تفنگداران سینمایی و اسلحه‌های آن‌ها همیشه موضوع مورد بحث تماشاگران بوده است اما نظرات مخاطبان در سایت IMDb کمی متفاوت هستند. آخرین نظرسنجی در این مورد بیش از ۵۰۰ شرکت‌کننده داشت و گزینه‌های برتر، هم شگفت‌انگیز و هم قابل پیش‌بینی بودند.
رتبه‌بندی فیلم‌ها در بهترین حالت معمولا سلیقه‌ای است و سینماگران و تماشاگران به سختی می‌توانند در این مواقع به توافق برسند اما در زمینه هفت‌تیرکشی که بیشترین وزن را در ژانر وسترن دارد، قوانینی کلی پابرجاست که علاقه‌مندان این آثار اغلب (اما نه همیشه) از آن‌ها آگاه هستند.
هفت‌تیرکشی
این فیلم کلاسیک و مهم که در زمره وسترن‌های مدرن قرار می‌گیرد، در تمام فهرست‌های آثار مرتبط با هفت‌تیرکشی در فرهنگ امروزی جای دارد. داستان این فیلم و هفت‌تیرکشی‌های سریع و خشن آن بین شخصیت‌های نمادینی مانند وایت ارپ با بازی کرت راسل و برادرانش از جمله ویرژیل (سم الیوت) و مورگان (بیل پکستون) و کابوی‌ها به رهبری کرلی بیل (پاورز بوث) اتفاق می‌افتد.
تحسین‌شده‌ترین کاراکتر و در واقع شخصیت اصلی فیلم، داک هالیدی با بازی وال کیلمر است که با یک هفت‌تیرکش ترسناک به نام جانی رینگو با بازی مایکل بین روبه‌رو می‌شود. بسیاری از مکالمات و دیالوگ‌های هفت‌تیرکش‌ها و تیراندازان در سینما و تلویزیون با استناد به حداقل یکی از جملات مهم هالیدی تکمیل می‌شوند.
هفت‌تیرکشی
«دسپرادو» که عموما یکی از بهترین فیلم‌های رابرت رودریگز و دومین فیلم در سه‌گانه نئووسترن مکزیکی او محسوب می‌شود، داستان ال‌ ماریاچی (آنتونیو باندراس) را روایت می‌کند که به دنبال انتقام از یک قاچاقچی مواد مخدر است که معشوق سابقش را کشته است. در ادامه، معلوم می‌شود که این قاچاقچی مواد مخدر برادر بزرگ‌تر ال ماریاچی یا همان سزار است.
این فیلم به همان سبک معمول رودریگز، حمامی از خون و گلوله‌های سوزان را به نمایش می‌گذارد و از بهترین بازیگران لاتین هالیوود، از جمله سلما هایک، دنی ترژو و چیچ مارین استفاده می‌کند و استیو بوشمی و کوئنتین تارانتینو نیز در آن نقش‌آفرینی می‌نمایند. ادای دین «دسپرادو» به آثار انتقام‌جویانه سینما واضح است و دوئل‌های آن نیز قابل توجه هستند.
هفت‌تیرکشی
در تمام لیست‌های آثار با مضمون هفت‌تیرکشی و در هر نظرسنجی در این رابطه، حداقل دو یا سه اثر از کلینت ایستوود دیده می‌شود و اولین بازی او به عنوان بازرس هری کالاهان از تمام فیلم‌های دیگرش به جز دو فیلم بهتر است. «هری کثیف» به کارگردانی دان سیگل یک اثر کلاسیک واقعی است که داستان یکی از مشهورترین پلیس‌های تاریخ سینما را به نمایش می‌گذارد که نقش او را کلینت ایستوود بازی می‌کند. او هنوز در بین بسیاری از مخاطبان، با این شخصیت شناخته می‌شود.
البته جای تعجب است که این فیلم در این لیست از فیلم‌های اصلی ایستوود مانند «جوسی ولز یاغی» یا «غریبه دشت‌های بالا» پیشی گرفته اما به هر حال این پروژه هم جذابیت‌های خاص خودش را دارد.
هفت‌تیرکشی
فیلم‌های زیادی از استعداد پل نیومن و رابرت ردفورد بهره برده‌اند اما تعداد کمی از آن‌ها این کار را به طور یک‌پارچه و هماهنگ انجام داده‌اند و این فیلم وسترن به کارگردانی جورج هیل یکی از آن‌هاست. این اثر داستان دو دزد قطار است که برای فرار از دست مارشال‌های آمریکایی به بولیوی فرار می‌کنند و شوخی‌ها و رابطه راحت بین نیومن و ردفورد است که جایگاه فیلم را تا این حد ارتقا می‌دهد.
موسسه فیلم آمریکا این اثر را به‌ عنوان هفتمین وسترن برتر تمام تاریخ رتبه‌بندی کرد و قسمت نهایی این فیلم یکی از بهترین‌ پایان‌بندی‌های تاریخ سینماست.
هفت‌تیرکشی
این فیلم سرانجام اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را برای کلینت ایستوود به ارمغان آورد. فیلم‌های ایستوود اغلب گواهی‌ بر مردانگی در آمریکا در نظر گرفته می‌شوند اما در واقع هنر سینما و داستان‌سرایی است که این فیلم را به چنین جایگاهی رسانده است.
ویلیام مانی با بازی ایستوود، پس از بازنشستگی و برگشت به زندگی کشاورزی، یک پیشنهاد کاری را برای بار آخر به عنوان یک یاغی و قاتل قبول می‌کند. این فیلم با بازی جین هکمن، ریچارد هریس و مورگان فریمن، در صف طولانی وسترن‌های انتقام‌جویانه در بین آثار ایستوود قرار دارد اما به جای تیراندازی با اسلحه، بر شخصیت‌ها و حال و احوال روانی آنان تمرکز دارد.
هفت‌تیرکشی
دومین فیلم کوئنتین تارانتینو در زمینه وسترن‌های انتقام‌جویانه، اثری دیالوگ‌محور و با ساختار استاندارد این ژانر و پر از جاه‌طلبی، خیانت و کشت و کشتار است.
یک گروه از مسافران سرگردان با بازی‌های خیره‌کننده کرت راسل، ساموئل ال جکسون، والتون گوگینز، بروس درن، دمیان بچیر، تیم راث، مایکل مدسن و جنیفر جیسون لی، در یک کلبه دوردست در طوفان گرفتار می‌شوند و اتفاقات جذاب و البته خونینی بین آن‌ها رخ می‌دهد.
هفت‌تیرکشی
لیست فیلم‌های با مضمون هفت‌تیرکشی بدون یک وسترن اسپاگتی از سرجیو لئونه قطعا لیستی ضعیف خواهد بود و این فهرست دارای دو مورد از آثار سرجیو لئونه است. ایستوود دوست و همکار لئونه، پیشنهاد بازی در این فیلم را رد کرد، چرا که عقیده داشت پس از بازی در سه‌گانه «مرد بی‌نام» به کارگردانی سرجیو لئونه، در معرض تکراری شدن قرار دارد.
در عوض، نقش اصلی به چارلز برانسون رسید و شخصیت او، هارمونیکا در برابر یک شخصیت شرور به نام فرانک با بازی هنری فوندا قرار گرفت. طبق معمول پروژه‌های لئونه، سبک و لحن فیلم، بیش از اکشن یا حتی کاراکترها، محتوای داستان را ارائه می‌کنند. فیلم با یک سکانس در ایستگاه قطار و تقریبا بدون دیالوگ آغاز می‌گردد و بیشتر این اثر با صداهای خاص و با تکیه بر فیلم‌نامه روایت می‌شود و در نوع خود یک شاهکار واقعی است.
هفت‌تیرکشی
به نظر می‌رسد که «متخاصمان» جالب‌ترین فیلم در این رتبه‌بندی باشد، زیرا اثری نسبتا جدیدتر است که معمولا به عنوان یکی از بهترین وسترن‌های سینما از آن یاد نمی‌شود. با این حال، داستان دو دشمن دیرینه در جنگ‌های بومی آمریکا که مجبور می‌شوند برای آخرین بار با یک‌دیگر ملاقات کنند، روایتی جذاب است.
کاپیتان جوزف بلاکر با بازی کریستین بیل، دستور دارد تا حریف قدیمی و مبتلا به سرطان خود و فرمانده سابق جنگ شاین، عقاب زرد را به سرزمین اصلی خود در مونتانا برگرداند. نبردی خونین بین این دو اتفاق می‌افتد تا این که بلاکر و عقاب زرد سرانجام پس از اعتراف به خشونت‌هایی که متقابلا در حق یک‌دیگر انجام داده‌اند، با هم صلح می‌کنند. این فیلم داستانی جذاب و انتقام‌جویانه دارد.
هفت‌تیرکشی
کوئنتین تارانتینو در تمام داستان‌های خود امضای خود را به جا می‌گذارد و علامت تجاری خاص خود را دارد. «جنگو» مطمئنا یکی از برجسته‌ترین آثار او در ارتباط با آزادی‌ است که شاید فقط «حرامزاده‌های لعنتی» بالاتر از آن قرار بگیرد.
روایت داستانی خشونت‌آمیز از شرایط برده‌داری در زمان گذشته، سخت است و بسیاری از رنگین‌پوستان، از جمله اسپایک لی نیز در این زمینه مشکل داشتند، زیرا رفتار بد با بردگان در قالب داستان و استفاده مکرر از جملات نژادپرستانه، مرزهای خاص خود را دارد. با این حال، هفت‌تیرکشی‌های این فیلم به سبک معمولی تارانتینو به تصویر کشیده می‌شود و جنگو با بازی جیمی فاکس انتقامی خشونت‌آمیز و خونین را از سرکوبگران سابق خود به راه می‌اندازد.
هفت‌تیرکشی
هیچ لیستی در زمینه آثار وسترن بدون مشهورترین همکاری سرجیو لئونه و کلینت ایستوود در راس آن معتبر نیست. این فیلم آخرین اثر سه‌گانه مرد بی‌نام است و عموما به عنوان بزرگ‌ترین وسترن در تاریخ این ژانر مورد تحسین قرار می‌گیرد.
بلوندی مرموز و کاریزماتیک با بازی ایستوود در بهترین فرم قرار دارد و دو تن از بهترین شخصیت‌های مکمل تاریخ سینما، توکو با بازی الی والاک و انجل آیز با بازی لی ون کلیف به او کمک می‌کنند. هیچ سکانس هفت‌تیرکشی در تاریخ سینما زیباتر از دوئل سه‌جانبه در اوج این فیلم نیست. در این صحنه اوج هنرنمایی لئونه با استفاده مجدد از صدا و تنش سینمایی را شاهد هستیم.
منبع: screenrant


source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari