یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
پیشگیری از کرونا این روزها یک دغدغه همگانی شده است. کووید-19 یک بیماری ویروسی واگیردار است که دستگاه تنفسی انسان را تحت تاثیر قرار داده و اغلب با علائمی چون تب، خستگی، سرفه‌های خشک، گرفتگی بینی، گلودرد و اسهال بروز پیدا می‌کند. مصرف شربت سیموویرال برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از آن جهت می تواند مفید باشد که سیستم ایمنی را تقویت کرده و به بدن برای مقابله با ویروس‌ها کمک می کند.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به معرفی شربت ضد ویروس سیموویرال و تاثیر آن در جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا بپردازیم.

آشنایی با کرونا و علائم آن

پیش از آنکه درباره پیشگیری از کرونا و تاثیرات مصرف شربت سیموویرال صحبت کنیم، لازم است تا با علائم رایج بیماری کرونا بیشتر آشنا شویم. این ویروس ممکن است در هر فرد با نشانه های متفاوتی بروز پیدا کند، اما برخی از علائم افراد بیمار رایج‌تر و شناخته‌شده‌تر است.

طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC پس از ورود ویروس کرونا به بدن 2 الی 14 روز طول می‌کشد تا این علائم و نشانه ها در فرد بروز پیدا کنند:

• سرفه

• تنگی نفس و مشکل در تنفس

• گلودرد

• تب و لرز

• سر درد

• اسهال

• استفراغ و حالت تهوع

• آبریزش بینی

• از دست رفتن حس چشایی و بویایی

• خستگی و بدن درد

همانطور که متوجه شدید بسیاری از علائم کرونا مشابه سرماخوردگی و آنفلوانزا است، زیرا کووید-19 یکی از اعضای خانواده کروناویروس‌ها است که موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسان‌ها، از سرماخوردگی گرفته تا سارس- SARS است.

شربت سیموویرال سیمرغ چیست؟

شربت سیموویرال (simoviral) یک داروی گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که اثرات ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچ دارد. این شربت علاوه بر اینکه با تقویت سیستم دفاعی بدن از ابتلا به بیماری‌های ویروسی و واگیرداری چون سرماخوردگی و آنفلوانزا جلوگیری می‌کند، باعث کاهش طول مدت بیماری و تسکین شدت آن نیز می شود.

ویژگی و کاربردهای شربت گیاهی سیموویرال

· تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

· ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچ

· تسریع زمان بهبود

· کاهش شدت بیماری در سرماخوردگی، آنفلوانزا و بیماری‌های ویروسی

· تسکین موثر درد و گرفتگی گلو

· جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی در سفر

· پیشگیری از سرماخوردگی در فصول سرد

ترکیبات تشکیل‌دهنده شربت ضد ویروس سیموویرال

شرکت سیمرغ داروی عطار در تهیه شربت سیموویرال از موثرترین داروهای گیاهی شناخته شده در تقویت سیستم ایمنی استفاده کرده است. در ادامه به بررسی بیشتر گیاهان تشکیل‌دهنده این شربت خواهیم پرداخت:

سرخارگل: این گیاه که با نام اکیناسه نیز شناخته می‌شود، اثرات ضد ویروس دارد و سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند. به همین دلیل است که از سرخارگل به طور گسترده برای عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی معمولی و عفونت‌های مربوط به آنفلوانزا استفاده می‌شود. ترکیبات پلی استیلنیک موجود در سرخارگل، از جمله کتوآلکن و کتوآلکین نیز فعالیت ضد قارچی دارند.

گون ممبر اناسس: این گیاه حاوی ترکیبات پلی ساکاریدی است که باعث اتصال و فعال شدن لنفوسیت‌های B و ماکروفاژه می‌شوند و توانایی سیستم ایمنی و پاسخ سیستم دفاعی (در برابر هجوم عوامل بیماری‌زا) را بهبود می‌بخشند. گیاه گون ممبر همچنین سطوح آنتی‌بادی ایمونوگلوبولین A و ایمونوگلوبولین G را در ترشحات بینی افزایش داده و سطح اینترلوکین 2 را نیزافزایش می‌دهد.

قارچ گانودرما: پلی ساکاریدها، کمپلکس پلی ساکارید-پپتید و پلی فنول ترکیبات موجود در این گیاه هستند که باعث تنظیم سیستم ایمنی بدن می‌شوند. قارچ گانودرما علاوه بر این اثرات ضد باکتریایی نیز دارد.

ریشه شیرین بیان: یکی دیگر از ترکیبات تشکیل دهنده شربت سیموویرال شیرین بیان است که ممکن است رشد ویروس کرونا که با سندروم حاد تنفسی در ارتباط است را مهار کند.

شربت سیموویرال برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

اکنون مدت زمان زیادی است که از شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری این بیماری در جهان می‌گذرد. در حال حاضر تحقیقات و بررسی‌های متعددی بر روی این ویروس و روش‌های پیشگیری و درمان آن در حال انجام است.

همانطور که پیش از این اشاره شد، شربت سیموویرال حاوی عصاره‌های گیاهانی است که اثرات ضد ویروس و تقویت‌کننده سیستم ایمنی دارند. مصرف این شربت توان سیستم دفاعی بدن را برای مقابله با بیماری‌ها افزایش داده و طول و شدت بیماری‌ را در صورت ابتلا کاهش می‌دهد.

با توجه به این ویژگی‌های می‌توان گفت شربت سیموویرال برای کرونا (جلوگیری و کمک به بهبود روند درمان) ممکن است موثر باشد، با این وجود تا کنون تحقیقاتی به منظور اثبات تاثیر مصرف شربت سیموویرال برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و کمک به درمان آن انجام نشده است.

مقدار و نحوه مصرف

دستور مصرف توصیه شده برای این شربت 2.5 تا 5 میلی‌لیتر به صورت روزانه است. پیش از مصرف شربت سیموویرال بطری آن را به خوبی تکان دهید.

عوارض شربت سیموویرال

در اثر مصرف شربت سیموویرال سیمرغ تا کنون عارضه جانبی گزارش نشده است، اما توجه داشته باشید افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی چون ام اس، لوپوس، آرتریت روماتوئید و اریتماتوی سیستمیک باید از مصرف این شربت خودداریکنند. مصرف این شربت گیاهی همچنین در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می‌باشد.
source

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari