خبرساز | آینه اخبار ایران
نویسنده مقاله:
شانگهای/پکن – پایتخت تجاری چین، شانگهای، روز دوشنبه با گزارش 58 مورد جدید کووید-19 در خارج از مناطق تحت قرنطینه، در حالی که پکن به آزمایش میلیون‌ها نفر در تعطیلات اول ماه مه ادامه می‌داد، ضربه خورد.
اقدامات سختگیرانه ویروس کرونا در شانگهای خشم نادر عمومی را برانگیخته است، به طوری که میلیون ها نفر از جمعیت 25 میلیونی این شهر برای بیش از یک ماه در داخل خانه گیر کرده اند، برخی از آنها در محوطه های مسکونی محصور شده اند، و بسیاری در تلاش برای تامین نیازهای روزانه خود هستند.
ساکنان شانگهای در آخر هفته با انتشار اخباری مبنی بر اینکه هیچ موردی در خارج از مناطق تحت قرنطینه به مدت دو روز تأیید نشده است، نفس راحتی کشیدند، اما روز دوشنبه با گزارش 58 عفونت جدید ناامید شد.
مقامات در یک نشست خبری در مورد موارد جدید اظهار نظر نکردند، اما اعضای عمومی به بررسی آنلاین پرداختند.
یکی از افراد در پلتفرم رسانه اجتماعی Weibo اظهار داشت: «آنها اعلام کردند که خیلی زود پرونده ها را در سطح جامعه حذف کردند.
با این حال، بسیاری از مردم نیز از داده‌هایی که روند دلگرم‌کننده‌ای را نشان می‌دهند، با 32 مورد مرگ جدید در روز یکشنبه، در مقایسه با 38 مورد روز قبل، و در مجموع 6804 مورد جدید محلی، از 7189 مورد در روز قبل، دلگرم شدند.
یکی دیگر از کاربران Weibo گفت: «امیدی برای ماه می وجود دارد.
علیرغم کاهش موارد، حصارهای بیشتری در برخی از بلوک‌های مسکونی در شانگهای در روز دوشنبه نصب شد، اگرچه مقامات گفتند که کارمندان شرکت‌هایی که دولت در فهرست اولویت‌های تولید قرار داده است، اگر ساختمانی که در آن زندگی می‌کنند هیچ موردی برای هفت نفر نداشته باشد، می‌توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند. روزها.
ویروس کرونا برای اولین بار در اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین ظاهر شد و مقامات به مدت دو سال توانستند با قرنطینه و ممنوعیت سفر، شیوع بیماری را تا حد زیادی تحت کنترل داشته باشند.
اما نوع Omicron که به سرعت در حال گسترش است، سیاست "صفر کووید" چین را در سال جاری آزمایش کرده است، سیاست مهمی برای رئیس جمهور شی جین پینگ، که انتظار می رود در پاییز سومین دوره رهبری را به دست آورد.
تمرکز جدید بر پکن
سیاست چین در برابر کووید به طور فزاینده‌ای با سایر نقاط جهان، جایی که بسیاری از دولت‌ها محدودیت‌ها را کاهش داده یا به کلی کنار گذاشته‌اند، در تلاش برای «زندگی با کووید» حتی با وجود شیوع عفونت‌ها، است.
نیوزلند که برخی از سخت‌ترین محدودیت‌ها را در جهان داشته است، سرانجام روز دوشنبه مرز خود را باز کرد و برای اولین بار از زمان آغاز همه‌گیری، پذیرای هزاران مسافر از سراسر جهان بود.
چین هیچ اشاره ای به انحراف از سیاست خود با وجود تلفات فزاینده بر دومین اقتصاد بزرگ جهان و موج های اختلال در زنجیره های عرضه جهانی نداده است.
در پایتخت، که 22 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، مقامات محدودیت های COVID را در طول تعطیلات پنج روزه روز کارگر که تا چهارشنبه ادامه دارد، که به طور سنتی یکی از شلوغ ترین فصل های گردشگری است، تشدید کردند.
پکن، با ده‌ها مورد عفونت روزانه در یک شیوع در هفته دوم، فعالیت خود را متوقف نکرده است، در عوض، حداقل در حال حاضر، برای شناسایی و جداسازی عفونت‌ها به آزمایش‌های انبوه متکی است.
رستوران‌های پکن برای صرف غذا بسته هستند و برخی از بلوک‌های آپارتمانی بسته شده‌اند. خیابان‌ها ساکت هستند و ساکنانی که به بیرون می‌روند باید آزمایش‌های کروناویروس منفی را نشان دهند تا وارد بیشتر اماکن عمومی شوند.
مقامات در حال پیگیری تماس های نزدیک موارد تایید شده، به آنها هشدار می دهند که در خانه بمانند و با مقامات تماس بگیرند و از همه می خواهند که دستورالعمل ها را رعایت کنند.
کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد که 7822 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در روز یکشنبه گزارش داده است که نسبت به روز گذشته 8329 مورد جدید کاهش یافته است.
همه 32 مورد مرگ و میر جدید در چین در شانگهای بوده است که تعداد کل قربانیان این کشور را از زمان ظهور ویروس به 5092 نفر رساند.
هند، تنها کشوری با جمعیت قابل مقایسه با جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین، رسماً بیش از نیم میلیون مرگ را ثبت کرده است، اگرچه برخی از کارشناسان بهداشت معتقدند تلفات آن حتی بیشتر است.
(گزارش توسط برندا گو، سوفی یو و تونی مونرو؛ نوشته آن ماری روآنتری؛ ویرایش توسط رابرت بیرسل)
ثبت نام کنید تا داستان های برتر روزانه را از Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc.
یک ایمیل خوش آمدگویی در راه است. اگر آن را نمی بینید، لطفاً پوشه ناخواسته خود را بررسی کنید.
شماره بعدی داستان های برتر پست مالی به زودی در صندوق ورودی شما قرار خواهد گرفت.
در ثبت نام شما با مشکلی مواجه شدیم. لطفا دوباره تلاش کنید
Postmedia متعهد به حفظ یک انجمن زنده اما مدنی برای بحث است و همه خوانندگان را تشویق می کند تا نظرات خود را در مورد مقالات ما به اشتراک بگذارند. نظرات ممکن است قبل از نمایش در سایت تا یک ساعت طول بکشد تا تعدیل شود. از شما می خواهیم که نظرات خود را مرتبط و محترمانه نگه دارید. ما اعلان‌های ایمیل را فعال کرده‌ایم—اکنون در صورت دریافت پاسخ به نظر خود، به‌روزرسانی موضوعی که دنبال می‌کنید یا کاربری که نظرات را دنبال می‌کنید، ایمیلی دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر و جزئیات در مورد نحوه تنظیم تنظیمات ایمیل خود، از دستورالعمل های انجمن ما دیدن کنید.
365 Bloor Street East، تورنتو، انتاریو، M4W 3L4
© 2022 Financial Post، بخشی از Postmedia Network Inc. کلیه حقوق محفوظ است. توزیع، انتقال یا انتشار مجدد غیرمجاز اکیدا ممنوع است.
این وب سایت از کوکی ها برای شخصی سازی محتوای شما (از جمله تبلیغات) استفاده می کند و به ما امکان می دهد ترافیک خود را تجزیه و تحلیل کنیم. اطلاعات بیشتر در مورد کوکی ها را اینجا بخوانید . با ادامه استفاده از سایت ما، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari