یک سایت دیگر با وردپرس فارسی


گرمایش زمین زندگی روی زمین را تهدید می کند. به اقیانوس ها یک انقراض دسته جمعی در حال وقوع است. احتمالاً با بدترین سیاره ما قابل مقایسه است. 250 میلیون سال پیش احتمالا. زیرا امروزه محققان به ما اطمینان می دهند. هنوز برای معکوس کردن روند دیر نیست!
[در ویدئو] تنوع زیستی دریایی اروپا، در خطر انقراض است؟ تنوع زیستی اقیانوس ها در حال افول خطرناک است. به گفته یونسکو، اگر تغییرات قابل توجهی ایجاد نشود، بیش از نیمی از گونه های دریایی جهان تا پایان قرن در معرض خطر انقراض قرار خواهند گرفت. در مدیترانه شرقی، زیست شناسان دریایی تغییرات چشمگیری را مشاهده می کنند که می تواند در سراسر جهان گسترش یابد و آنها را به صورت ویدئویی با ما به اشتراک می گذارند.
سیاره ما در حال گرم شدن است. جو آن، که ما انسان ها در آن زندگی می کنیم، به طرز خطرناکی گرم می شود. دماهای شدیدی که هند در حال حاضر تجربه می کند را ببینید. دمایی که تحمل آن روز به روز سخت تر می شود. متأسفانه مشکل به فضا محدود نمی شود. اقیانوس های زمین نیز در حال گرم شدن هستند. با از دست دادن بخشی از اکسیژن خود. و محققان دانشگاه پرینستون (ایالات متحده آمریکا) امروز به ما هشدار می دهند. با این سرعت، تنوع زیستی دریایی می تواند طی چند قرن آینده به سطحی برسد که از زمان انقراض دایناسورها دیده نشده است.
برای رسیدن به این نتیجه، محققان داده‌های فیزیولوژیکی موجود در گونه‌های دریایی را با مدل‌های گرمایش جهانی ترکیب کردند. هدف آنها: پیش بینی اینکه چگونه شرایط تغییر بر بقای جمعیت آن در آینده تأثیر می گذارد. خبر بد این است که به نظر می‌رسد مدلی که آنها ایجاد کرده‌اند می‌خواهد از الگویی مشابه با آنچه در طول بزرگ‌ترین انقراض جمعی شناخته شده در زمین ما رخ داده است پیروی کند. حدود 250 میلیون سال پیش بود. بیش از 80 درصد از گونه های دریایی تا آن زمان تعظیم کردند.
محققان آن را اینگونه توضیح می دهند. با گرم شدن زمین توسط انسان، دمای اقیانوس ها در حال افزایش است. یک عامل خطر به خودی خود برای گونه های سازگار با آب و هوای خنک. اما آب گرم حاوی اکسیژن کمتری نیز می باشد. و به راحتی کمتر گردش می کند و همین امر انتقال اکسیژن باقیمانده به اعماق را دشوار می کند. در پایان، مشخص شد که گونه های دریایی در هنگام افزایش دما به اکسیژن بیشتری نیاز دارند.
محققان دانشگاه پرینستون (ایالات متحده آمریکا) دریافته‌اند که با افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای (به رنگ خاکستری)، از دست دادن تنوع زیستی (به رنگ قرمز) در آب‌های گرمسیری بیشتر خواهد بود، در حالی که گونه‌های قطبی بیشتر در معرض خطر انقراض هستند. اما توقف انتشار گازهای گلخانه ای می تواند خطر انقراض حیات دریایی را تا بیش از 70 درصد کاهش دهد. © جاستین پن، دانشگاه پرینستون
بنابراین، گونه های قطبی در معرض خطر انقراض کامل به نظر می رسند. زیرا آنها برای یافتن زیستگاه های مناسبی که در آن جابجایی کنند، دست و پنجه نرم خواهند کرد. با افزایش دما، گونه های استوایی قادر خواهند بود به مناطق خنک تر حرکت کنند. و اینها گونه هایی هستند که قبلاً با سطوح کم اکسیژن در آب سازگار شده اند. برای او، از دست دادن تنوع زیستی دریایی می تواند محدود به سطح محلی تر باشد. حتی اگر شبیه یک رشته به نظر برسد. از سوی دیگر، در سمت استوا ، گرم شدن هوا می تواند پایان زندگی را به همراه داشته باشد. اقیانوس در آنجا از قبل آنقدر گرم است که افزایش بیشتر دما احتمالاً آن را غیرقابل سکونت می کند.
این کمی شبیه چیزی است که در حدود 250 میلیون سال پیش اتفاق افتاده است. با محرک در آن زمان، فوران های آتشفشانی که در دسترس بودن اکسیژن در اقیانوس را کاهش داد. اما تفاوت های جغرافیایی مشابهی در سابقه فسیلی برای ناپدید شدن گونه های دریایی مشاهده شد. به گفته محققان، بنابراین، تا پایان این قرن، گرمایش جهانی به اندازه سایر عوامل استرس زا که توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت ( IUCN ) به رسمیت شناخته شده است، برای گونه های دریایی مضر خواهد بود. از جمله آنها به خصوص امروزه هنوز صید بی رویه ، حمل و نقل، توسعه شهری و آلودگی.
خبر خوب – زیرا بله، خبرهای خوبی وجود دارد – این است که کار محققان نشان می دهد که اقدامات برای "کاهش تهاجمی و سریع انتشار گازهای گلخانه ای ما می تواند به طور کامل از انقراض دسته جمعی گونه های اقیانوسی جلوگیری کند" . این خطر می تواند بیش از 70٪ کاهش یابد. و هنوز "زمان کافی" برای رسیدن به آنجا وجود دارد.
!
از ثبت نام شما سپاسگزاریم.
خوشحالم که شما را در جمع خوانندگان ما دارم!
گرم شدن کره زمین: پس از ذوب کامل گرینلند، اقیانوس چند متر بالا خواهد رفت؟
source

جهان خبری
اتومبیل خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری

ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
 
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari