معاون بهداشت وزارت بهداشت، به مناسبت روز جهانی بهداشت دست، گفت: بهداشت دست، الفبای رفتارهای بهداشتی محسوب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، در متن پیام کمال حیدری، آمده است: بزرگداشت روز جهانی بهداشت دست در پنجم ماه می برابر با پانزدهم اردیبهشت در تمام کشورهای جهان، پیام ساده اما بسیار مهمی را برای سیاستگذاران، مدیران بهداشت، تیم تخصصی سلامت و عموم جامعه دارد و آن این است که با اقدامات ساده ای مثل بهداشت دست می‌توان از جان افراد حفاظت نمود.
بهداشت دست الفبای رفتارهای بهداشتی محسوب می‌شود و نه تنها در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های عفونی مؤثر است بلکه اثرات مطلوبی بر روی نشاط اجتماعی و سلامت روان افراد و جامعه دارد.
در دوران پاندمی کرونا بر روی بهداشت دست نیز همانند ماسک زدن و واکسیناسیون تاکید می‌شد و امروز مردم همگی به اهمیت سلامتی و بهداشت دست واقف هستند.
آموزش همگانی و ترویج رفتارهای بهداشتی پایه و اصولی مانند بهداشت دست که از وظایف مهم دست اندرکاران سلامت کشور است موردتوجه جدی قرار گیرد، لذا در این راستا پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت معاونت بهداشت و معاونت درمان وزارت بهداشت، همگام با پیشگامان دیگر سلامتی کشور همانند هلال احمر، حوزه علمیه، آموزش و پرورش بار دیگر روز جهانی بهداشت دست را بزرگ می‌شمارند و با برگزاری پویش «همراه شو، به سوی سلامتی، با شستشوی دست» در اهمیت بهداشت دست بر حفظ جان افراد تاکید می‌نمایند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari