مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
BJP | Biplab Kumar Deb | تریپورا سی ام
مطبوعات اعتماد هند | آگارتالا
https://mybs.in/2avWkxi

در اقدامی غافلگیرکننده در آستانه انتخابات مجلس 2023، ، مانیک ساها، نماینده راجیا سبها را به عنوان وزیر ارشد جدید تریپورا انتخاب کرد و جایگزین شد که اوایل روز شنبه استعفا داد.
ساها، رئیس ایالت BJP، روز یکشنبه به عنوان وزیر ارشد سوگند یاد خواهد کرد.

او در جلسه ای در محل اقامت رسمی CM به عنوان رهبر حزب قانونگذاری انتخاب شد، پس از اینکه دب افتضاح استعفای خود را به فرماندار SN آریا داد.
هنگامی که دب نام ساها 69 ساله را در جلسه مطرح کرد، وزیر رام پراساد پل اعتراض کرد که منجر به درگیری در میان نمایندگان MLA شد. منابع گفتند که پل همچنین قبل از آرام شدن اوضاع چند صندلی را شکست.
آنها گفتند که پل از معاون وزیر، جیشنو دو وارما، یکی از اعضای خانواده سلطنتی سابق تریپورا، به عنوان وزیر ارشد بعدی ایالت می خواست.
احزاب اپوزیسیون مدعی شدند که وزیر ارشد را جایگزین کرد زیرا دب به وعده های نخست وزیر نارندرا مودی عمل نکرد، اما این اقدام در انتخابات مجلس موفقیت آمیز نخواهد بود.
رهبران ارشد بوپندر یاداو و وینود تاوده ناظران انتخاب رهبر حزب قانونگذاری بودند.
سها پس از انتخاب شدن به عنوان وزیر ارشد بعدی به خبرنگاران گفت: "من یک کارگر معمولی حزب بودم و همچنان خواهم بود."
دب 50 ساله یک روز پس از ملاقات با آمیت شاه وزیر کشور اتحادیه و جی پی نادا رئیس BJP در دهلی نو استعفا داد.
نادا بعداً به سها تبریک گفت و ابراز اطمینان کرد که او کشور را به سمت پیشرفت و توسعه هدایت خواهد کرد
"حزب بالاتر از همه چیز است. من یک کارگر وفادار BJP هستم. امیدوارم مسئولیت هایی که به من داده شده است را رعایت کرده باشم - چه به عنوان رئیس ایالت BJP یا به عنوان وزیر ارشد تریپورا. من برای کل کار کرده ام. دب پس از استعفا گفت: توسعه تریپورا و تضمین صلح برای مردم این ایالت.
دب در دوران تصدی خود به عنوان تریپورا سی ام، اغلب به دلیل اظهارات جنجالی خود در تیتر خبرها قرار می گرفت - از اشاره به وجود اینترنت در دوره مهابهاراتا تا این سوال که آیا دایانا هیدن مستحق کسب عنوان میس جهان است و آیا او یا آیشواریا رای نماد واقعیت است. "زیبایی هندی".
دب ضمن تبریک به ساها به دلیل انتخاب شدن به عنوان رهبر جدید حزب قانونگذاری، گفت که امیدوار است مدیرکل جدید کارهای انجام شده توسط وی را تکمیل کند.
وی در توضیح تصمیم حزب برای واگذاری مسئولیت های تشکیلاتی به او گفت: "انتخابات 2023 در راه است و حزب می خواهد یک سازمان دهنده مسئول امور اینجا را به عهده بگیرد. دولت تنها در صورتی می تواند تشکیل شود که سازمان قوی باشد."
دب پس از به قدرت رسیدن BJP در سال 2018، به عنوان وزیر ارشد منصوب شد و به 25 سال حکومت جبهه چپ در ایالت شمال شرق پایان داد.
او گفت که BJP پس از پیروزی در انتخابات مجلس 2023 با کرسی های بیشتری نسبت به دفعه قبل به قدرت بازخواهد گشت.
وی در پاسخ به سوالی درباره دلیل تغییر ناگهانی گارد در راس این ایالت، گفت که در BJP، رئیس حزب نقش رهبران را تعیین می کند.
دب گفت که BJP مانند احزاب چپ نیست که قبل از هر تصمیم مهمی آن را اعلام کنند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد اختلاف در جلسه ای که سها را به عنوان رئیس حزب قانونگذاری انتخاب کرد، گفت که ممکن است یکی دو نفر از اعضای این حزب ملاحظاتی داشته باشند اما سازمان بالاتر از همه چیز است. BJP قادر به رسیدگی به چنین مسائلی است.
وقتی پس از استعفای خود به عنوان وزیر ارشد، احساساتی شدم، ما هندی هستیم طبیعتاً، احساسات من را تحت تأثیر قرار می دهد.
در واکنش به این توسعه، جیتندرا چاودوری، وزیر امور خارجه CPI(M)، دولت نتوانست حتی یک وعده را که از سوی نخست وزیر نارندرا مودی و رئیس وقت BJP، آمیت شاه داده شده بود، محقق کند. به همین دلیل رهبری مرکزی BJP جایگزین او شد.
رئیس کنگره ایالتی بیرجیت سینها گفت که تغییر رئیس جمهور قبل از انتخابات مجلس چیزی جز تلاش BJP برای فریب دادن مردم ایالت نیست.
به نظر می رسد تغییر محافظ درست در آستانه انتخابات مجلس، تمرینی برای حفظ چهره توسط BJP باشد. سوبال بومیک، رئیس کنگره ترینامول، گفت، اما این به هیچ هدفی نخواهد رسید، زیرا حزب شکست خواهد خورد.
رهبران مرکزی TMC در کلکته گفتند که دوره تصدی دب با "حمله" به فعالان مخالف و "قتل دموکراسی" در تریپورا مشخص شد.
(فقط عنوان و تصویر این گزارش ممکن است توسط کارکنان استاندارد کسب و کار دوباره کار شده باشد؛ بقیه محتوا به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهادات ما تنها عزم و تعهد ما را نسبت به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که با تأثیر اقتصادی همه‌گیری مبارزه می‌کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای باکیفیت‌تر به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک‌های بیشتر می‌تواند به ما در تمرین روزنامه‌نگاری که به آن متعهد هستیم کمک کند.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقاء به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری آرم فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما آورده شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari