مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
کنگره | بانک رزرو هند | دولت مرکزی
آدیتی فادنیس | اودایپور
https://mybs.in/2avWkm1

روز شنبه به به دلیل پشت سر گذاشتن منحنی مهار و جلوگیری از خروج وجوه از کشور حمله کرد و دولت را متهم کرد که به بانک مرکزی اجازه این کار را نداده است.
این حزب همچنین تصمیم دولت برای ممنوعیت صادرات گندم را ضدکشاورزی خواند.

همچنین خواستار تمدید دوره غرامت برای ایالت ها به مدت سه سال دیگر برای جبران زیان های ناشی از وضع مالیات بر کالا و خدمات (GST) شد. مکانیسم جبران خسارت در 30 ژوئن سال جاری به پایان می رسد.
«تعداد زیادی از مردم بر این باورند که RBI پشت منحنی بوده است. و چرا RBI پشت منحنی بود؟ زیرا ما معتقدیم که دولت آن را به این سمت سوق داد. ما نمی توانیم از جنگ اوکراین برای توضیح تورم بالای WPI و CPI استفاده کنیم."
او گفت که اگر RBI اقدام به موقع انجام می داد و نرخ سیاستی را افزایش می داد، می شد از خروج وجوه جلوگیری کرد.
کمیته سیاست پولی RBI (MPC) هفته گذشته در خارج از جلسه برنامه ریزی شده خود، نرخ بازپرداخت را 40 واحد افزایش داد، علاوه بر این، نسبت ذخیره نقدی را 50 واحد پایه افزایش داد تا نقدینگی مازاد در سیستم را در مبارزه با جذب کند. با این حال، CPI قبلاً برای مارس به 6.95 درصد رسیده بود، برای سومین ماه متوالی که بیش از 6 درصد تورم داشت، که حد بالایی تحمل تعیین شده برای MPC است. آخرین داده ها نشان داد که تورم در ماه آوریل به 7.79 درصد افزایش یافت.
چیدامبارم گفت: ممنوعیت صادرات گندم نشان دهنده عدم آمادگی و برنامه ریزی از سوی دولت است. از یک سو، تدارکات کاهش یافته بود، در حالی که از سوی دیگر، دولت صادرات گندم را ممنوع کرده بود که اقدامی «ضد کشاورز» بود.
او گفت که استفاده از جنگ اوکراین برای اعمال ممنوعیت صادرات اشتباه بود و نشان دهنده عدم برنامه ریزی بود.
وزیر دارایی سابق اتحادیه همچنین گفت: "ما به شدت با پایان غرامت GST در 30 ژوئن به ایالت ها مخالفیم. ما از دولت می خواهیم که این اقدام را برای سه سال دیگر تمدید کند.»
معافیت پرداخت غرامت بر اقلام خاصی از جمله سیگار، نوشیدنی‌های سرد، خودروها، تحت یک قانون جداگانه برای پنج سال اول GST از اول ژوئیه 2017 اعمال شد. با این حال، ایالت‌ها خواستار تمدید دوره‌های جبران خسارت هستند زیرا درآمدهای آنها کاهش یافته است. ضربه. شورای GST در آخرین جلسه خود در سپتامبر 2021 تصمیم گرفته بود که معافیت غرامت را تا سال 2026 تمدید کند. با این حال، این صندوق برای بازپرداخت استقراض های انجام شده توسط مرکز از طرف ایالت ها برای جبران ضررهای GST خود به دلیل کووید- استفاده خواهد شد. قرنطینه های ناشی از
چیدامبارام گفت که اعتماد بین و دولت ایالتی از بین رفته است.
"این فقط دولت های ایالتی غیر BJP نیستند که در این مورد شکایت کرده اند، بلکه به طور خصوصی بسیاری از وزرای دارایی BJP به ما گفته اند که در مورد غرامت GST، اعتماد کامل از بین رفته است." او گفت.
او گفت که باید یک بازنگری جامع در روابط مالی مرکز و ایالت انجام شود، و افزود: "پیامدهای قوانین GST که به درستی پیش نویس شده و به طور غیرمنصفانه اجرا شده است که توسط دولت مودی در سال 2017 ارائه شد، برای همه قابل مشاهده است."
چیدامبارام گفت: موقعیت مالی ایالت ها شکننده است و نیاز به اقدامات اصلاحی فوری دارد.
او گفت 78704 کرور روپیه از های ایالتی به عنوان غرامت در انتظار است.
او گفت: "این رقم در اواسط ماه مه است. و دوره غرامت در پایان ژوئن به پایان می رسد." وی از دولت خواست تا دوره غرامت را که خواسته متفق القول همه دولت های ایالتی بود، تمدید کند.
به طور کلی، مرکز تا ژانویه در یک سال مالی غرامت پرداخت می کند. یکی برای فوریه و مارس به سال مالی بعدی منتقل می شود. اما دولت فقط تا نوامبر در طول 2021-2022 غرامت به ایالت ها پرداخت کرد.
چیدامبارم همچنین از دولت به دلیل انحراف مسائل واقعی مردم انتقاد کرد.
برای مردم هند چه چیزی مهمتر است؟ آیا این مسئله مثل این است که کسی باید گوشت حلال بخورد یا گوشت جاتکا؟ آیا این که بولدوزرها باید راه اندازی شوند و میزان دسی بل بلندگوها باید چقدر باشد؟ این مسائل در دوره های عادی اداری قابل حل است.»
از نظر ما مسائل مهمتر گرسنگی، کمبودهای رشد در بین کودکان، کم خونی در زنان، نتایج یادگیری است... اینها باید مورد توجه باشد. رهبر کهنه کار گفت: این چیزها به شما به عنوان یک شهروند حساس این کشور ضربه زده است.
چیدامبارام گفت که کنگره از حرکت "به جلو" در آزادسازی حمایت می کند، نه حرکت به عقب. او گفت این کنگره بود که سیاست های اقتصادی آزادسازی شده را 30 سال پیش آغاز کرد و به دنبال "بازنشانی" در این زمینه بود تا سریعتر حرکت کند، نه عقب نشینی از آنها.
او گفت که دولت بزرگترین کارفرما در هند است. و در حالی که بخش خصوصی ممکن است در حال ایجاد شغل باشد، توقف استخدام توسط سازمان های دولتی «ضد جوانان، ضد قبیله و طبقه برنامه ریزی شده، ضد زنان بود. امید جوانان را ربود».
او گفت که کنگره و بریتیش پترولیوم در بیانیه‌های سال ۲۰۱۹ خود متعهد شده‌اند که کمبود استخدام‌های دولتی را پر کنند. او گفت که این باید بلافاصله دوباره شروع شود.
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهادات ما تنها عزم و تعهد ما را نسبت به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که با تأثیر اقتصادی همه‌گیری مبارزه می‌کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای باکیفیت‌تر به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک های بیشتر می تواند به ما کمک کند روزنامه نگاری را که به آن متعهد هستیم تمرین کنیم.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقاء به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری لوگوی فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما ارائه شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari