مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
گروه JSW | سیمان JSW | سیمان ACC
Dev Chatterjee | بمبئی
https://mybs.in/2avUtaj

رئیس ، ساجان جیندال، که ارزش سهامش در این گروه 14.5 میلیارد دلار (1.1 تریلیون روپیه) است، 4.5 میلیارد دلار از دارایی شخصی خود را در مناقصه شرکت برای Ambuja Cements شرط می‌بندد.
به گفته بانکداران، سهم جیندال ترکیبی از فروش سهام و بدهی هایی خواهد بود که از طریق تعهد سهام نهادهای هدف در سهام خصوصی ایجاد می شود. فایننشال تایمز روز سه شنبه گزارش داد که رئیس 7 میلیارد دلار برای سمنت آمبوجا پیشنهاد کرده است که شامل 2.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری از سهام خصوصی است.

بانکداران می گویند پیشنهاد جیندال ممکن است به دلیل پیشنهاد بهتری که توسط گروه آدانی ارائه شده کافی نباشد. گروه آدانی با چندین صندوق مستقل مستقر در خاورمیانه برای تامین مالی این پیشنهاد که با در نظر گرفتن پول نقد ارائه شده به Holcim (حدود 6 میلیارد دلار) و پیشنهادات باز برای Ambuja و ACC، حدود 10 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت، پیوند خورده است.
"از آنجایی که خرید بسیار بزرگ است، هیچ داوطلبی نمی تواند به تنهایی سرمایه جمع آوری کند و از این رو، به حمایت از سهام خصوصی و صندوق های تامینی نیاز دارد زیرا بانک های هندی تملک ها را تامین مالی نمی کنند. در چنین موارد خرید اهرمی، سهام هدف (Ambuja و ACC) برای جمع‌آوری سرمایه متعهد می‌شوند.»
یک رسانه روز سه شنبه گزارش داد که ArcelorMittal نیز در حال ارزیابی پیشنهاد برای Ambuja Cements است اما این موضوع به طور مستقل تایید نمی شود. سخنگوی ArcelorMittal از اظهار نظر خودداری کرد و آن را حدس و گمان بازار خواند.
graph
پیش از این Business Standard گزارش داده بود که عمده سهام خصوصی آمریکایی Apollo یک میلیارد دلار به برای خرید پیشنهاد داده است. چندین ترکیب وجود دارد که بین پیشنهاد دهندگان مورد بحث قرار می گیرد، حتی با مطالعه هولسیم پیشنهادات غیر الزام آور ارائه شده توسط شرکت های هندی از جمله JSW، Adani و گروه های Aditya Birla.
در صورت موفقیت این خرید، سهم JSW در بازار سیمان هند از حدود سه درصد به 16 درصد افزایش می یابد. آمبوجا و ACC ظرفیت تولید 64 میلیون تن در سال دارند و این خرید برنده را به بزرگترین تولیدکننده سیمان هند پس از Ultratech تبدیل می کند.
شرکت بزرگ سوئیسی Holcim مالک 63.19 درصد از سهام آمبوجا سمنت است. ارزش این شرکت تا روز سه شنبه 70758 کرور است و سهام آن 356 روپیه است. Holcim و JSW از اظهار نظر خودداری کردند.
گروه آدیتیا بیرلا نیز در رقابت است، اما بانکداران گفتند که باید چندین واحد را در غرب هند بفروشد تا از کمیسیون رقابت هند (CCI) تایید کند. یک منبع در گروه Aditya Birla گفت که در صورت فروش کارخانه های سیمان در برخی از بازارهایی که کارخانه ها در کنار یکدیگر قرار دارند، با هیچ مشکلی در جذب سرمایه برای خرید یا دریافت تاییدیه CCI مواجه نخواهد شد.
Holcim در نظر دارد به زودی نام برنده را اعلام کند و کل معامله از جمله پیشنهادات باز تا مارس سال آینده تکمیل خواهد شد.
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهاد ما تنها عزم و تعهد ما را به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که ما با تاثیر اقتصادی این بیماری همه گیر مبارزه می کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای با کیفیت تری به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک‌های بیشتر می‌تواند به ما در تمرین روزنامه‌نگاری که به آن متعهد هستیم کمک کند.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقاء به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری آرم فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما آورده شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari