جوش‌های مزاحم و بدشکل، همیشه در بدترین موقعیت ظاهر می‌شوند. پیش از یک قرار کاری مهم، یک مهمانی شلوغ و یا یک جشن خاص، جوش‌ها همیشه اولین مهمان‌ها هستند. به همین خاطر، پوشاندن جای جوش با آرایش در اولین فرصت، یکی از راه حل‌های خوب و کارآمد به نظر می‌رسد. با وجود این، چگونه باید این کار را انجام دهید؟ تنها چند قطره کرم پودر باعث پوشاندن جوش‌ها خواهند شد؟ یا اینکه باید راه و روش خاصی را در پیش بگیرید؟ در این نوشتار قصد داریم قدم به قدم، آموزش پوشاندن جای جوش با آرایش را با هم بررسی کنیم. همراه ما باشید.
فهرست مطالب
جوش‌های یکی از رایج‌ترین مشکلات پوستی هستند. انواع مختلف جوش‌ها هم‌چون سرسفید، سرسیاه، زیرپوستی و…، هر کدام به یک علت خاص در صورت و یا بدن ظاهر می‌شوند. یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای مقابله با انواع جوش، بررسی دلایل ایجاد و جلوگیری از گسترش آن‌ها است.
ممکن است تصور کنید که جوش‌ها تنها برای افراد نوجوان و یا در سن بلوغ ظاهر می‌شوند. باید به شما بگوییم که افراد زیادی به دلیل تغییرات هورمونی در تمام دوره‌های زندگی، با مشکل جوش روبه‌رو خواهند شد. در مطلب «دلیل جوش‌زدن و 7 راه برای جلوگیری از آن» به بررسی دقیق این موضوع پرداختیم. پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کرده و اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید.
استفاده از روش‌های درمان جوش، همه به زمان نیاز دارند. اغلب اوقات و پیش از یک مهمانی و قرار مهم، هیچ‌کس زمان کافی برای درمان اصولی جوش را ندارد. بنابراین انتخاب همه افراد صرف نظر از جنسیت، پوشاندن جوش صورت با آرایش است. البته این کار تنها زمانی که به‌درستی انجام شود، نتیجه دل‌خواه را به شما می‌دهد. به همین خاطر، در ادامه این نوشتار، به بررسی نحوه آرایش برای پوشاندن جای جوش می‌پردازیم. همراه ما باشید.
پیش از بررسی انواع روش‌ها برای پوشاندن جوش صورت با آرایش و کرم‌های مختلف، باید به یک سوال مهم پاسخ دهیم: آیا در زمان جوش‌زدن، می‌توان از لوازم آرایشی استفاده کرد؟
معمولا در زمان جوش‌زدن، مادرها می‌گویند آرایش‌کردن این بلا را بر سر پوست شما آورده و احتمالا دوستان‌تان پیشنهاد می‌کنند تا زمان از بین رفتن جوش‌ها، از آرایش کردن دست بکشید. اما آیا این حرف‌ها درست است؟
باید به شما بگوییم که این موضوع چندان درست نیست و می‌توانید حتی با جوش صورت، آرایش کنید. در زمان جوش‌زدن، ممکن است اعتماد به نفس شما تحت تاثیر قرار بگیرد. به همین خاطر، تنها با رعایت چند نکته مهم، به‌راحتی از آرایش برای پوشاندن جای جوش استفاده کنید. در ادامه، مهم‌ترین نکات برای انجام این کار را به‌اختصار مرور می‌کنیم:
هر کدام از این موارد، به شما کمک می‌کنند که روتین سالم‌تری داشته باشید. پوست شما غیر قابل تعویض است، این نکته را جدی گرفته و همیشه بهترین روش برای مراقبت از آن را انتخاب کنید.
همان‌گونه که در بخش پیش اشاره کردیم، جوش‌ها انواع مختلفی دارند. بی‌شک پوشاندن جای جوش با آرایش با توجه به نوع هر جوش متفاوت خواهد بود. برای مثال، جوش‌های سرسیاه، معمولا سطحی و بدون برجستگی هستند و جوش‌های سرسفید، ملتهب و برجسته خواهند بود. به همین خاطر، در این بخش آموزش پوشاندن جای جوش با آرایش به تفکیک نوع جوش‌ها بوده و هر کدام را به‌صورت مجزا بررسی می‌کنیم.
پیش از بررسی انواع میکاپ برای پوشاندن جای جوش باید یک موضوع مهم دیگر را نیز فرا بگیرید. در واقع یک آرایش تمیز و زیبا، با یک زیرسازی کامل و اصولی آغاز می‌شود. اگر دانسته‌های شما برای انجام این کار چندان کافی نیست، مطالعه مقاله «اصول حرفه‌ای زیرسازی پوست» را به شما توصیه می‌کنیم.
جوش سرسفید کمی برجسته بوده و در اوج آن، یک نقطه سفید به چشم می‌خورد. برای پوشاندن جای جوش با آرایش برای چنین مواردی، مراحل زیر را دنبال کنید:
استفاده از سرم ضد جوش حاوی سالیسیک اسید برای کاهش جوش‌های سرسفید و ملتهب
برای خرید این محصول و کسب اطلاعات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید.
جوش سرسیاه سطحی بوده و به دلیل بسته شدن منافذ باز پوست، ایجاد می‌شود. تجمع تعداد زیادی جوش سرسیاه، سطح پوست را ناهموار و نازیبا می‌کند. نحوه آرایش برای پوشاندن جای جوش سرسیاه، به‌ترتیب موارد زیر خواهد بود:
این جوش‌ها معمولا بزرگ، قرمز، دردناک و زیر پوستی هستند. پیش از آرایش برای پوشاندن این جوش‌ها، از شب قبل پوست خود را لایه‌برداری کنید. لایه‌برداری علاوه بر از بین بردن سلول‌های مرده، می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای برای کاهش این جوش‌ها داشته باشد. استفاده از کمپرس سرد، روش دیگری برای کم‌کردن التهاب این جوش‌ها است. در ادامه، مراحل زیر را دنبال کنید:
استفاده از کرم پودرهای ضد جوش برای پوشانندگی کافی و کاهش احتمال جوش زدن
برای خرید این کرم پودر فاقد چربی و کسب اطلاعات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید.
این جوش‌های ریز و برجسته، معمولا در تعداد زیاد و با تجمع در یک قسمت از صورت، ظاهر می‌شوند. برای پوشاندن این جوش‌ها، مراحل زیر را به‌ترتیب انجام دهید:
استفاده از تناژهای رنگی مختلف کانسیلر برای پوشاندن جای جوش با آرایش
برای خرید این پالت کانسیلر و کسب اطلاعات بیشتر، روی تصویر کلیک کنید.
ممکن است شما در حال حاضر هیچ جوشی نداشته باشید. با وجود این، اثر جوش‌های قدیمی، مشکل اصلی شما در زمان آرایش باشد. برای پوشاندن جای لک با آرایش باید مراحل زیر را دنبال کنید:
بی‌شک شما هم از دوره نوجوانی، این توصیه مهم را بارها و بارها شنیده باشید: «هیچ‌وقت جوش‌های صورت و بدن را دست‌کاری نکنید».
هر چند اگر در حال حاضر و چند ساعت پیش از قرار مهم این کار را کرده باشید، دیگر کار از کار گذشته و زمان مناسبی برای نصیحت‌کردن‌تان نیست. در این حالت، جای جوش بیشتر به یک زخم ملتهب شباهت دارد. پیش از هر چیزی، ابتدا اطراف جوش را تمیز کرده و با کمک یک پماد آنتی‌باکتریال، آن را ضد عفونی کنید.
پس از آن، از دو مدل کرم پودر برای پوشاندن جای جوش استفاده کنید. ابتدا با کرم روشن‌تر، آن بخش را کاملا پوشانده و اجازه دهید لایه اول خشک شود. سپس، از کرم پودر با رنگ طبیعی برای پوشاندن آن استفاده کنید. بدین شکل، کبودی، قرمزی و التهاب پوست شما، پنهان خواهند شد.
استفاده از میکاپ برای پوشاندن جای جوش ها، تنها بخشی از کار است. پیش از هرچیزی و مهم‌تر از هر ترفندی، درمان پوست است. تمام روش‌های گفته شده در بخش پیش، برای یک آرایش سریع و پیش از یک مهمانی و یا قرار مهم است. برای داشتن پوستی سالم، حتما روتین پوستی را جدی گرفته و با استفاده از نکات مهم آن، از پوست صورت و بدن خود مراقبت کنید.
پیش از خواب، آرایش خود را کاملا شسته و با کمک تونر و یا میسلار واتر، پوست خود را تمیز کنید. این کار به شما کمک می‌کند که روز بعد با جوش‌های کمتری از خواب بیدار شده و در طولانی‌مدت، پوست سالم‌تری داشته باشید.
نکته مهم بعدی، عدم استفاده از براش و یا اسفنج آرایشی بر روی جوش‌های قرمز، عفونی، سرسفید و ملتهب است. این جوش‌ها می‌توانند به لوازم آرایشی شما منتقل شوند. بدین شکل با هر بار استفاده، خود را در معرض خطر ایجاد جوش‌های بیشتر قرار می‌دهید.
در زمان آرایش‌کردن برای پنهان کردن جوش‌ها، حتما اجازه دهید که لایه اول کرم خشک شده و سپس لایه بعدی را بزنید. این کار باعث جذب بهتر کرم شده و به‌اصطلاح «کرم روی پوست شما می‌نشیند».
پوشاندن جای جوش با آرایش یکی از مهم‌ترین ترفندها برای داشتن پوستی نسبتا سالم در کمتر از چند دقیقه است. با وجود این باید بدانید که هر نوع جوش، به یک نوع آرایش اختصاصی نیاز دارد. برای همین، توصیه می‌کنیم با دقت این مطلب را مطالعه کرده و با توجه به نوع پوست و نوع جوش خود، بهترین روش پوشاندن جوش صورت با آرایش را برگزینید. شما از چه مدل آرایش برای پوشاندن جای جوش استفاده می‌کنید؟ از تجربیات خود با ما بگویید.
ابتدا باید نوع جوش خود را در نظر بگیرید. سپس با توجه به آن، یکی از روش‌های پوشاندن جای جوش با آرایش را انتخاب کنید. در برخی موارد باید ابتدا از کانسیلر یا پرایمر استفاده کرده و در برخی دیگر به هیچ‌کدام نیاز ندارید.
علاوه بر انواع کرم پودر غلیظ یا سبک، کانسیلر سفید و رنگی، پرایمر و پودرهای آرایشی، به براش‌های مخصوص و اسفنج آرایشی نیز نیاز خواهید داشت. در برخی موارد کرم‌ها را تنها با براش باید بر صورت خود پخش کرده و در برخی موارد دیگر، باید از دست‌های‌تان کمک بگیرید.
هر نوع جوش، به یک روش اختصاصی خود نیاز دارد. برای جوش‌های سرسیاه، استفاده از پرایمر و بعد کرم پودر توصیه می‌شود و برای جوش‌های کبود، استفاده از کانسیلر سبز رنگ و سپس کرم‌پودر با پایه رنگی زرد، انتخاب بهتری خواهد بود.
پوشاندن جای لک با آرایش یا جای جوش، تنها یک کار موقت است. بی‌شک برای داشتن پوستی سالم، باید با پزشک مشورت کرده و توصیه‌های او را به کار ببرید. مصرف دارو، پمادها و کرم‌های موضعی، بهترین روش برای درمان پوست است.
بله، پوشاندن جوش با آرایش یک کار کاملا درست ولی موقت است. باید عامل جوش‌زدن خود را با کمک متخصص شناسایی کرده و برای درمان پوست خود اقدامات لازم را انجام دهید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1401

source

توسط salamatikhabari