یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سطح کشور هشدار داد و تاکید کرد: کاهش سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی زمانی جایز است و موجب نگرانی نمی‌شود که تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا و همچنین فوتی‌های این بیماری به صفر برسد.
محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در کشور گفت:  با توجه به اینکه تعداد افراد مبتلا به کرونا و همچنین فوتی‌های کرونایی در کشور کاهش یافته است، ممکن است این شائبه ایجاد شود که کرونا کاملاً از بین رفته است در حالی که واقعاً هنوز  این ویروس در کشور وجود دارد.
وی اظهار کرد: باید حتماً برای پیشگیری از ابتلای افراد و کاهش هزینه‌های نظام سلامت و همچنین کاهش فشار به مردم و نیز کادر درمان شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و تا حدی که امکان‌پذیر است از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنیم. همچنین لازم است تا در دورهمی‌هایی که برگزار می‌شود، حداقل شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت و از ماسک و شوینده‌های ضد عفونی کننده استفاده شود.
در این زمینه بیشتر بخوانید:
کرونا در ایران تمام نشده است
تهران در قعر رعایت پروتکل‌های بهداشتی
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: کاهش سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا زمانی جایز است و موجب نگرانی نمی‌شود که اعلام شود تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا و همچنین فوتی‌های این بیماری به صفر رسیده است.
محسنی بندپی در پایان با تاکید بر لزوم استمرار نظارت حاکمیتی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا گفت: افزایش آگاهی مردم موجب رعایت پروتکل‌ها از سوی آنها می‌شود اما از طرفی نیز نظارت حاکمیتی می‌تواند خیلی موثر باشد تا بتوانیم جامعه‌ای سالم و ایمن داشته باشیم.
انتهای پیام

source

توسط salamatikhabari