خبر خوان تخصصی بین الملل
معاون دبیرکل ناتو ادعا کرد که انتظار می‌رود برخی برای بی ثباتی در مولداوی اقدامات تحریک آمیزی را در پیش بگیرند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، معاون دبیرکل ناتو اعلام کرد که خطر نظامی مولداوی را تهدید نمی‌کند، با این حال تحرکات برای بی ثبات کردن اوضاع در «ترانس نیستریا» می‌تواند ادامه یابد.
«میرچا جوانا» امروز شنبه ادعا کرد: خطرات نظامی قریب الوقوعی را علیه مولداوی شاهد نیستیم. اما انتظار اقدامات تحریک آمیزی را داریم و می توان گفت تلاش ها برای بی ثبات کردن اوضاع ادامه خواهد داشت.
این مقام ناتو هدف ازچنین اقداماتی را نه فشار بر مولداوی، بلکه مشکل آفرینی برای نیروهای اوکراینی در منطقه اودسا واقع در غرب این کشور عنوان کرد!
در پی انفجارهای دوشنبه هفته گذشته که مقر وزارت امنیت دولتی منطقه ترانس نیستریا را لرزاند، نگرانی‌ها مبنی بر گسترش جنگ در این منطقه هم مرز با اوکراین بالا گرفت. صبح روز سه‌شنبه هم چند انفجار دیگر در یک مرکز پخش تلویزیونی، دو آنتن این مرکز را از کار انداخت. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.
مقامات تحقیقاتی ترانس نیستریا تحقیقات جنایی را درخصوص اقدام تروریستی انجام شده آغاز کرده‌اند و معتقدند که ردپای سازمان‌دهندگان این انفجارها به اوکراین ختم می‌شود.
«مایا ساندو» رئیس‌جمهور مولداوی هم اعلام کرد که تلاش برای تشدید اوضاع در منطقه توسط نیروهای تندرو در ترانس‌نیستریا صورت می‌گیرد که هدفی جز کشاندن مولداوی به جنگ ندارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
سلامتی خبری
تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط salamatikhabari