دنیای متفاوت نکنولوژی
اسپیس ایکس توانست در دوازدهمین پرتاب موشک فالکون ۹  با موفقیت ۵۳ ماهواره اینترنتی سرویس استارلینک را در مدار قرار دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موشک فالکون ۹ پرتاب دوازدهم خود را از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا انجام داد. این پرتاب در ساعت ۵ صبح ششم می انجام شد پیشران […]
اسپیس ایکس توانست در دوازدهمین پرتاب موشک فالکون ۹  با موفقیت ۵۳ ماهواره اینترنتی سرویس استارلینک را در مدار قرار دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، موشک فالکون ۹ پرتاب دوازدهم خود را از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا انجام داد. این پرتاب در ساعت ۵ صبح ششم می انجام شد پیشران آن نیز پس از هست دقیقه و ۳۰ ثانیه توانست با موفقیت روی سکو های شناور قرار بگیرد.
مجموعه ماهواره های استارلینک مربوط به شرکت اسپیس ایکس است که تاکنون موفق به قرار دادن ۲۴۰۰ ماهواره در مدار زمین شده است. به طوری که حدود ده مورد از ۱۷ پرتاب اسپیس ایکس در سال 2022 با هدف ارسال این ماهواره ها به مدار انجام گرفت. مرحله بعدی پرتاب استارلینک نیز شامل بیش از ۳۰ هزار ماهواره و برای فراهم کردن اینترنت برای مناطق مختلف دیگر جهان خواهد بود.
اسپیس ایکس در ماه آوریل ۶ پرتاب انجام داده بود که یکی از پرکارترین واحدهای این شرکت محسوب می‌شود. یکی از ماموریت‌های انجام گرفته نیز به شرکت فضایی اکسیوم اسپیس تعلق داشت که در آن 4 فضانورد خصوصی برای اقامت ۱۵ روزه به ایستگاه  فضایی بین المللی ارسال شدند. دیگر ماموریت مهم اسپیس ایکس در ماه گذشته ارسال فضانوردان در ماموریت کرو ۴ به ایستگاه فضایی بوده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source

دنیای متفاوت نکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari