سفر کردن از فعالیت‌های موردعلاقه‌ی بسیاری از افراد است که سبب تمدد خاطر و آرامش می‌شود. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در طول سفرهای کوتاه‌مدت یا بلندمدت خود در نظر داشته باشید، حفظ سلامت جسم در طول سفر است. دهان و دندان از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های بدن هستند. به همین دلیل، حفظ پاکیزگی دهان و دندان اهمیت ویژه‌ای دارد. همه‌ی این‌ها باعث می‌شوند هنگامی که در سفر هستید به بهداشت دهان ودندان توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 با توجه‌ به اینکه ممکن است در طول سفر از سلامت دندان‌ها غافل شوید، لازم است قبل از سفر کردن تدابیری برای حفظ سلامت خود بیندیشید. در این مطلب، سعی بر آن داریم تا شما را با نحوه‌ی حفظ سلامت فردی در خصوص بهداشت دهان و دندان آشنا کنیم. همچنین، شما را با چگونگی تهیه‌ی پک بهداشتی دهان و دندان آشنا ‌می‌سازیم تا به این وسیله در طی سفر از بهداشت دهان خود اطمینان حاصل کنید. با این تدبیر شما در طول سفر از انواع عفونت‌های دهان و خرابی دندان و دردهای ناشی از آن مصون خواهید بود.
فهرست مطالب
با توجه‌ به اینکه روتین همیشگی زندگی در طول سفر دچار تغییراتی می‌شود، ممکن است رسیدگی به بهداشت فردی نیز کمی دشوار شود. غفلت از بهداشت دهان و دندان در طول سفر، می‌تواند بستری برای ایجاد آسیب‌های جبران‌ناپذیر را به وجود بیاورد.
با توجه‌ به هزینه‌های سنگین دندان پزشکی، تهیه و به‌ همراه‌ داشتن پک مسافرتی دهان و دندان مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.
با در نظر گرفتن این نکات و به‌ همراه‌ داشتن تمیزکننده‌های مختلف دهان و دندان، در طول سفر در آرامش خواهید بود.
برای اینکه مطمئن باشید در طول مدت سفر سلامت حداقلی دندان‌ها و دهان‌تان حفظ می‌شود، به‌ همراه‌ داشتن یک سری از اقلام ضروری بسیار دارای اهمیت است. امروزه پک‌های بهداشتی کوچک مخصوص مسافرت در داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی موجودند و می‌توانید با تهیه‌‌‌ی آن‌ها از بهداشت و سلامت دهان و دندان خود اطمینان حاصل کنید. در ادامه، این آیتم‌های ضروری را باهم بررسی می‌کنیم:
مسواک مهم‌ترین وسیله برای شستشوی دندان‌ها است و در طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی عرضه می‌شود. از مسواک‌های مناسب سفر، مسواک‌های تاشو را می‌توان نام برد. دسته‌ی تاشوی این مسواک‌ها کمک می‌کنند تا حجم کم‌تری از ساک و کیف مسافر اشغال شود. بهتر است که مسواک دارای دسته‌ی نرم و انعطاف‌پذیر باشد تا دندان‌های انتهایی نیز به خوبی شسته شوند. داشتن زبان شویه در پشت مسواک هم به عنوان مورد دیگر کاربرد مسواک مسافرتی به شمار می‌رود. اگر پس از هر بار شستشوی دندان، به‌ وسیله‌ی زبان شوی روی زبان خود را تمیز کنید، تا حد زیادی از عفونت‌های دهان جلوگیری خواهید کرد.
با خرید مسواک مسافرتی تاشو، راحت‌تر سفر کنید و سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.
برای اطلاعات بیش‌تر و خرید محصول، روی تصویر کلیک کنید.
به‌ همراه‌ داشتن یک خمیردندان که دارای قدرت پاک‌کنندگی بالایی باشد نیز از ملزومات پک بهداشت دهان و دندان است. وجود خمیردندان بر روی مسواک، قدرت پاک‌کنندگی را به نسبت مسواک زدن بدون خمیردندان چندبرابر می‌کند. تهیه یک خمیردندان کوچک مسافرتی که حاوی فلوراید باشد، کمک می‌کند تا از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری شود. معمولاً در سفر از خمیردندان‌هایی با حجم کم‌تر و کوچک‌تر استفاده می‌کنند.
اگر می‌خواهید در طول سفر دندان‌های تمیز و سالم داشته باشید و دهان‌تان خوشبو بماند، خمیر دندان مناسب به همراه داشته باشید.
برای اطلاعات بیش‌تر و خرید محصول، روی تصویر کلیک کنید.
احتمالاً برای شما هم پیش‌ آمده که پس از صرف میوه، غذا و یا تنقلات، مقداری از ذرات آن بین دندان‌ها گیر کند. در بعضی موارد، مسواک زدن هم کمکی به خروج مواد غذایی نمی‌کند. لذا، استفاده از یک نخ دندان با ضخامت مناسب به شما کمک می‌کند تا ذرات غذا را به‌ آسانی از بین دندان‌هایتان خارج نمایید.
نخ‌های دندان در حجم‌های کوچک و با ضخامت‌های متفاوت در داروخانه‌ها وجود دارند. در نظر داشته باشید که بهتر است از نخ دندان حاوی فلوراید استفاده نمایید تا ضمن خروج ذرات غذایی از لای دندان، فلوراید به بهداشت دندان شما کمک بیشتری بکند.
استفاده از نخ دندان را در روتین شبانه‌ی خود قرار دهید تا دچار پوسیدگی نشوید.
برای اطلاعات بیش‌تر و خرید محصول، روی تصویر کلیک کنید.
استفاده از محلول دهان‌شویه به بهداشت دهان و دندان شما در حین سفر کمک بسزایی می‌کند. دهان‌شویه از رشد باکتری‌ها و عفونت‌های دهان و دندان جلوگیری می‌کند. همچنین، استفاده از دهان‌شویه به شما کمک می‌کند که دهانی خوشبو داشته باشید.
بهتر است پس از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، از دهان‌شویه استفاده کنید تا باکتری‌های دندان و دهان را از بین ببرد. معمولاً از حجم‌های کوچک دهان‌شویه در طول سفر استفاده می‌کنند تا حجم کم‌تری از کیف مسافر را اشغال نماید.
بهتر است یک آینه‌ی کوچک مسافرتی همراه داشته باشید تا هنگام مسواک زدن دندان‌های خود را بررسی کنید. این آینه‌های کوچک که به آینه‌ی دندان پزشکی شناخته می‌شوند، در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند.
برای اینکه از سلامت دندان‌های خود مطمین شوید و در طول سفر دچار درد نشوید، لازم است نکات زیر را به خاطر بسپارید و به آن‌ها عمل کنید.
برای لذت بردن از سفر، چه در طول مسافرت و چه پس از پایان سفر، بهتر است به نکات مهمی در رابطه با حفظ بهداشت دهان و دندان توجه کنید. به صورت مرتب مسواک بزنید،‌ از خوردن خوراکی‌های چسبناک و شیرین امتناع کنید و نخ دندان بکشید. می‌توانید قبل از سفر یک پک بهداشتی دهان و دندان از داروخانه تهیه کنید و یا خودتان اقدام به ساخت این پک کنید.
اگر علاوه بر سلامت دهان و دندان، به زیبایی و آراستگی خود در طول سفر اهمیت می‌دهید، در مقاله‌ای جداگانه به «نکات مهم آرایش در سفر» پرداخته‌ایم.
معمولاً عفونت‌های دهانی و عفونت‌های لثه و خرابی و پوسیدگی دندان، ممکن است شخص مسافر را تهدید کند.
بهره بردن از کاربرد مسواک مسافرتی با دسته‌ی منعطف و تاشو، خمیردندان حاوی فلوراید، نخ دندان، دهان‌شویه و یک آینه کوچک، برای بهداشت دهان و دندان در سفر، کفایت می‌کند.
لیست لوازم ضروری برای رعایت بهداشت دهان و دندان در سفر را تهیه کنید و به همراه داشته باشید. به صورت مرتب مسواک بزنید و سپس، نخ دندان بکشید. همچنین، لازم است از خوردن خوراکی‌های چسبناک و سفت خودداری کنید. برای مراقبت بیش‌تر از دهان و دندان در سفر، از محلول‌های دهان‌شویه استفاده کنید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© کپی رایت 1395–1400

source

توسط salamatikhabari