وزیر کشور بر تداوم برگزاری حضوری کلاس‌های درس با تمام ظرفیت و تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: خدمات دهی سامانه «ایران من» بر اساس تزریق دوز سوم واکسن کرونا انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی روز سه شنبه در چهل و دومین نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: بر اساس آخرین گزارش ارائه شده از سوی مسئولان وزارت علوم، کلاس‌های درسی در دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری برقرار است.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه باید به صددرصد ظرفیت برگزاری حضوری دانشگاه‌ها برسیم، خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا باید همه مدارس و دانشگاه‌ها در کشور بازگشایی شوند و برای همین لازم است با تمام ظرفیت به سمت برگزاری کامل کلاس‌های حضوری در مدارس و مراکز آموزش عالی حرکت کنیم.
وحیدی ادامه داد: رعایت مقررات بهداشتی با محوریت استفاده از ماسک و تهویه هوا، لازمه کار است و باید به صورت جدی در کلاس‌های درس رعایت شود.
وی همچنین وصل شدن هر چه سریع‌تر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به «سامانه ایران من» را ضروری دانست و تاکید کرد: به این ترتیب، وضعیت تزریق واکسن دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها مشخص می‌شود و نظارت‌های لازم به نحو مؤثری انجام خواهد شد.
وزیر کشور درباره حضور دانش‌آموزان در مدارس هم اظهار کرد: با توجه به افت تحصیلی دانش آموزان، مساله افزایش مدت تحصیلی مطرح است که باید بررسی‌های لازم از سوی متخصصان آموزش و پرورش انجام شود تا در صورت نیاز، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره آن تصمیم‌گیری کند.
وحیدی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر تزریق دوز سوم کرونا گفت: سامانه ایران من بر اساس تزریق دوز سوم ارائه خدمات خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس افرادی که بیش از سه ماه از زمان تزریق دوز دوم واکسن آنها گذشته است، باید برای تزریق دوز سوم اقدام کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط salamatikhabari