یکی از افشاگران ادعا می‌کند که AMD در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ نسل جدید پردازنده‌های کلاس سرور را با کدنام Venice و حداکثر ۳۸۴ هسته تولید می‌کند.
کانال Moore’s Law Is Dead در یوتیوب در چند وقت اخیر بارها اطلاعاتی درباره‌ی محصولات عرضه‌نشده‌ی حوزه‌ی سخت‌افزار فاش کرده است و در جدیدترین قسمت از افشاگری خود، سراغ جزئیات پردازنده‌هایی رفته که هنوز چند سال تا عرضه‌ی آن‌ها باقی مانده است. صرف‌نظر از اینکه اطلاعات فاش‌شده واقعی باشند یا نه، شنیدن جزئیات برنامه‌هایی که AMD برای آینده‌اش تدوین کرده است، جالب به‌نظر می‌رسد.
به‌نوشته‌ی NotebookCheck، افشاگری جدید مربوط به خانواده‌ی EPYC است. این تراشه‌ها در سرورها و دیتاسنترها استفاده می‌شوند و معمولاً تعداد زیادی هسته در خود جای می‌دهند. قوی‌ترین مدل از سری EPYC Genoa که امسال به بازار می‌آید، ۹۶ هسته خواهد داشت.
گفته می‌شود AMD پس از عرضه‌ی پردازنده‌های Genoa (با معماری Zen 4) و Bergamo (با معماری Zen 4c) قصد دارد سراغ پردازنده‌های Turin (با معماری Zen 5) برود. قوی‌ترین مدل از پردازنده‌های سری Turin به حداکثر ۲۵۶ هسته و ۵۱۲ ترد دسترسی خواهد داشت و از استاندارد DDR5-6000 پشتیبانی خواهد کرد. احتمالاً توان طراحی حرارتی این تراشه به ۶۰۰ وات خواهد رسید. پردازنده‌های سری Turin تا سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ روانه‌ی بازار نمی‌شوند.
درحالی‌که هنوز پردازنده‌های Genoa به‌‌صورت گسترده عرضه نشده‌اند، کانال Moore’s Law Is Dead جزئیاتی از پردازنده‌های Venice (با معماری Zen 6) را نیز افشا کرده است. او می‌گوید مدلی از پردازنده‌های کلاس سرور Venice احتمالاً ۳۸۴ هسته خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود این پردازنده‌ها سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ از راه برسند.
AMD قصد دارد پیکربندی حافظه را در پردازنده‌های مبتنی‌بر معماری Zen 6 با تغییرات بزرگی روبه‌رو کند. درکنار بازطراحی کش L2 و L3، تیم قرمز احتمالاً مدلی سفارشی از حافظه‌های HBM را به پردازنده‌های Venice خواهد آورد.
در نظر داشته باشید که فعلاً نمی‌توان با قطعیت درباره‌ی ادعاهای جدید صحبت کرد. AMD قبلاً در سال ۲۰۰۵ از کدنام Venice برای پردازنده‌ی سری Athlon 64 استفاده کرده بود؛ بنابراین، ممکن است سری Zen 6 با کدنام دیگری معرفی شوند. گفتنی است استفاده‌ی مجدد از کدنام Venice برای پردازنده‌های سری EPYC غیرضروری و غیرمحتمل به‌نظر می‌رسد.
لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.
داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز
کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟
سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari