خبر خوان حرفه ای
رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور سند مالکیت تک برگ برای همه جنگل های حرا در این استان با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان امروز اظهار داشت: مساحت جنگل های حرا یا مانگرو در استان هرمزگان حدود ۴۷ هزار هکتار است که برای همه آنها سند تک برگ صادر شده است.
مجتبی قهرمانی هدف از صدور سند برای جنگل های حرا و دیگر مناطق حفاظت شده استان هرمزگان را تثبیت مالکیت دولت و اعمال حاکمیت بهتر جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، تصرف غیرقانونی و دست اندازی به حریم و بستر این سرمایه های ملی برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: این اسناد‌ توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان و به نام اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری صادر شده است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اعلام کرد: طی دو ماه اخیر و پس از دستور ریاست محترم قوه قضاییه برای جلوگیری از تصرفات غیر مجاز در حریم و بستر دریا برای حدود ۲۱۵ کیلومتر از سواحل این استان نیز سند تک برگ صادر شده است.
قهرمانی در ادامه افزود: طول سواحل استان هرمزگان حدود یکهزار و ۲۷ کیلومتر است که تحت ۱۰۵ پلاک ثبتی حریم ۶۰ متری آن مشخص گردیده و بر این اساس همه مناطق ساحلی و حریم ۶۰ متری دریا تاکنون تعیین حدود شده و ۷۰ فقره سند تک برگ نیز در این خصوص صادر شده است.
این مقام قضایی یادآور شد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی مردمی ضمن تسهیل در روند حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به متصرفین غیرمجاز، تأکید کرد: هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی و عرصه‌های طبیعی، واکنش شدید دستگاه قضایی و مجازات متخلفین را به همراه خواهد داشت.
انتهای پیام/ ۸۸۰۵۵
source

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari