خبر خوان تخصصی بین الملل
نخست‌وزیر انگلیس امروز (پنجشنبه) گفت که نمی‌داند چگونه می‌توان روابط با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را پس از حمله روسیه به اوکراین عادی‌سازی کرد.
به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه با رادیو ال‌بی‌سی در پاسخ به اینکه آیا ولادیمیر پوتین در صورت ندامت می‌تواند به صحنه جهانی بازگردد، گفت: “توبه و ندامت اکنون برای ولادیمیر پوتین بسیار دشوار خواهد بود… فکر می‌کنم هیچ چیز غیرممکن نیست، اما فکر کنم این به سن من قد ندهد که ببینم چگونه می‌توانیم روابط با پوتین را از نو عادی کنیم.
جانسون گفت که جهان در خطر تکرار سال ۲۰۱۴ است، زمانی که روسیه شبه جزیره کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد.
نخست‌وزیر انگلیس گفت: جهان اساساً گفت که این وحشتناک است. ما آن را محکوم می‌کنیم، آن را تقبیح می‌کنیم — و این کار را انجام دادیم و تحریم کردیم. اما در همان زمان، ما به نوعی با او مذاکراتی را درباره راه پیش رو آغاز کردیم. و پوتین اساساً از آن به عنوان راهی برای بدتر کردن وضعیت بد در اوکراین استفاده کرد.
بوریس جانسون گفت: اگر اوکراینی‌ها اکنون هر نوع معامله‌ای با پوتین انجام دهند، خطر این است که او دقیقاً همان کار را انجام دهد و آنها هم این را می‌دانند. بنابراین پاسخ کوتاه، منفی است. عادی‌سازی مجدد وجود ندارد و انگلیس در این مورد کاملاً واضح است.
انتهای پیام
source

اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری
تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari