آژانس بهداشت عمومی سوئد روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که ۹ کودک در این کشور بدون هیچ دلیل مشخصی به هپاتیت حاد مبتلا شده‌اند.
به گزارش ایسنا، یکی از متخصصان این کشور در این زمینه گفت: آژانس بهداشت عمومی سوئد در حال بررسی است تا مشخص شود مواردی که اکنون شاهد آن هستیم نشان دهنده افزایش موارد ابتلا به هپاتیت حاد با علت ناشناخته است یا عامل دیگری دارد.
همه این ۹ کودک بین ماه های نوامبر تا آوریل بیمار شدند و علاوه بر زردی، علائمی مانند استفراغ، اسهال، مدفوع کم رنگ و حالت تهوع نیز داشته اند.
اخیراً در چندین کشور دیگر مانند ایالات متحده، انگلیس و دانمارک نیز موارد مشابهی از ابتلا به هپاتیت با علت ناشناخته در کودکان گزارش شده است.
آژانس بهداشت عمومی سوئد موارد ابتلای کودکان به هپاتیت حاد در این کشور را به مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری (ECDC) گزارش کرده است تا تحقیقات به منظور شناسایی علت این بیماری انجام شود.
به گزارش شینهوا، مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری اعلام کرد که بیشترین موارد گزارش شده از ابتلای کودکان به هپاتیت حاد در انگلیس و همچنین در برخی از کشورهای دیگر با آلودگی این کودکان به آدنوویروس مرتبط بوده است.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari