17 ساعت ago دسته‌بندی نشده Leave a comment 1 Views
چت بات ها روش ارتباط کسب و کارها با مشتریان و جمع آوری اطلاعات را تغییر می دهند. چه کاری می توانند برای شما انجام دهند؟
تبلیغات چت بات ها چیست؟
همه ما زمانی به عنوان مشتری آنجا بوده‌ایم که در آن یک سوال داغ داریم که به پاسخ آن نیاز داریم، و بررسی می‌کنیم، و ساعت کاری فروشگاه بسته است، بنابراین نمی‌توانیم تماس بگیریم.
ما جستجو می‌کنیم اما نمی‌توانیم اطلاعاتی را در بخش سؤالات متداول یا در وب‌سایت پیدا کنیم.
سلام! یک ربات چت ظاهر می شود تا از شما بپرسد که آیا به کمک نیاز دارید یا خیر. در نهایت، می توانید پاسخ سوال ساده خود را دریافت کنید و در مورد روز خود ادامه دهید.
چت بات ها به تبدیل تجربه ناامید کننده از پیدا نکردن اطلاعات مورد نیاز به تعامل مثبت با یک برند کمک می کنند.
مشتری اطلاعات مورد نیاز خود را به روشی مقرون به صرفه و کم منابع برای برند به دست می آورد.
اما این چت‌بات‌ها با قابلیت‌های یادگیری عمیق‌شان، ارتباطات را بهبود می‌بخشند و نیازها و اهداف تجاری را به روش‌های بیش‌تری برآورده می‌کنند.
در چند سال گذشته، شرکت‌های بیشتری چت‌بات‌ها را در فرآیند ارتباطات خود برای تعامل با مشتریان ادغام کرده‌اند.
همانطور که چت ربات ها برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان تکامل می یابند، تعاملات مفیدتری وجود دارد. یک مطالعه اخیر نشان داد که 80 درصد از مشتریان تجربه مثبتی از چت بات ها داشتند.
با افزایش نیازهای مصرف کنندگان برای ارتباطات شبانه روزی، شرکت ها برای یافتن راه هایی برای برآوردن نیازهای مشتریان از طریق سیستم های پاسخگویی خودکار، سازگار می شوند.
اما دانستن زمان و نحوه استفاده از چت ربات ها کلید ادغام موفقیت آمیز در استراتژی کسب و کار شما است.
از آنجایی که 36 درصد از مصرف‌کنندگان فکر می‌کنند که دقت ربات‌های گفتگو می‌تواند تلاش‌هایی را برای بهبود انجام دهد، مهم است که بفهمیم کجا چت‌بات‌ها را ترکیب کنیم و تعامل انسانی در کجا هنوز ضروری است.
بنابراین، بیایید روش‌های مختلف استفاده از چت‌بات‌ها را بررسی کنیم تا بتوانید یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را برای حمایت بهتر از برند خود و کاهش برخی از وظایف از کارمندان خود به کار ببرید.
همانطور که بحث کردیم، کسب و کارها به طور سنتی از چت بات ها برای برقراری ارتباط پاسخ های ساده به مشتریان خود استفاده می کنند.
این به طور باورنکردنی برای مشاغل تجارت الکترونیک در طول همه گیری همه گیر تأثیرگذار بوده است، اما این تغییر به دلایل متعددی به یک استاندارد عادی ارتباط با برندها تبدیل شده است.
کسب‌وکارها قابلیت‌های هوش مصنوعی بهتری را برای چت‌بات‌های خود به کار می‌برند تا بتوانند مشکلات خاصی را که مشتریان برایشان پیش می‌آورند مدیریت کنند و سؤالات پیچیده‌تری را درک کنند.
علاوه بر این، آنها از پیام‌رسانی عمومی و عمومی، که می‌تواند منجر به نتیجه معکوس و ناامیدی مشتری‌شان شود، به پاسخ‌های شخصی بصری‌تر تبدیل می‌شوند.
چت‌بات‌ها نه تنها برای وب‌سایت‌های برند، بلکه برای برنامه‌ها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه برای فیس‌بوک، به یک سیستم پاسخ همه‌کانالی تبدیل شده‌اند.
اکنون، کسب و کارها می توانند تقاضای مصرف کنندگان را برای فرصت های ارتباطی 24 ساعته با برندهای مورد علاقه خود برآورده کنند.
نه تنها شرکت‌ها می‌توانند با مشتریان خود تعامل بیشتری داشته باشند، بلکه ادغام ربات‌های چت مقیاس‌پذیری آسانی برای پاسخگویی به نیازهای حجم بالا دارد.
چت‌بات‌ها همچنین فرصتی را برای پیش‌بینی رفتار مشتری ارائه می‌دهند، که می‌تواند به پیش‌بینی قصد مشتریان برای ارائه گزینه‌های بیشتری مانند خرید یا ارائه اطلاعات در مورد سفارششان کمک کند، یا بهتر است اطلاعاتی را برای یک نماینده جمع‌آوری کند تا به سؤالات آنها پاسخ دهد.
علاوه بر این، آنها به جمع‌آوری اطلاعات و ارائه سریع‌تر راه‌حل‌ها کمک می‌کنند و تجربه‌ای کارآمد ایجاد می‌کنند.
برای مشاغلی که جریان تماس سنگین دارند، چت ربات ها حالت دیگری از ارتباط را برای کاهش حجم بالای تماس ارائه می کنند.
اما چت ربات ها ارزش بیشتری نسبت به برقراری ارتباط با مشتریان دارند.
طبق مطالعات انجام شده، مشتریان برای خرید اقلام از طریق ربات ها باز هستند.
Insider Intelligence بیان می کند که تا سال 2024 مصرف کنندگان خرده فروشی 140 میلیارد دلار در سراسر جهان از طریق ربات های چت هزینه خواهند کرد. چت بات ها می توانند با پیشنهاد محصولات و کمک به فرآیند خرید کمک کنند.
با استفاده از چت بات ها، به طور موثر و موثر با مشتریان ارتباط برقرار خواهید کرد، که به معنای افزایش رضایت مشتری است که می تواند منجر به درآمد بیشتر شود.
وقتی کسب‌وکارها از ربات‌های چت برای ارسال پیام برای چرخ دستی‌های متروکه استفاده می‌کنند، می‌تواند به افزایش فروش تا ۲۵٪ برای مارک‌های تجارت الکترونیک کمک کند.
علاوه بر این، برندها می توانند از طریق چت بات ها با مشتریانی دو تا پنج برابر بیشتر از ارتباط با آنها از طریق تعاملات ایمیلی ارتباط برقرار کنند.
بنابراین، چت بات ها چگونه می توانند به بازاریابی محتوا کمک کنند؟ اول اینکه چت بات ها می توانند به جمع آوری اطلاعات ارزشمند از افراد علاقه مند به برند شما کمک کنند.
چت‌بات‌ها می‌توانند این اطلاعات را سازماندهی، ذخیره کنند و مصرف‌کنندگان را برای کمپین‌های بازاریابی آتی تقسیم‌بندی کنند. این می تواند برای ایجاد بازاریابی هدف دقیق تر بسیار مفید باشد.
بر اساس اطلاعات حاصل از گفتگو با ربات‌های گفتگو، بازاریابان می‌توانند از این اطلاعات برای کمک به شخصی‌سازی محتوای برند استفاده کنند.
با این حال، در حالی که چت بات ها برای اطلاع رسانی بازاریابی محتوا عالی هستند، برندها لزوما نباید از هوش مصنوعی برای ایجاد محتوا استفاده کنند.
ایجاد محتوا پیچیده‌تر است و هوش مصنوعی در ایجاد محتوای معتبر که واقعاً با مخاطبان هدف شما ارتباط برقرار کند، قابل اعتماد نیست.
ما در مورد اینکه چت‌بات‌ها چقدر می‌توانند در ارائه پشتیبانی 24 ساعته از مشتری و پاسخگویی فوری به درخواست‌های مشتری عالی باشند، صحبت کرده‌ایم، اما آیا مشتریان واقعاً می‌خواهند با یک ربات چت صحبت کنند؟
گزارش ها نشان می دهد که 40 درصد از مشتریان چت ربات های پیام رسان را به یک عامل مجازی ترجیح می دهند. چت بات ها می توانند بیشتر از پاسخ دادن به سوالات ساده انجام دهند.
به عنوان مثال، آنها می توانند به روز رسانی در مورد هر سفارشی را ارائه دهند، به مشتریان کمک کنند تا یک محصول را انتخاب و خریداری کنند، به روز رسانی ردیابی را ارائه دهند، و برگرداندن محصولات را پردازش یا مبادله کنند.
علاوه بر این، مجله Chatbots بیان می کند که چت بات ها می توانند هزینه های خدمات مشتری را تا 30٪ کاهش دهند، با پتانسیل در ایالات متحده برای صرفه جویی در کل برندها 23 میلیارد دلار.
همانطور که اشاره کردیم، شرکت‌ها می‌توانند چت‌بات‌ها را در بسیاری از پلتفرم‌ها، مانند وب‌سایت، اپلیکیشن و رسانه‌های اجتماعی خود بگنجانند.
حتی اگر شرکت‌ها در ابتدا چت‌بات‌های ساده را پیاده‌سازی کنند، حداقل می‌توانند پاسخ‌های ساده و زمان انتظار را برای مشتریان ارائه کنند تا زمانی که بتوانند با نماینده صحبت کنند یا به آنها اطلاع دهند که چه زمانی پشتیبانی مشتری با آنها تماس می‌گیرد.
به جای اینکه مشتریان ایمیل بزنند و روزها منتظر پاسخ بمانند تا به سوالات خود پاسخ کامل ندهند، می توانند پاسخ های فوری دریافت کنند.
علاوه بر این، این نوع پشتیبانی ساده چت بات به مشتریان اجازه می دهد تا بدانند که بخشی ارزشمند از جامعه برند شما هستند.
همانطور که می دانیم، چت بات ها می توانند به برندها در جمع آوری اطلاعات کمک کنند و به بازاریابان کمک کنند رفتار و ترجیحات مشتری را بهتر درک کنند، اما آنها همچنین نرخ تعامل بهتری با مشتری در رسانه های اجتماعی دارند.
تعاملات چت ربات پیام رسان فیس بوک باعث افزایش اعتماد مصرف کننده به یک برند یا تجارت می شود.
جالب اینجاست که پیام رسان فیس بوک توسط یک برنامه کامپیوتری از طریق هوش مصنوعی با پیاده سازی آسان پشتیبانی می شود. چت بات ها همچنین برای ردیابی تجزیه و تحلیل هایی مانند نرخ باز بودن شما عالی هستند.
کسب و کارها همچنین می توانند از چت ربات های رسانه های اجتماعی برای به روز رسانی ها و ارسال پیام های انبوه استفاده کنند. مشتریان خود را با اطلاعیه های روزانه یا هفتگی در مورد معاملات، رویدادها و تبلیغات مطلع کنید.
یا می‌توانید از مشتریان بخواهید که خدماتی را رزرو کنند، قرار ملاقات بگذارند، سفارش‌ها را دریافت کنند یا محتوای جدید را از طریق ربات‌های گفتگوی رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده و ارزشمند برای تعامل با مشتریان، ایجاد آزمون‌ها، نظرسنجی‌ها یا نظرسنجی‌ها است تا به شما در جمع‌آوری اطلاعات حیاتی برای ایجاد سرنخ بهتر کمک کند.
حتی با وجود همه پیشرفت‌هایشان، چت‌بات‌ها هنوز چالش‌هایی برای غلبه بر آن‌ها دارند.
برای مثال، چت‌بات‌ها می‌توانند در ایجاد ساختار جملات مناسب در زبان‌های مختلف و همچنین درک عامیانه یا محاوره‌ای مشکلاتی داشته باشند.
هوش مصنوعی و چت ربات ها برای کمک به تیم های برند مفید هستند، اما نمی توانند جایگزین نویسنده یا ویرایشگر برای ایجاد محتوای قانع کننده شوند.
مشکل دیگر چت ربات های ساده این است که اگر چت بات شما نتواند به سوالات پیچیده تری پاسخ دهد، می تواند درخواست های مشتری را اشتباه تفسیر کند یا دستورات نادرست را اجرا کند.
از آنجایی که چت‌بات‌ها تلاش می‌کنند تا با انتظارات مشتری همگام شوند، این صنعت با کمک یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی ، چت‌ربات‌های انسان‌مانند بیشتری می‌سازد.
با گذشت زمان، آنها به روشی کارآمدتر برای کمک به تیم های برندها از آنچه قبلاً ثابت شده اند تبدیل خواهند شد.
طبق تحقیقات Juniper، تا سال 2023، ربات‌های چت به خرده‌فروشی‌ها، بانک‌ها و صنایع مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کنند تا 11 میلیارد دلار صرفه‌جویی در پرس و جوهای خدمات مشتری داشته باشند و بیش از 2.5 میلیارد ساعت صرفه‌جویی کنند.
علاوه بر این، از میان این بخش‌ها، صنعت خرده‌فروشی می‌تواند استفاده از چت‌بات‌ها را تا ۷۰ درصد برای کمک به درخواست‌های مشتریان به حداکثر برساند.
ربات‌های چت نه تنها به تعامل با مشتری در وب‌سایت‌های برند کمک می‌کنند، بلکه استفاده بیشتری در برنامه‌های برند نیز وجود خواهد داشت، زیرا 50 درصد از چت‌بات از طریق برنامه‌ها استفاده می‌شود.
آنها می توانند با یادگیری پاسخگویی به سؤالات تکراری مشتریان و بهبود زمان پاسخ به میز کمک فناوری اطلاعات و کارکنان خدمات مشتری کمک کنند.
در داخل، آنها می توانند اطلاعاتی را جمع آوری و سازماندهی کنند تا به وظایف منابع انسانی مانند سوار شدن و جمع آوری به روز رسانی های ارزشمند در مورد کارمندان کمک کنند.
دکتر میشل ژو ، بنیانگذار و مدیر عامل Juji, Inc. و مخترع IBM Watson Personality Insights، هنگام بحث در مورد چت بات ها در پادکست SEJ Today، گفت ربات های چت در حال بهبود هستند و می توانند به ارائه اطلاعات شخصی بر اساس مکالمه کمک کنند.
او مثال زیر را به اشتراک گذاشت:
فرض کنید اگر به یک وب‌سایت کتاب بروید و بعد از اینکه شخص برای مدت معینی با چت‌بات چت کرد، مثلاً پنج یا 10 دقیقه، چت‌بات واقعاً می‌تواند کتاب‌هایی را توصیه کند که متناسب با علایق، اشتیاق و علاقه فرد باشد. حتی علایق شخصیتی.»
چت ربات ها به سمت مکالمات شهودی تر در مقابل پاسخ های ساده تر حرکت می کنند.
علاوه بر این، ربات‌های گفتگو در حال تبدیل شدن به استفاده از NLP برای درک بهتر و ارسال پاسخ‌های دقیق به کاربران هستند.
او به بحث در مورد بهبود ربات‌های چت ادامه می‌دهد و بر اهمیت آن‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک تمرکز می‌کند.
به عنوان مثال، از آنجایی که نمی‌توان افراد متعددی را برای همه کارکردها و مؤلفه‌های خدمات مشتری مورد نیاز برای مقیاس‌بندی یک کسب‌وکار استخدام کرد، چت‌بات‌ها می‌توانند به دستیاران مجازی تبدیل شوند تا به فرآیندهای روزمره یا تکراری کمک کنند تا کارمندان بتوانند روی سایر بخش‌های شرکت تمرکز کنند.
بله، آینده ای برای چت بات ها وجود دارد. خوشبختانه، به نظر می رسد که چت بات ها برای آینده قابل پیش بینی اینجا هستند.
چت ربات ها در حال تغییر نحوه ارتباط کسب و کارها و درک مشتریان خود هستند.
با هوش مصنوعی، ربات‌های چت توانایی ارائه تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تری به مشتری را خواهند داشت.
همچنین از طریق خدمات مشتری، فرآیندهای داخلی و تلاش‌های بازاریابی در پول شرکت‌ها صرفه‌جویی می‌کند. پتانسیل بسیار زیادی برای ترکیب چت بات ها در سراسر وب سایت، برنامه و پلتفرم های رسانه های اجتماعی یک شرکت وجود دارد.
مارک‌های تجارت الکترونیک در حال حاضر از قابلیت‌های ربات‌های چت سرمایه‌گذاری می‌کنند، و فرصت‌هایی برای برندها وجود دارد تا از تمام راه‌هایی که چت‌بات‌ها می‌توانند به رشد برندها کمک کنند، استفاده کنند.
منابع بیشتر:
تصویر ویژه: sdecoret/Shutterstock
خبرنامه روزانه ما را از لورن بیکر بنیانگذار SEJ در مورد آخرین اخبار در صنعت دریافت کنید!
شریک مدیر / مالک در ژورنال موتورهای جستجو با بیش از 15 سال تجربه در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و اجتماعی … [بیو کامل را بخوانید]
برای دریافت آخرین اخبار صنعت در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید.
برای دریافت آخرین اخبار صنعت در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید.
source
سئو سایت
4 ساعت ago
16 ساعت ago
18 ساعت ago
با عبارت «افزودن من به جستجو» می‌توانید یک کارت افراد Google ایجاد کنید و از …
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تبلیغات گوگل ادوردز
سئو تخصصی سایت
موتور گوگل
موتور ذره بین
تولید محتوا
گوگل ادوردز

source

توسط salamatikhabari