مو به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای زیباساز صورت، نقش بسزایی در جذابیت چهره‌ی ما دارد. در سال‌های اخیر وجود رنگ‌های مختلف مو و استفاده از انواع لایت رنگ مو، این جذابیت را چندین برابر کرده است. لذا در این بخش از مجله اینترنتی مو‌تن رو به معرفی انواع لایت رنگ مو می‌پردازیم. با اطلاع از تفاوت میان انواع لایت رنگ مو می‌توانید رنگ‌های زیبایی روی موهای خود خلق کنید. از ترکیب و به کار بردن روش‌های متفاوت رنگ مو، مدل‌های مختلفی از لایت‌های رنگ مو ایجاد می‌شود که با استفاده از هر کدام می‌توانید زیبایی منحصر به فردی به موها و چهره خود ببخشید.
فهرست مطالب
رنگ مو در واقع به استفاده از مواد طبیعی یا مصنوعی برای ایجاد تغییر رنگ در موها گفته می‌شود. در گذشته این کار بیشتر برای پوشاندن موهای سفید به کار برده می‌شد. امروزه با توجه به وجود انواع مش و لایت رنگ مو، خانم‌ها و آقایان از این تکنیک بیشتر برای زیباتر شدن و به‌روز بودن استفاده می‌کنند.
خرید رنگ موی آتوسا رویال سری زیتونی
شاید برای شما هم دانستن فرق بین مش و لایت رنگ مو کمی دشوار باشد. اما باید بگوئیم که در مش معمولا تفاوت بین رنگ مو و مش مشخص است. مش‌ها یا درشت و یا ریز هستند. مش یا با کلاه و یا با فویل انجام می‌شود. در هر دو روش خط دکلره روی مو مشخص است. ولی در لایت، مو به تکه‌های نازک تقسیم می‌شود. خط دکلره در لایت رنگ مو مشخص نیست. برای این موضوع از کلاهی استفاده می‌شود که سوراخ‌هایش به هم نزدیک و ریز باشد. تارهای مو را نزدیک به هم از کلاه بیرون می‌آورند و سپس آنها را دکلره می‌کنند. توجه داشته باشید که پایه دکلره نباید زیاد روشن باشد.
با استفاده از دکو‌کِرِم هم می‌توان موهای خود را به پایه دلخواه رساند. دکو‌کرم، دکلره‌ای بی‌ضررتر است. با خواندن مقاله‌ی دکو‌کرم و دکلره‌ای بی‌ضرر می‌توانید از نحوه‌ی استفاده و عملکرد آن مطلع شوید.
لایت مو سبک‌ها، رنگ‌ها و تکنیک‌های متفاوتی دارد که هر یک ویژپی‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارد. در زیر برخی از پرکاربردترین تکنیک‌های لایت رنگ مو را معرفی خواهیم کرد.
های‌لایت تکنیکی است که در آن بخش‌هایی از مو، روشن‌تر از رنگ موی اصلی شما می‌شود. مثلا اگر موهای شما قهوه‌ای است، از های‌لایت قهوه‌ای روشن و یا حتی بلوند برای جلوه بخشیدن به موهایتان استفاده می‌شود. لایت رنگ مو در این تکنیک معمولا از ریشه‌ی مو (یا نزدیک به آن) شروع می‌شود. در گذشته از فویل برای جدا کردن و های‌لایت مو استفاده می‌کردند. اما در سال‌های اخیر دسته‌های باریکی از مو به صورت دستی و نامنظم جدا شده و های‌لایت می‌شود. این کار جلوه طبیعی‌ و زیباتری به موهای شما می‌بخشد. این روش معمولا برای کسانی که پایه و یا رنگ موی تیره‌تری دارند جذاب‌تر است.
لولایت نوعی دیگر از لایت رنگ مو است. لولایت دقیقا برعکس های‌لایت است. در این تکنیک از رنگ‌های تیره برای ایجاد سایه روی موها استفاده می‌شود. این کار سبب می‌شود تا مو علاوه بر زیبایی، جلوه طبیعی‌تری داشته باشد. از لولایت با افزایش سن و یا پیدا شدن موهای سفید، بیشتر استفاده می‌شود. لولایت با تیره کردن بخش‌هایی از مو به کمتر دیده شدن موهای سفید کمک شایانی می‌کند. امروزه تمایل به این تکنیک به دلیل پوشاندن موهای سفید هم در بین خانم‌ها و هم در بین آقایان نسبت به قبل بیشتر شده است. برای لو‌لایت مو بهتر است از کلاه مخصوص مش استفاده کنیم. موهایی که بیرون از کلاه هستند با رنگ تیره پوشانده می‌شود. همین امر سبب کمتر دیده شدن موهای سفید می‌شود. انجام لولایت برای پوشاندن سفیدی موها بسیار طبیعی تر از استفاده از رنگ مشکی پر کلاغی است.
اگر می‌خواهید با انجام لولایت، موهای سفید خود را با حالتی طبیعی بپوشانید، بهتر است مهم ترین تکنیک‌های رنگ مو لولایت را مطالعه نمائید. با مطالعه این مقاله می‌توانید حتی در منزل نیز موهای خود را لو‌لایت کنید.
مووی‌لایت یک تکنیک جدید برای کسانی است که به رنگ‌های طیفی و فانتزی مو علاقمند هستند. در این روش یک لایه از مو را جدا می‌کنند. معمولا لایه زیرین مو را انتخاب کرده و روی مو را با رنگ یک‌دست می‌پوشانند. لایه موی انتخابی را دکلره می‌کنند و به پایه‌ی مورد نظر می‌رسانند. بعد ترکیب رنگ رنگین کمان را روی این لایه دکلره شده پیاده می‌کنند. این تکنیک یکی از لایت‌های رنگ موی فانتزی، رنگارنگ و جذاب است. می‌توان از آن برای تمام و یا یک لایه از مو استفاده کرد.
همینطور که از کلمه Sun (به معنی خورشید) مشخص است، در این لایت رنگ مو، کُره‌ای به رنگ روشن در مرکز مو قرار می‌گیرد. به این صورت که مرکز سر و قسمت ریشه مو یه دایره به رنگ نارنجی یا زرد روشن و درخشان ایجاد می‌شود. معمولا این کار باید با کمک دکلره انجام شود. قسمت‌های پایین‌تر از این مرکز تیره‌تر خواهد بود. گاهی برخی از میکاپ آرتیست‌ها به ایجاد چند تکه لایت بلوند و درخشان در زمینه موی روشن نیز سان‌لایت می‌گویند. به این معنا که روی رنگ روشن مو، چند تکه مش یا لایت بسیار روشن‌تر ایجاد می‌کنند.
در این روش لایت رنگ مو، ابتدا همه موها پوش داده می‌شود. می‌توان به کمک دستگاه wave نیز موها را وز دار کرد. سپس نوک موها را با استفاده از دکلره به پایه‌ی روشن می‌رسانند. پس از آن، همه مو به صورت یک‌نواخت رنگساژ می‌شود. این کار سبب به وجود آمدن سایه روشن زیبایی روی مو می‌شود. با توجه به وز (یا وِیو) بودن موها این زیبایی بیشتر می‌شود.
دقت داشته باشید که ایجاد رنگ و لایت‌های روشن، بدون کمک دکلره امکان‌پذیر نخواهد بود. پس تهیه یک دکلره مرغوب و باکیفیت از اولیت‌های داشتن لایت رنگ موی جذاب است.
خرید پودر دکلره Domacy
یکی از انواع لایت رنگ مو، هاف‌لایت است. همانطور که از کلمه‌ی Half مشخص است موها به دو قسمت تقسیم می‌شود. هر قسمت از مو به یک رنگ متفاوت درمی‌آید. در این تکنیک می‌توانیم مو را از فرق سر به دو بخش تقسیم کنیم. روش دیگر این است که می‌توان طول موها را به دو سمت تقسیم و یک بخش را تیره و بخش دیگر را روشن کنیم. اگر موها کوتاه بود مانند (مدل قارچی و یا ویچ) زیر موها را در قسمت گردن تیره رنگ می کنیم و قسمت چتر بالای سر را رنگ روشن می‌زنیم و یا برعکس. در برخی موارد تار مو را به اندازه پنج تا هفت سانت تیره و بقیه مو را رنگ روشن می کنیم. در این روش بین رنگ تیره و روشن باید حداقل چهار تا پنج درجه اختلاف باشد.
وی‌لایت از کلمه Violet به معنی بنفش گرفته شده است. به این معنی که روی مو لایت‌هایی با طیف رنگ بنفش، شرابی و آلبالویی ایجاد می‌شود. با توجه به ترند بودن رنگ بنفش در این سال، می‌توان این لایت رنگ مو را در گزینه‌های انتخابی خود برای داشتن موهایی جذاب و خیره‌کننده قرار داد.
در این روش ازلایت رنگ مو، رنگ از تیره شروع شده و هرچه به طرف ساقه مو می رویم رنگ روشن تر می شود. یعنی ریشه‌ی مو تیره‌ترین طیف رنگ دلخواه را دارد. نوک مو، روشن‌ترین طیف رنگ مورد نظر را خواهد داشت. در این روش باید پایین موها با دکلره به پایه رسیده تا رنگ روشن به خود بگیرد. بعد از اتمام کار مو حالتی دو رنگ به خود می‌گیرد که بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است.
آمبره یکی از روش‌های زیبای لایت رنگ مو است. رنگ آمبره بژ یک تکنیک بی‌نظیر است. با مطالعه این مقاله می‌توانید لایت آمبره زیبایی روی موهای خود اجرا کنید.
در لایت رنگ مو سامبره، همانند آمبره، مو از تیره‌ترین حالت به روشن‌ترین رنگ می‌رسد. با این تفاوت که این تغییر رنگ بسیار ملایم و با استفاده از رنگ‌های بیشتری صورت می‌گیرد. مو از ریشه تا پایین به صورت تدریجی و ملایم تغییر رنگ می‌دهد.
باتوجه به اهمیت رنگ و استایل مو در زیباترشدن چهره، در این مقاله شما را با برخی از تکنیک‌های لایت رنگ مو آشنا کردیم. این لایت‌های جذاب عبارت بودند از: High-light, low-light, movie-light, sun-light, violet-light, half-light, wave-light, Ombre, Sumbre
با دانستن تفاوت هر یک از این لایت‌های رنگ مو می‌توانید انتخاب درستی برای جذاب‌تر شدن موهای خود داشته باشید و همیشه بدرخشید.
در مش دسته‌های مو به صورت منظم و تیکه ای جدا شده و خط دکلره مشخص می‌شود. در لایت این دسته‌ها به صورت نامنظم انتخاب شده و جلوه طبیعی‌تری به مو می‌بخشد.
در های‌لایت قسمت‌هایی از مو به رنگ روشن درمی‌آید و معمولا روی رنگ موی تیره تر استفاده می‌شود. لولایت برعکس های‌لایت است و در آن قسمت‌هایی از مو تیره تر می‌شود. از لولایت برای پوشاندن طبیعی‌ترموهای سفید نیز استفاده می‌شود.
آمبره و سامبره هر دو تکنیکی است که در آن مو از تیره‌ترین حالت شروع و به روشن‌ترین حالت می‌رسد. با این تفاوت که در سامبره مو به تدریج و آرام آرام روشن شده و از طیف رنگی بیشتری استفاده می‌شود.
من دوستم قراره برام لایت کنه. گفته اکسیدان ۹ درصد بگیر.چی بگیرم؟
دوست عزیز شما به راحتی می‌تونین انواع مختلف اکسیدان رو در سایت مو تن رو بررسی کنید و بعد خرید کنید.
لینک خرید اکسیدان:
https://mootanroo.com/oxidant
کسی که تجربه نداره میتونه این لایتارو دراره؟
خیر. قطعا همچنین کاری نیاز به تجربه و مهارت داره.
لولایت چیه پس؟
لولایت برعکس هایلایت هستش. به جای روشن کردن بخش‌هایی از مو، اون رو تیره می‌کنند. بیشتر به در کسایی می‌خوره که موهای روشن یا سفید دارند.
خیلی خوب بود
ممنون از شما
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1401

source

توسط salamatikhabari