در مذاکرات سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، طرح موسوم به "ستون 1" تغییر مالیاتی جهانی مطلوب تر است که به آنها اجازه می دهد تا از غول های بزرگ فناوری ایالات متحده مانند مالک گوگل آلفابت، فیس بوک درآمد جمع آوری کنند. صاحب Meta، Amazon.com و Apple.
اما ستون تخصیص مجدد بخشی از قرارداد اکتبر نبود و به طور کامل توسعه نیافته است. این طرح پیچیده‌تر مستلزم تغییراتی در معاهدات مالیاتی بین‌المللی است و رزچکوفسکا ابراز نگرانی کرده است که در صورت شکست، حداقل مالیات جهانی بارهای ناروایی را بر مشاغل اروپایی وارد می‌کند.
برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، رئیس فعلی وزیران دارایی اتحادیه اروپا، در بحبوحه اختلافات حقوقی جاری بین لهستان و اتحادیه اروپا نسبت به این استدلال ها ابراز تردید کرده است.
درآمد اضافی
یلن با نخست وزیر لهستان ماتئوش موراویسکی ملاقات کرد و قرار بود بعداً با ژچکوفسکا و رئیس بانک مرکزی آدام گلاپینسکی دیدار کند.
در بیانیه ای که وزارت خزانه داری پس از نشست موراویسکی منتشر کرد، یلن بر لزوم پیشبرد لهستان در مورد توافق مالیاتی تاکید کرد زیرا "درآمدهای مهمی را به نفع شهروندان لهستان و ایالات متحده افزایش می دهد."
رصدخانه مالیاتی اتحادیه اروپا https://www.taxobservatory.eu/wp-content/uploads/2021/10/Note-2-Revenue-Effects-of-the-Global-Minimum-Tax-October-2021.pdf تخمین زده است که این مالیات 2 میلیارد یورو (2.08 میلیارد دلار) درآمد سالانه برای لهستان به ارمغان می آورد که می تواند به پرداخت هزینه های بالای میزبانی از پناهندگان اوکراینی کمک کند.
یک منبع آگاه با بحث مالیات گفت: «مهم این است که این درآمدها توسط شرکت‌های چند ملیتی بزرگ پرداخت می‌شود، نه افراد لهستانی یا شرکت‌های کوچک. نیروی کار و مبانی اقتصادی منبع مجاز به صحبت علنی در مورد این موضوع نبود و از ذکر نام خودداری کرد.
وزارت خزانه داری گفت که یلن «قدردانی خود را از سخاوتمندی لهستان در استقبال از پناهجویان از اوکراین ابراز کرد و در مورد وضعیت انرژی اروپا و بررسی سرمایه گذاری ها در لهستان برای حفاظت از امنیت ملی بحث کرد.
عدم قطعیت ایالات متحده
منال کوروین، رئیس اداره مالیات ملی واشنگتن KPMG و یکی از مقامات سابق خزانه داری ایالات متحده، گفت که یلن همچنین باید به مقامات لهستانی در مورد عدم اطمینان فزاینده در مورد اجرای حداقل مالیات جهانی توسط ایالات متحده اطمینان دهد.
کنگره ایالات متحده باید تغییراتی را در حداقل مالیات 10.5 درصدی فعلی ایالات متحده در خارج از کشور به نام «GILTI» تصویب کند و این نرخ را به 15 درصد افزایش دهد و آن را به سیستم کشور به کشور تبدیل کند.
این تغییرات ابتدا در لایحه گسترده هزینه های اجتماعی و آب و هوایی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده گنجانده شد، که سال گذشته پس از مخالفت دموکرات های سنا میانه رو متوقف شد.
با نزدیک شدن به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره و با ابراز نگرانی قانون‌گذاران در مورد هزینه‌های بیشتر در میان تورم بالا، چشم‌انداز بسته هزینه‌های کاهش‌یافته با تغییرات مالیاتی دشوارتر به نظر می‌رسد.
اما کوروین گفت که عدم اجرای ایالات متحده احتمالاً 136 کشور دیگر را از ادامه کار باز نخواهد داشت، به خصوص اگر بتوان لهستان را با اجرای اتحادیه اروپا همراهی کرد.
کوروین گفت: «اگر دستورالعمل اتحادیه اروپا موفقیت‌آمیز باشد، فکر می‌کنم بقیه جهان با یا بدون تغییرات ایالات متحده حرکت خواهند کرد.» "بنابراین احساس من این است که آنقدرها که ممکن است قبلاً برای کشورها نگران کننده باشد، نگران کننده نیست."
کارشناسان مالیاتی می گویند که اجرای اتحادیه اروپا در نهایت بر ایالات متحده فشار می آورد تا تغییرات را اتخاذ کند، زیرا برخی از مالیات های پرداخت شده توسط شرکت های چندملیتی ایالات متحده تحت این سیستم به جای خزانه داری ایالات متحده، به حوزه های قضایی خارجی سرازیر می شود.
یلن که مخالفت‌های قبلی دولت ترامپ در مورد توافق جهانی در مورد حقوق مالیاتی را معکوس کرد، در متقاعد کردن افراد نگهدارنده به پذیرش آن موفق بوده است. این شامل ایرلند می شود که موافقت کرد نرخ مالیات شرکتی 12.5 درصدی فعلی خود را به حداقل 15 درصد افزایش دهد.
جاش لیپسکی، مدیر مرکز ژئواکونومیکس شورای آتلانتیک گفت: "هر جایی که او با او صحبت کرده و در این مورد لابی کرده است، از جمله ایرلند، او موفق شده است که برنده شود، بنابراین من در مورد توافق مالیاتی علیه او شرط بندی نمی کنم." (1 دلار = 0.9593 یورو) (گزارش توسط دیوید لادر؛ ویرایش توسط آرورا الیس و ادموند کلامان)
ثبت نام کنید تا داستان های برتر روزانه را از Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc.
یک ایمیل خوش آمدگویی در راه است. اگر آن را نمی بینید، لطفاً پوشه ناخواسته خود را بررسی کنید.
شماره بعدی داستان های برتر پست مالی به زودی در صندوق ورودی شما قرار خواهد گرفت.
در ثبت نام شما با مشکلی مواجه شدیم. لطفا دوباره تلاش کنید
Postmedia متعهد به حفظ یک انجمن زنده اما مدنی برای بحث است و همه خوانندگان را تشویق می کند تا نظرات خود را در مورد مقالات ما به اشتراک بگذارند. نظرات ممکن است قبل از نمایش در سایت تا یک ساعت برای تعدیل طول بکشد. از شما می خواهیم که نظرات خود را مرتبط و محترمانه نگه دارید. ما اعلان‌های ایمیل را فعال کرده‌ایم—اکنون در صورت دریافت پاسخ به نظر خود، به‌روزرسانی موضوعی که دنبال می‌کنید یا کاربری که نظرات را دنبال می‌کنید، ایمیلی دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر و جزئیات در مورد نحوه تنظیم تنظیمات ایمیل خود، از دستورالعمل های انجمن ما دیدن کنید.
365 Bloor Street East، تورنتو، انتاریو، M4W 3L4
© 2022 Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc. کلیه حقوق محفوظ است. توزیع، انتقال یا انتشار مجدد غیرمجاز اکیدا ممنوع است.
این وب سایت از کوکی ها برای شخصی سازی محتوای شما (از جمله تبلیغات) استفاده می کند و به ما امکان می دهد ترافیک خود را تجزیه و تحلیل کنیم. اطلاعات بیشتر در مورد کوکی ها را اینجا بخوانید . با ادامه استفاده از سایت ما، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari